Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod pigie » Ned 12.08.2018 8:08

Elis, neviem najst ten clanok... Nemas ho niekde? Pre mna to zacina byt aktualne, ja teda chcem od zaciatku barfovat, tak sa musim zacat vzdelavat :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod wer » Ned 12.08.2018 8:25

Ja som nasla tento http://www.veterina-info.cz/odborne-cla ... s-220.html

Zacinam mat pocit, ze tym barfom sa to da lepsie ustrazit...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod Elis » Ned 12.08.2018 8:44

i kdybych krmila jen masove kosti -nestacilo by to -dřív bych stenata zacpala :lol:
Kaca mela rekord 3kg prirustu za tyden :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod pigie » Pon 10.09.2018 14:15

Neviem uz kde sme sa to bavili. Ale teraz to na mna vyskocilo
https://www.facebook.com/PhysioEvo/vide ... 403744475/
Mimochodom, detom sa takto uzatvaraju klby az v 11 rokoch.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod Elis » Str 04.09.2019 6:37

tak uz jsem porusila dalsi svoji zasadu a dosla s mladym na krev :angel:

co s tim ted?
vyradila jsem chondro ( obsahovalo rybu).
mam vymenit grancle - ale uz ted je na adultkach..
tak ja proste nevim...
Prílohy
venca.JPG
venca.JPG (21.9 KiB) Zobrazené 3936 krát
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod mart.ina » Str 04.09.2019 6:58

mladé zvieratá mávajú vyšší fosfor bežne... ako aj ALP napr.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod Elis » Str 04.09.2019 7:05

njn. ale on ma krive všechny 4 nohy - vytaci tlapky. sla jsem tam, protože na nem vidim rustovy problem.
jen nevim teda, jestli a jak na to reagovat.

vet mi taky rekl, ze to na vyvazovac fosforu neni hodnota, ze to neni nic kritickeho.
a za tyden znovu na krev.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod pigie » Str 04.09.2019 7:21

Elis a kolko a cim krmis?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod Bad » Str 04.09.2019 8:32

Elis píše:vet mi taky rekl, ze to na vyvazovac fosforu neni hodnota, ze to neni nic kritickeho.

ale problémy to pravděpodobně způsobuje.......
a jestli se s tím dá něco dělat, tak teď hned
bych to na ipakitine asi i viděla
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod Elis » Str 04.09.2019 9:57

pigie píše:Elis a kolko a cim krmis?


grancle a masove kosti aktualne. uplne jsem zrusila svalovinu, syry, vnitrnosti.
to chondro nemá ve slozeni množství Ca:P uvedene. tam tusim zasadni problem..ale i před tim, nez jsem mu to nasadila OK nebyl, ze...

Bad píše:ale problémy to pravděpodobně způsobuje.......


to je to, co nikdo nevi.
ano, vim, ze jestli je to k reseni -je to k reseni ted -i proto jsem s nim na tu krev sla.
pristi tyden jdu znovu a za 14 dni planuju Stourace, kdyz se to nezmeni a nezareaguje.

ted aktualne mi vet řekl, ze to není hodnota, při které by nasadil vyvazovac. a ja proste nevim.

mam tu koupene Ca s vitaminem D - a to jsme se mu bala dat bez te krve.
Prílohy
junior.JPG
adult.JPG
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod pigie » Str 04.09.2019 10:07

A mnozstva? A aku ma vahu aktualne. By som ho drzala co najchudsieho v tomto obdobi.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod Elis » Str 04.09.2019 10:11

30kg ma stene, množství omezuju.
uz prestava tak intenzivne rust, uz je jen na 0.5kg prirustu tydne :lol:
vytahnul se a prestal byt buclaty.
pohyb jsem mu uz taky omezila.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod Puk » Pia 06.09.2019 9:42

Elis,, vek? Predpokladám, že caník... sú obdobia, keď je rast intenzívny a vtedy sa veľa vecí vizuálne skresľuje. Možné príčiny : 1., Genetika (aj keď sa to u rodičov nikdy nemuselo prejaviť). Toto nezmeníš, ale ovplyvniť do istej miery môžeš. (Genetika môže byť aj v zmysle enzýmov. Jeden gén = produkcia jednej bielkoviny, a tam je možností viac... ) 2., Rast a výživa. Určite by som v tomto veku nešiel do vyššieho podielu ako 24% bielkovín. Tuk až tak veľmi rozhodujúci nie je. Ak granuluješ, tak skús takéto, lebo ak niekto povie, že stačí znížiť dávku analyticky vysokých %, tak je k..t! Nestačí, pretože... Ak barfuješ, tak sa vyhni svalovine a rybám a v žrádla viac balastu ako bielkovín. Dotýkajú sa stien žalúdka a pes nemá pocit hladu (na rozdiel od krmív s vysokou špecifickou váhou) Chondroprotektíva by som nevyhadzoval, tvorba chrupaviek a ich "kondícia" sú dôležité, hlavne keď nie je ukončený rast. 3., Kŕmna disciplína. Už nie častejšie, ako 2 x denne a striktne po nakŕmení žiadne aktivity! (Väzy, zápästia). Kondička taká, že v postoji musia byť vidno posledné 2 páry rebier. Aj keby ťa mala verejnosť odsudzovať, že psa týraš. :kak: ! Určite obmedziť pohyb, zvlášť naháňačky so psami. Voľné vychádzky, kde ty nasleduješ psa a prispôsobuješ sa jeho rýchlosti pohybu (To sme to dopadli! :yes: )
4., Vezmi krv (aj keď je to proti Tvojej zásade) ešte aspoň 2x (raz za mesiac) a nechaj si odsledovať len Ca a P. Pozor, aby ti výsledky korelovali s D3. Uvidíš, ako sa to nasmeruje. Tá D3 je dôležitá a ešte dôležitejšia bude v zimnom období 5., Videl som pár AM, ktorí v tom veku doslova boli čaptaví a vekom sa to spravilo. Neviem ako Tvoj, ale AM sú dosť "samoregulovateľní" v tomto smere, čo sa týka pohybu. Ber na vedomie, že je obdobie rastu a dokončovania vývoja a na experimenty nie je čas. Keď sa to teraz dojebe, už to tak ostane na celý život! PS. (nechcem to tu rozoberať, ale ak máš doma jódovú tinktúru, kvapni kvapku raz za týždeň do pitnej vody... Držím prsty a presvedč samu seba, že to bude OK. Pomáha to!
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod Elis » Pia 06.09.2019 10:45

Diky :ahoj:

jj. canik, skoro 5 mesicu mu je. krmeni porad upravuju a upravuju. jen uz pomalu nemam kam couvnout :-)

z barfu jsem uz presla na adult granule hlavne ( 25/13) k tomu dostava masove kosti a max. zelene drztky nebo plice a brambory nebo dyni.
jedine, co teda nedokazu je krmit jen kurecima kostma -to mi taky doporucovali, ze nic "silnejsiho" nesmi - takze ma zverinove ( mlada zverina, soused dodava a jsou to vazne kosti, ne orez) a kachni a kruti krky.

chondra -musela jsem mu sebrat to, co dostaval, neb to bylo z rybi moucky a nikde nebyl uvedeny pomer Ca:P. plus davkovani bylo tak obrovske , ze uz to zpusobovalo mirny prujem. a to je jeste vetsi problem.
ted aktualne ma Giom akut ( MSM , boswellia serrata, vitamín C ). po dalsim odberu krve, abch videla, jestli se to po vysazeni tech prvnich chonder pohlo s P dolu -mam nachystany konsky preparat - a toho bude dostavat 2-3 g denne, coz uz ho neprozene) .
jinak krmeni 2x denne, omezeni pohybu, hubnuti - jj. v tom rezimu jedeme.

a ted zasadni otazka -dotovat vapnik nebo ne? dotovat vapnik s D3? nebo vyvazovac fosforu? nebo pockat na dalsi odber?
da se zjistit z krve i D3?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ploché nohy, prešľapnuté labky, mäkké kĺby

Poslaťod Puk » Pia 06.09.2019 12:32

Počkaj na ďalší odber... Potom rieš. Ca nepridávaj, prevápňovanie v šteňacom veku znamená v 90% artrózy v staršom veku. A to je u molosa problém.
Chondrá - dobré chondrá by nemali mať nič spoločné s fortifikáciou minerálov, teda nemajú ako narušiť minerálny profil!!! Ale určite by som ich v tomto veku nevysádzal zo saturácie! Organizmus je v prudkom vývoji a nebude jedno, aká kvalita kĺbov bude neskôr!
Vek 5 mesiacov - ešte dva mesiace u molosa a budeš za kritickým vekom. Tak vydrž v tomto režime, čo v ňom idete. Grancle - skús ešte o nejaké to percento ísť dolu s proteínom. Kosti - skús bravčové paprčky - nemáš čo pokaziť, navyše máš bonus - kolagén. Do hydinových kostí by som nešiel. A ak máš možnosť hovädzie rebrá- surové aj s nejakým tým mäsom na nich - suprová vec. Aj na zuby, aj na zabitie času... :yes: Hydinové krky sú tiež dobré, tam je ten pomer ideálny.
A nebuď úzkostlivá, pes desiatky rokov dostával to, "čo padlo zo stola". Ja viem, je iná doba, nežijeme v jaskyniach... :hi:
Ale ber to s nadsázkou : čo je určené to sa stane. Aj odchov by mal byť istou formou selekcie v plemene (vrátane výživy a metabolizmu). U Teba to nie je tvoja chyba, robíš, čo sa dá. Ale niekedy proti vetru nenaštíš. A nakoniec - ako som ti písal - treba sama seba presvedčiť. To pomáha najviac.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby