Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod straka17 » Sob 17.08.2019 21:59

Elis píše:A jake by se zadavaly tituly, kdyz by to nebyla cac vystava ?


Včera na špeciálke sme zadávali cac a potom Klubového víťaza, Klubového víťaza mladých, BOB, BOS. Klub si zadával tiež Najkrajšie šteňa, Najkrajší dorast, či je to oficiálny titul to už neviem, na to asi odpovie niekto, kto má naštudovaný poriadok lepšie, ja len z praxe... :smile:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod pigie » Ned 18.08.2019 5:27

My sme mali raz vystavu bez udelovania CAC , pretoze oba CACy aj tituly klubovy vitaz a vitaz specialnej vystavy sa minuli na dvojdnovy Fed Cup, ale ludia chceli uchovnovat na jesen a teda sa stretnut, kde sa pes pomeria a zuby pozru. Mam pocit, ze sa davali nejake divne tituly o ktorych som dovtedy nevedela :heh: Nieco ako len vitaz triedy.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod Lindchen » Ned 18.08.2019 6:19

Určuje sa známka, poradie a Víťaz triedy, špeciálny víťaz a pod, neviem, či je možné zadať si nejaký vlastný intergalaktický titul, asi áno. SKJ u nás povolí len 2 CACe ročne na výstave organizovanej klubom. Ak klub zorganizuje 3. výstavu v roku, primárne je to čisto za účelom uchovňovania a stretnutia chovateľov, ako píše pigie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod pigie » Ned 18.08.2019 8:16

Takze mam odpoved od nasho klubu:
Náš klub má ešte schválenú výstavu, keď sa robila tretia, že sa už nemôžu zadávať tituly, lebo výstavu môžete mať len bez cac, volala sa award of beauty. Tituly CPJ, mohol získať v mladých s výbornú, BOCJ, najl mladý pes a suká, AOB, mohol získať v ostatných triedach, s výbornú, CC, cakatel klubového šampióna, BOC, víťaz vystavy
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 18.08.2019 21:36

u nas (csv) sa to vola monografia a dost casto ju robia hlavne v zahranici. a moze posudzovat aj dlhorocny chovatel, bez rozhodcovskych sksok (ja som napr.mala posudzovat v spanielsku, no doktor mi kvoli tehu nedovolil uz lietat), napr. preto, ze sa nedava CAC ma na to pravo :) urcuje sa len vitaz triedy a pohlavia. ale v podstate si vsetko urci usporiadatel. nieco ako "orieskiada" pre jedno plemeno - hoci kto moze posudzovat :)
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod Elis » Pon 19.08.2019 7:33

Diky.
Uz jsem ten system pochopila - ze proc se specialka neuznava do chovu :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod Elis » Uto 10.09.2019 15:26

Tak jsem se prave dozvedela, ze Specialni vystava je vyssi nez "jen" klubovka a CAC se na ni zadava vzdy.
Takze uz se zase vubec nechytam :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod pigie » Uto 10.09.2019 15:29

Ale napr. nam sa specialka do chovu uznava :nwm: To zalezi asi od klubu ake si stanovi pravidla, ci?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod wewerica » Str 11.09.2019 6:18

kluby na SK môžu mať za jeden kalendárny rok jednu Klubovú výstavu so zadávaním CAC, jednu špeciálnu výstavu so zadávaním CAC a ak chcú ešte ďalšiu výstavu, to je potom Špeciálna výstava bez zadania CAC.
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod Ulf » Pia 15.10.2021 6:45

Dám sem taký príbeh. Skúšam ju učiť na to výstavné vodítko. Viac menej to všetko prebiehalo ok, pomaličky doma, vonku trošku. Potom sme sa prihlásili na handling tréning, čo tiež bolo ok. Ale ja so tam spravila jednu chybu, samo že pre to, že mi nedoplo čo pre šteňa je moc a čo nie. Celé to trvalo hodinu, celkom to dávala, ale nakoniec už bolo vidno že vypla a to sme šli tam také kolečko - dve na záver všetci. No a už bola unavená a rozčúlená, takže to dopadlo tak, že jak sme bežali, tak skákala a šklbala mi gate. Čo som sa jej snažila zdeliť že nie, tak začala šklbať vodítko a tak sme skončili. Áno, hádate správne, odvtedy ako náhle sa s ňou pohnem týmto smerom, začne skákať, kúsať do gatí a vodítka. Vždy. Jak zrýchlim, že začnem trochu bežať, je to pre ňu „pokyn“ k tejto podivnej hre, nevydrží ani dva moje kroky v kľude, že by som ju stihla odmeniť. Chôdzu ešte ako tak, ale to aj tak po chvíli, čo ju nijak nemotivujem vypne, lebo taká aktivita jej nedáva zmysel. No, ako náhle vezmem hračku, alebo niečo, tak to zas začne skákať. Proste dva extrémy, medzi ktoré sa nejak nevieme zmestiť. Presne za mesiac by sme mali mať klubovku a ja som neni celkom presvedčená o tom, že to bude ok. Čo s tým?
U Baboša som toto mala zadara, proste som mu dala vodítko a šlo sa a to už bol pokazený čo sa tohto týka od chovateľky.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod wewerica » Pia 15.10.2021 7:10

vysvetli na tréningu Janke (trénerke) čo je vo veci a ona ti poradí. alebo ak chceš môžme sa aj my dve dohodnúť že ti to tam ukážem keď budem v hale...
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod Ulf » Pia 15.10.2021 7:21

momentálne nechodím, lebo poplatok za tréning+nafta+test, to už je veľa, takže to musím nejak zvládnuť doma.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod wewerica » Pia 15.10.2021 7:55

chápem, no ja by som ti vedela v tomto poradiť, ale museli by sme sa stretnúť osobne :lol:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod Ulf » Pia 15.10.2021 9:01

Čo? To by si sa nám normálne 15 minút len tak venovala? :ha: :lol: Čo majú radi tvoje psi? Donesiem niečo :heh: . Ale nejak sa z toho potrebujeme vymotať... :ua: Lebo zjavne to máme pekne pohnojené.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod wewerica » Pia 15.10.2021 9:07

hej, veď kludne poradím, tréningy robím skoro každý deň :lol: a psíkom nemusíš nosiť nič, majú toho až veľa :heh: ale ďakujem.
Neboj sa až tak pohnojené to zase nieje. len treba postupne vysvetliť čo áno, a čo nie :)
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy