Dovolenka so psíkom

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod wer » Uto 10.09.2019 20:16

Fest oplotene. A vzdy sme tak chodili - vzdy len do samostatnej chaty na oplotenom pozemku a este sme neboli na rovnakom mieste... Ale uz sa asi zacneme vracat, lebo je to katastrofa. A nikdy nebyval problem so psom. Aj ked mali napisane maly, ked som povedala, ze bytovy velky, tak nejak neriesili. Ja neviem, ci sa Slovaci rozcestovali, ze maju furt plno a nepotrebuju inych klientov, alebo maju zle skusenosti, alebo co je vo veci... A to kedysi sme si vyberali destinaciu a len tam hladali! Teraz ani destinaciu neriesime, kludne aj na vychod by som znova sla - ale nic... :ua:
Tak to tu preluskam, mozno nadabim na cosi..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod pigie » Uto 10.09.2019 20:25

Ale ked oplotena samostatna, asi to neboli samotky, ze? Lebo my vacsinou na take samotarske miesta chodime, aj ked nasli sa aj vynimky. Presla som chaty, co som myslela, ze su oplotene a zvycajne boli, co som si pamatala, ale len z jednej strany, bo z druhej strany bol strmy kopec a les, takze to by som ti nepomohla a zbytok oplotenych sice bol oploteny ale chabym plotom :heh:
A jasne, ze sa rozcestovali, ved poukazy :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod wer » Uto 10.09.2019 20:28

Samotky ani nie. Ale na lazoch hej... Ale ked mas samotku bez plota, ale fakt samotku, nieze sa tam zbludili turista ukaze - to je horsie ako byt uprostred dediny :haha: - daj sem.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod pigie » Str 11.09.2019 6:35

Na samote k nam vzdy niekto zabludil, ale vzdy, to je tym, ze vzdy tam vedie cesta a zvycajne ta polna cesta aj dalej niekde pokracuje... Este aj odpisovanie elektriky bolo (ale tak ja radsej tak ako byt vedla niekoho permanentne) :haha: Na jednu taku samotku nezabludil fakt nik, ale to nebola samota v pravom slova zmysle, lebo to bol vlastne chata dost blizo cesty, ktora bola uz len k dvom dedinam, za potokom a hustinou, takze ju vidno nebolo. Tam nas nenasiel fakt nik :heh: Lebo neviedla odtial ziadna cesta ani neprechadzala, ale to bolo blizko cesty, hoc bola za hustinou a cesta bola asi 100m, to pre behaveho psa je chvila, co by sa tam dostal. A niektore chaty uz ani nie su samotkami, lebo im siel biznis tak dobre, ze tam postavili dalsiu :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod wer » Str 11.09.2019 7:04

No prave - je odmietam psa mat na ociach nonstop. :heh: ale teda my sme nikdy nemali problem so sukromim. A okrem toho, my sme cely den na turach, akurat vecer cosi ugrilujeme na zahrade, inak sa tam nezdrziavame. Ale teda 2x sa nam stalo, ze pri odchode si domaci vosli len tak, esteze som zrovna Paxa mala tak nejak pri sebe a som ho zdrapla :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod pigie » Str 11.09.2019 7:42

Tak zas ja Huga a Frya som strazit nemusela, ti nonstop na ociach dobrovolne, oni proste nehrozi, zeby odisli dalej ako par metrov od nas :heh: Takze nebol problem a Lyo, ten by si asi odbehol, ale presne ako pises, tam vobec nie sme, takze vecer to zalahne a ide spat :heh: S nim sme mali teda len jednu dovolenku a presne tak to bolo (a preto som teraz uz aj upustila od samotiek, mne staci aj dom bez dvora, vyslovene na prespanie, len s Hugom sme travili viac casu na chate, bo ten by tolko nepresiel) :heh: A nam sa stalo teda castejsie, ze domaci len tak prisli, napr. si zobrat nejake naradie, alebo drevo doviezli a tak. Ale teda vopred som nikdy nikoho neupozornovala, bo mne je to jedno, Hugo by neublizil, on len stekal na niekoho, kto k nam nepatril, ale niekedy sa ani nezdvihol, proste zvoncek a Fry ten zase vresti ale zdaleka, takze toho spacifikujem. S Lyom vacsi problem, to je ticha smrt, ten na privitanie je tichy a prudky :haha: Ale zas je slepy, takze casto si ja vsetkeho vsimnem skor ako on :heh:

Ma napadla este sme boli v Richnave v dome starom, to bolo dobre oplotene, ale to bolo v dedine a 12 rokov dozadu s vyhladom na romsku osadu, co bola v kopci par km dalej. Ak by si nevedela nic najst, tak ti posuniem kontakt :haha: Ale bohvie co pomenili alebo tak, ale tam to bolo oplotene, len co tam je teraz netusim. A velmi lacne to bolo :heh: (Ale tam sa neplanujem nikdy vratit ja :heh: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod wer » Str 11.09.2019 7:47

Tak pax neodbehaval, ale keby mi tam niekto vlezie, tak si isto kusne... a ja teda nemienim byt v strese proste. A s nyxom to bude podobne, tipujem. Nestekal ani jeden, oni by sli rovno do akcie, ked sa prekroci hranica :ha:

A richnava, ehm, tak asi nie tak uplne hockde chcem ist... :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod pigie » Str 11.09.2019 8:09

Ja chapem, ja len ze ja som nikdy oplotenie fakt nestudovala, bolo mi jedno, takze mam problem vobec si spomenut, ci nieco bolo plne ohradene :heh: By som ti rada poradila, ale nemam co :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod Ligo » Pia 24.01.2020 10:10

Dobrý deň
Chcel by som sa spýtať či nemá niekto skúsenosti s dovolenkou v Chorvátsku so psom typu Bull. Viem že je tam zakázaný pobyt psom bez PP a krížencom Bull. Ako je to na hraniciach? Pýtajú pas aj od psa kontroluju ci má PP? Určite sa našiel niekto kto sa vybral na dovolenku so Stafordom do Chorvátska. budem vdačný za všetky komentáre. Ďakuejm
Ligo
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod wer » Uto 28.01.2020 9:55

my sme to neriskovali... bolo to sice pred rokmi, neviem, ako prisne je to teraz, ale nechceli sme riskovat, ze nas vratia z cesty. mali sme x-stafbulku a NO. s NO som chodievala normalne, nikdy nebol problem, dokonca ho nikde nepozerali, aj pet-pas vacsinou ani neotvorili... takze mozno budete mat stastie.. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod pigie » Str 04.03.2020 19:44

Tip niekam na SK so psom? Nenanrocne max. poldenne tury, malo ludi... Ja uz fakt neviem kam ist. Mne sa uz nechce ani nad tymto rozmyslat :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod Nataša » Pon 06.07.2020 10:27

Nemáte niekto tip na dovolenku so psami, kam sa dá dostať pohodlne vlakom a je sa kam prechádzať? Mením job a chcela by som posledný týždeň niekam odísť aj so psami a "turistikovať". Nemám auto a som sama na ne :D
Nataša
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava-Dúbravka

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod Shel-chan » Pon 06.07.2020 11:14

skopirujem sem toto, lebo mna to zaujalo ale neviem, kolko ludi kvoli tomu realne preklikne na FB...


Pokud bude vadit admin at smaze..VAROVANI!!! Blizi se obdobi dovolenych a spousta z vas bere pejsky do Italie ci Chorvatska, Slovinska a jinych jiznich statu a spousta z vas nevi o nebezpeci, ktere tam ciha, zvlaste v Chorvatsku, krere je prevazne prorostle jehlicnatymi stromy, prave ty jsou problemem..zvlaste v obdobi kvetna ( bohuzel ale po cele leto a uz i na podzim) se na nich objevuji v hojnem mnozstvi hnizda housenek tzv. bourovčík jižní
Thaumetopoea pityocampa..v CR neni..jsou napadeny prave zminovane jehlicnate stromy, ktere jsou pro stin vyhledavany a lidi s pejsky si pod ne lehaji..hnizda vypadaji jako pavucinova koule v niz jsou tyto housenky..v dospelosti je z nich klasicka nocni mura, ale v obdobi larev..housenek jsou velmi nebezpecne!!! Pejska muzou zabit a verte, ze za sezonu je nespocet pripadu kdy pejsek zemre nebo prijde o pulku jazyka i cely..pridavam fotky..housenky se vyskytuji tam kde jsou jehlicnate stromy vetsinou v rade za sebou, ale i jako ojedinely jedinec..nebezpeci nastane v momente kdy si pes k ni pricichne a housenka uvolni sve stetiny a psovi se dostanou do nosu ci jinam v tele..nedej boze kdyz ji vezme do pusy coz jsou nejcastejsi pripady!!! Stetiny se zaseknou do jazyka, ktery ve velmi kratke dobe natece a nabude velkych rozmeru, dojde k nekroze a pes casti jazyku ztraci..pokud se nejde ihned k veterinari muze dojit k nejhorsimu.Pes zacne hodne slintat, byt apaticky a celkove divny..usta se musi okamzite vyplachnout proudem vody..stetiny odstranit pokud mozno v rukavicich..Housenka ( jeji stetiny) zpysobuji i vyrazky u lidi, neni vyjimkou ani anafylakticky sok.Tak kdo jedete davejte pozor..Vcera jsem byla u veta na ockovani proti filarii( ziji v Italii) a uz mel 3 pripady psu co se s housenkou srazili..Kamaradky jorksirka ji vzala do pusy taky a jen diky vcasnemu zasahnuti veterinare ji jazyk zustal i kdyz s velkyma dirama! Byla na kapackach nemohla jist..musela se to ucit pomalinku od zacatku..

13151878_1065763943446837_944690820480712980_n.jpg

13102742_1065763966780168_7061332990163065682_n.jpg
13102742_1065763966780168_7061332990163065682_n.jpg (13.63 KiB) Zobrazené 3458 krát

13118982_1065764046780160_2958663884534508609_n.jpg
13118982_1065764046780160_2958663884534508609_n.jpg (27.92 KiB) Zobrazené 3458 krát


Connie píše: a navyše, policajti sú v Poľsku mýtické bytosti.

ja som v polsku policajtov videla!! :aaa: rovno za hranicami, som sa ich pytala na spoplatnene cesty, zjavne uplne stratena :heh:

nataša, daj vediet, ak najdes. ja co si spominam tak som sa vzdy z vlaku teperila kamsi daleko, takze ti nepomozem :ha:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod pigie » Pon 06.07.2020 11:32

Taketo vlakove mi pridu iba Tatry. Tam sa dovezes vlakom, rozvozi ta to kade tade elektrickou... A aj privaty sa daju najst blizko trati a o vylety v podstate v tatrach tiez nemas nudzu. Inde take pohodlne to asi nie je nikde... Sme boli, ked sme nemali auto s Hugom. Raz. Ale vtedy nas otec sice autom doviezol, ale tam sme sa uz hybali sami. A vlakom som tam chodievala za kamoskou, takze tam sa naozaj da len vlakom/elektrickou dostat docela fajne. Moja mama, tiez bez auta robi to iste, sa tam odveze zadara vlakom a poprechadza sa v Tatrach :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod clupko » Pon 06.07.2020 11:32

Nataša píše:Nemáte niekto tip na dovolenku so psami, kam sa dá dostať pohodlne vlakom a je sa kam prechádzať? Mením job a chcela by som posledný týždeň niekam odísť aj so psami a "turistikovať". Nemám auto a som sama na ne :D

liptov? napriklad vlakom do liptovskeho hradku, a tam okolo su pekne miesta, pripadne na kratku cestu miestnym busom.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné