Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 27.09.2019 16:47

To sa len zda. Malicky je. Este tak zo 2cm potrebujem, nech ho pohodlne za obojok drzim. Ale to uz asi neda :heh: A jeho tata taaaaky obrovsky a on taky skrcek :heh: (Ale ano, keby bol pod mieru, tak by to bolo horsie, vyliezol aspon nad nu :heh: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 05.10.2019 18:46

Som ti hovorila milasku, ze s palicou v hube sa po lese nebeha :heh: Taku facku schytal, som bola rada, ze mu hubu nenatrhlo :ha:
Prílohy
IMG_5929.jpg
IMG_5939.jpg
IMG_5945.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Sob 05.10.2019 18:58

To pozname :ha: Raz si aj povrcal na stromy, ako.ho to nasralo, ze ho to vyslovene odhodilo meter dozadu :ha: (ale mna to teda dost vyplasilo vtedy, lebo som fakt myslela, ze ma seknuty krk). No ale horsie bolo, ze raz takto prebehol (presnejsie chcel) s palicou pomedzi moje nohy. Bola sice kratka a on normalne skloni tu hlavu a prebehne, ale teraz mi ju chcel vopchat do ruky v poslednej chvili, takze hlavu mierne nadvihol. som videla vsetkych svatych v tej chvili a on asi tiez... mesiac!!! som mala na stehne brutalnu modrinu
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 05.10.2019 19:48

Au... On nastastie robi kolecka ako pako, s palicou na mna este nesiel, by som ho asi zabila, aj ked teda uz sa mi stalo, ze ma podrazil, ale on je taky tesivy s palicou v hube, uz si zacinam mysliet, ze sa aj brzdit naucil. Uz padam malo :haha: :haha: :haha: Bolo nacase :haha: Taketo palicky mam najradsej, urobia malo skody :heh:
Prílohy
IMG_6839.jpg
IMG_7172.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Sob 05.10.2019 20:53

Ano, ja sa tiez snazim zmensovat :heh:
Oni su fakt podobni... mas to blbe.. :haha: moj sa tolko nevymyka..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 05.10.2019 23:06

Co ti ja viem, len zdialky su si podobni, predtym si boli mozno viac ako mladsi :heh: Z neho vela veci vyprchava, co je ale dobre pre mna :haha: A ja sa teda vzdy modlim, aby som nikoho nestretla :haha: (A musim mat fakt anjela strazneho, lebo sa mi stalo, ze som nezbadala pani s dietatom, presla sm okolo nej, lebo som vyzerala, ci niekto nejde z druhej strany, na tej opacnej som totiz nikdy nikoho nevidela len decka odrastlejsie, kedze tam maju bunker a stalo sa, ze pani s dietatom zostala medzi mnou a psom... Ja ked som sa otocila, ja som mala taku gucu v hrdle, aj pani bolo vidno, ze spanikarila, sa chcela rozbehnut k dietatu, ale chvalabohu, sa len tak postavila, aby ho nebolo vidno, bo psa nevidela kvoli burine, az ked sa dostal blizsie k nim na par metrov, inak by sa isto ozvala... ale zvladol to privolanie dobre na to aky on je, sa prekonal, ale nebolo mi vsetko jedno a teda ich zlomok sekundy studoval, lebo kym by som sa dostala k nim, tak mohli byt na zemi a toto vobec nie je take ako s Hugom, ze nic neurobi, max. oslinta...) Ale uz sa ukludnuje, uz je to slaby odvar z toho, co predvadzal, uz je viac fundlovity ako na zaciatku, to sa na fundla moc nepoobal :heh: On sice pol hodinu je taky na zabitie, hlavne fakt na zaciatku vychadzky (ale napr. toto vobec neplati ak ho normalne vencim doma, on tu na poli je uz uplne iny, len nos dolu a klus), ale potom uz je to fundel, vecne smadny a klusajuci, a k zaveru tej hodiny uz je to take, ze kua, pome uz domov (a celu cestu domov aj tak presedi v aute pozorujuc okolie, aj ked je unaveny) :heh: A ako som hovorila, ze zvlada bez vody ovela lepsie ako Hugo, tak to uz davno neplati :haha: Tento vypije snad este viac, bo Hugo setril energiou, toto lieta ako besne prvu pol hodinu a potom by vypil aj 2l vody a za dalsich 15 minut dalsie 2 atd :prd: Ale dnes sa dostal von vlastne po dvoch tyzdnoch poriadne a bolo vidno, ze ten pes si to nesmierne uziva, co on robil... Ja mam asi 90% len mazaniny z tych fotiek alebo len pol psa v zabere. Skoda :heh: Ale hlavne, s nim tie vychadzky uz zacinaju byt take fakt relaxacne, nez tie pred pol ci tristvrte rokom, ked to tahalo snuru za sebou a aj tak som sa bala, ze to zdrhne a ani nestacim povedat sempod a zmizne z dohladu :heh: Som tam dnes nad tym tak rozjimala, ze ake je to vlastne uz fantastikus a ze predtym mentalne to bolo fajn, len som bola vo vacsom strehu ako teraz, takze teraz je to este lepsie :heh: Treba sice neustale davat na neho pozor, ale no... proste toto je s nim uz uplna pohoda, este rok a budem krochkat blahom :haha: Mozno 2 :haha: Do prirody na jesen a zimu je fajn :heh:
Prílohy
IMG_6100.jpg
IMG_6280.jpg
IMG_6241.jpg
IMG_6284.jpg
IMG_6326.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 05.10.2019 23:22

A teda moj pred rozbehom vypada, ze prave ide umret. Ja si kolko krat aj myslim, ze uz behat nebude, uz nevladze (ale skor kvoli tomu, ze je smadny :heh: ze to neudycha), z nohy na nohu ide, ale ked uz vidim, ze ide hlava k zemi, tak viem, ze to pride :heh: Ale hovorim, uz sa naucil brzdit - aspon pri mne teda, decko a maly pes maju smolu :haha:
Prílohy
IMG_7324.jpg
IMG_7326.jpg
IMG_7352.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 06.10.2019 12:15

Toto je starsie video, cca mesiac dozadu... Ma chlap zavolal, mali sme ist plavat, pes si vybral aport, behal s nim po zahrade a zrazu krici chlap, ze pod sem, to musis vidiet, neviem, ci by si mu mala tu nechavat ten stolik... Tak on je proste taky vesely capko :haha: Hnusna som na neho, vsetko zatrhavam a potom, ked dostane moznost, tak to vypada takto :heh: A to ako sme chodili plavat, tak zvykol zbehnut po rampe a rovno skocit na stolik. On ma ten stolik velmi rad :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Pon 07.10.2019 10:01

Ale s akou lahkostou.... Uplne super :yes:.
My mame nauceny povel brzdi, lebo rad prebieha pomedzi nohy a palicku k rozmerom rozhodne nezaratava....
Boli casy, kedy ma x-krat sundal. Aj teraz, ak clovek nestihne carovne slovicko, nema s tym problem...
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Pon 07.10.2019 10:04

pigie, krasne fotecky, krasne zvieratko. to je take srandovne - take teliatko velke behave :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 07.10.2019 12:13

Ano, ano, srandovne behave tela a ani aporty k tomu nepotrebuje, sa vybehava sam :heh: a na fundlaka teda aj pomerne lahko skace (ale keby ste videli otca! Toto je proti nemu tazkopadny stroj... A ten mal o 30kg viac! :love: ). A som ho nechala ked sa tak pekne uvazlivo a hopkajuco hral, nerobil ziadne bujaciny ako napr. v tom lese cez vikend, kde som cakala, co budeme ratovat a ci to prezije v zdravi :heh: Tie piesky su na neho naozaj bezpecny teren (kym nedoskoci na nieco, co sa nepodda pod nim :prd: ) :heh:
Kives a ja teda dufam, ze moj dostane rozum a taketo veci ho tak o 2 roky ani nenapadnu. Ze predsa len nieco z tej vaznosti fundla poberie vekom :heh: Ja s radostou prenechavam takyto temperament inym plemenam :haha:
Prílohy
IMG_7456.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 16.10.2019 13:32

Som musela upustit len od obojka, neznasam voditka, ale co robit... Ked totiz nemal na krku pripnute voditko, tak sa tocil ako blby, a snazil sa ho najst aj na vlastnom chrbte, neslo mu do hlavy, ze tam nie je. Musi byt! Lebo to je jeho uloha, podat mi to voditko (ono ani pripnute nemusi byt, ale v hube byt musi)! Nikam sa nejde bez voditka! :ha: Skok do mna, DAJ MI HO, kym ho to preslo, tak sme boli na poli, ale ten boj, aby siel a nerobil blbiny na ulici, mi za to nestoji. Tak mam doma zbytocny obojok s ruckou :haha: Tu som si voditko vypytala, bo nieco citil vo vzduchu, tak cuchal, inokedy mi ho vnuti do ruky sam, bo ho drzi od doby ako mu nasadim obojok aj s voditkom :heh: Srandista moj :heh: Ako su niektore ritualy pre niektorych dolezite :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 21.10.2019 19:06

NEMILUJTE TO! :heh: On ma v sebe tolko pozitivnej a hlavne! NEMENIACEJ energie. Cize nestane sa, ze zo sekundy na sekundu, len vdaka zvuku navokol sa z veseleho, letiaceho psa stane kopka pobafkavajuca ci vrestiaca :haha: S laskou spominam na Hugove vychadzky, kde sa dokopy nic nedialo, mohla som dumat, co navarim, kde pojdeme nabuduce, co v praci treba urobit... Cestickar moj - ho ani nenapadlo zist z cesticky napriklad :heh: A s tymto mam tusim oci jastraba a sluch musim mat lepsi ako on, lebo inak sa mi to vypomsti :haha: A o rozmyslani nad nesmrtelnostou chrusta pocas prechadzky mozem zabudnut. Mozno to raz pride, ale zatial to neprislo :heh: (To, ze chlapovi narazil koleno, tu radsej pisat nebudem, nastastie len krivkal a soferovat moze :heh: Stale si nevie zvyknut, ze ho treba sledovat kazdu sekundu :heh: Ze miesto vlhkeho jazyka na ruke znenazdajky a hrivou pod rukou, ktora mu tam vklzne pri chodzi a necha sa laskat, bude mat modrinu na riti a uvidi ciernu cmuhu a vyskereneho psa... a ked spusti nadavky, pes si dojde do neho este skocit, lebo sak konecne sa s nim hra! :haha: Nas raz chlap vyhodi oboch z domu :heh: Aj ked neverim, ked ma nevyhodil s Fryom, tak s Lyom to ustoji urcite :heh: )
Prílohy
IMG_4330.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 21.10.2019 19:10

Konecne sa mi podarilo zachytit to "trava lieta, ked beha" :heh:
Prílohy
IMG_4088.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Nisus » Pon 21.10.2019 19:45

Ty vole pigie, ja začínam mať pocit, že tí naši sú nejakí vzdialení bratranci :haha: Aj s tými rituálmi čo si písala...tiež má taký jeden. Večer presťahujem prepravku s ohrádkou do spálne a zatiaľ čo sa sprchujem, tak požmolí vetbed tak, že si tam potom nevie ľahnúť. Každý večer, každý jeden. A potom si sadne pred prepravku a len tak jemnučko zapíska, že aha mama, zase sa to nejak pokrkvalo :haha: tak mu to napravím a aj keď si ešte nejdem ľahnúť, on už zalezie a chrní až do rána :heh: Ale že každý jeden večer to je takto :pac:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI