Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Str 29.01.2020 10:53

čo ja viem, tak u mladého stavača máš dosť veľkú šancu, že ti rozoberie byt. ale nechám to na niekom, kto má viac skúseností.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod elfinka » Str 29.01.2020 10:57

Dufam ze sa vyjadri niekto co sa venuje polovnicktym plemenam, ale ked som sa o ne tak zbezne zaujimala tak mi nemecky stavac prisiel ako najvacsi pracant zo stavacov. Takze kratke prechadzky a raz za tyzden vylet dost pochybujem ze mu bude stacit a nielen v mladosti.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 29.01.2020 11:09

clupko, ved napis dankovi s jankou... oni ti najlepsie odpovedia. :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Str 29.01.2020 11:10

Ježiši, nie, nemca nie, však to je strela. :heh: To je horšie ako bígel. Každopádne, akékoľvek poľovné plemeno spomedzi stavačov a duričov potrebuje mnoho fyzickej práce. Psychickú určite tiež, ale pohyb sa oklamať nedá. Niežeby doma nespal alebo musel nutne robiť zle, ale krátka prechádzka pre poľovníka sú 2 hodiny v lese.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Str 29.01.2020 11:17

dakujem, potvrdila som si svoj nazor :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Sunny » Str 29.01.2020 11:42

S Nemcami bežne behajú canicross alebo jazdia bike, rovnako ako s ESP - základ to má rovnaký :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Str 29.01.2020 13:11

Stavača, obzvlášť nemca, určite nie len ako miláčika. To je na samovraždu. :lol: Ono to potrebuje pohyb, pohyb, pohyb, pohyb...
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Madnesska » Str 01.04.2020 23:10

Ahojte :ahoj:

Dlho som tu nebola, prihlásiť sa znovu má prinútila dilema ktorú práve riešim a dúfam se mi trosku pomôžete :lol:
Nedávno sme sa presťahovali s priateľom do nového bytu a nás rodinný psík môj milovaný Benko ostáva pri mame a bratovi. Má už 10 príde na návštevu a po pár minútach knuci že chce ísť domov nechcem ho už trápiť tak zvažujem kúpu/
Adopciu ďalšieho psíka ktorý by bol snami v novom byte ale zároveň aby sa mierili a mohli ísť občas spolu na vychádzku :smile:

Moje podmienky: max stredná veľkosť, minimum chlpov a... to je asi všetko :D

Čo má napadlo: pudlík, chrt :ach: Na výzore mi nezáleží chcem praktického parťáka do koča aj do voza ale úprimne psa s pp si nemôžem momentálne dovoliť a ani neviem ci si ho chcem dovoliť hlavne tie chrty budú asi pekne pàlky. Tak do 500 som ochotná alebo potom z útulku....ale neviem fakt napáda vás ešte nejaké plemeno? Alebo viete o nejakom Takom psíkovi na adopciu?

Ďakujem ak ste si prečítali môj sloh :lol:

Čaute :ahoj:
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Štv 02.04.2020 1:16

ahoj :ahoj:

keď vravíš minimum chlpov, tak myslíš čo sa pĺznutia týka? lebo pudel síce nepĺzne, ale chlpov má milión a treba ho pravidelne česať a strihať.
chrty (mimo afghanov) majú zasa srsť nenáročnú na starostlivosť, ale pĺznu.
a teda pudel je isto všestrannejší, ale bude ho treba viac zabaviť.

ja by som sa určite pozrela na tvojom mieste po útulkáčoch, isto ťa nejaký osloví, a môžeš si ich vyberať podľa povahy a podľa toho, ako si sadnete :yes:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Štv 02.04.2020 10:21

Tiež sa prikláňam k útulkáčom, tvoje kritériá spĺňa skoro každý :yes: Okrem útulkov ako takých môžeš pozrieť spolky, len si daj pozor na to, aby boli dôveryhodné. A mám dojem, že existujú aj nejaké FB skupiny "nejaképlemeno" v núdzi :yes:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Štv 02.04.2020 10:44

jednoznacne utulkac. :yes: tam mas urcite najvacsiu variabilitu - aj co sa tyka vzhladu, aj povahy.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Madnesska » Pia 03.04.2020 22:12

Ďakujem za reakcie, vyzerá to tak že predsa len budeme riešiť toho chrta cez organizáciu chrti v nouzi. Len nech už pominie táto situácia lebo sa ho asi nedočkáme tento rok :ua:
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Sob 04.04.2020 6:06

Grey je stredna velkost..?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod elfinka » Sob 04.04.2020 6:39

wer píše:Grey je stredna velkost..?

Offtopic: zrovna tento týždeň som na inom fóre čítala dotaz kde niekto hľadal psa do 20kg, poradili mu rtw a on nadšene že áno to je čo hľadám :haha: takže ja sa už nedivím ničomu.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Madnesska » Sob 04.04.2020 8:24

No určite nieje malý, ale čo sme zisťovali takto bytu úplne v pohode a síce bývam v paneláku ale hned za vchodom mám nekonečnú vinicu (ohradenú) a za tým les takze o pohyb sa nebojím :smile: každopádne kým pominie tento stav možno sa to ešte zmení budem dovtedy študovať :D mala som už labradora, labradora x springer Španiela a mix huskyho ktorý bol tiež adoptovaný :smile:
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách