Nádor mliečnej žlazy

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod renetke1 » Str 17.02.2016 12:23

Ahoj keď už ma taký problém že nador na zlaze veru lepšia je aj tá kastracia už. Tak som rada, že teda to nie je až tak zle. A hlavne treba myslieť pozitívne A nemyslieť stále na tie nádory A starať sa O psíka tak ako do teraz ( nepreháňat to, lebo aj psík vycíti potom že niečo nie je OK ) držím palce teda :-) pusa od Lilin zo Slovenska A odomna Z Cypru

Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku
renetke1
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod Sunny » Pia 16.08.2019 9:16

Má tu niekto skúsenosť s úplnou mastektómiou + kastračkou - hojenie, bolestivosť, na čo dať pozor...?
Budúci týždeň ma to čaká s Gili, bohužiaľ sme jej našli hrčku, vyšetrenie ukázalo nádorové bunky a tých hrčkovitých útvarov tam má viacero, takže veterinár jednoznačne odporúča všetko von. Pred operáciou ešte spravíme RTG kvoli metastázam (dúúúúfam, že tam nič nebude) a krv, či je všetko ok. Klinika je dobrá, majú inhalačku, doktorom verím, ale predsa len má už 11 a tá operácia asi nie je úplná maličkosť, tak som z toho tak trochu na nervy.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod hriva » Štv 22.08.2019 1:01

Briina mamka mala ako stará myslím že mala 12 rokov, mastektómiu. Zvládla to úplne super, škoda že ju nevykastrovali, keď mala 15 umrela na pyometru
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod Sunny » Štv 22.08.2019 8:04

Tak operáciu sme zvládli, von išlo všetko, takže vrátane kastračky, je boľavá, ale žerie, pije a venčí sa, tak snáď sa to pekne zahojí a bude to OK.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod livia333 » Uto 11.02.2020 18:46

Sunny píše:Tak operáciu sme zvládli, von išlo všetko, takže vrátane kastračky, je boľavá, ale žerie, pije a venčí sa, tak snáď sa to pekne zahojí a bude to OK.


Prave som sa sem po velmi dlhom case prihlasila a vidim Sunny, ze riesite nieco podobne...u nas sa toho sypalo hojne... Addy ma za sebou uz 2operacie...a teraz mala aj mastektomiu, vzali jej jednu stranu mliecnej listy a este jej budu brat aj druhu stranu...

Okrem toho v decembri jej vyberali velky nador spod lopatky a obrovsky kus koze jej vyrezali...Okrem toho jej sj maternicu dali prec. Addy ma 12 rokov.
Gill dali prec celu mliecnu listu, komplet? Lenze sa zacala neskutocne skrabat a vyhryzavat si packy a kozu...a tak som tu a idem hladat na fore, ci niekto tu nieco podobneho riesil...
livia333
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 341
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod Sunny » Str 12.02.2020 8:13

Hej, brali všetko komplet vrátane maternice, naraz. Vyzerala po operácii jak Frankenštein, koža divne ponaťahovaná, ťahalo to, ani na postel vyskočit nemohla, ale krásne sa to spravilo, koža sa prisposobila a teraz už ani jazvy skoro nevidno.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod Ulf » Str 12.02.2020 8:26

Keď je tu teraz živšia debata. Je možné, že do budúcna budeme uvažovať nad fenou (vzhľadom na veľkostné rozdiely fena/pes v plemene). No a mám dojem, že strašne veľa fien má tieto záležitosti, a asi by som sa s týmto dobrovoľne nechcela potýkať. Ja len či aj vy máte skúsenosti, aké percento je možné, že sa majiteľ feny a teda aj ona bude s týmito problémami potýkať (mliečna žľaza, zápaly maternice a podobne...)... to ma trochu od feny odrádza..
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod Sunny » Str 12.02.2020 8:34

No, moje skúsenosti - prvá fena Belka, zápal maternice ešte v pomerne mladom veku, preliečilo sa, v 12 rokoch zase zápal a kastračka. Fox začínajúci zápal v cca 8? rokoch (silné falošky jej začali po šteňatách) - kastračka. Ice - vykastrovaná ešte v útulku, v nejakých 10 rokoch vybratie nezhubnej hrčky na mliečnej lište. Gili, v 12 komplet mastektómia + kastračka, lebo viaceré hrčky na žlaze (falošky viac menej celoživotné, mlieko sa z nej dalo čapovať a s vekom sa to zhoršovalo).
Jak to tak čítam, bilancia nič moc :prd: Uvidím teraz čo druhá a tretia generácia (Trix a jej potomkovia).
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod pigie » Str 12.02.2020 8:37

Ja u fundlov nepoznam ziadnu fenu nad 8 rokov s maternicou... :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod Ulf » Str 12.02.2020 8:43

:oo:
čo si, toto neexist. :ua: Ale ďakujem za skúsenosti..
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod Slausa » Str 12.02.2020 8:46

Tiez poznam strasne vela pripadov.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod Sunny » Str 12.02.2020 8:55

Nechať dospieť a vykastrovať, no :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod Elis » Str 12.02.2020 9:55

nevyberes si :plac:
feny deloha, mlecna zlaza, u psu zase prostata.
u kastratu rakovina kosti .
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod Slausa » Str 12.02.2020 10:19

Elis píše:u kastratu rakovina kosti .


Toto co? Prvy krat pocujem :oo:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Nádor mliečnej žlazy

Poslaťod Elis » Str 12.02.2020 10:41

tak ja bohužel ne.
u brzy kastrovanych psu je to velmi casty konec

aby to nevyznelo nejak blbe - opravdu tim, ze vykastruji -uplne nebezpečí neodvratim.
ale plati to i když nevykastruji - prisla jsem diky nevykastrovani o mladého kocoura.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby