psík z utulku zrazu chcel zaútočiť

Sem píšte vaše rady a nápady.

psík z utulku zrazu chcel zaútočiť

Poslaťod alex_s » Uto 02.04.2019 11:09

Ahojte, máme len druhý deň psíka z útulku.. veľmi prítulný, žiadne známky agresie, iných psíkov si nevšíma, a ani mačke nerobí zle.. ale včera si ľahol k nám na gauč, oddychoval a mal otvorené oči.. taký zvláštny smutný pohľad, tak som ho pohladkala a on na mňa zavrčal a "zaútočil", chcel ma uhryznúť (alebo to bolo možno len také "výstražné" ), lebo potom ked si uvedomil čo urobil, pripadal mi aj on taký vystrašený a nechápal.. nehrešili sme ho za to,, iba sme ho nechali tak chvíľku a potom pribehol za mnou ako keby nič.. ale aj na našu mačku zavrčal, ked spal a išla okolo neho (prvý krát sa k nemu tak zblízka priblížila.. ) myslíte, že ked nás spozná lepšie, nebude sa to opakovať? prípadne mohol mať nejaké zlé noci v útulku? lebo vyzeral v tom utulku celkom spokojný, aj ked sme ho mali na vodítku, že sme ho brali domov, tak chcel ísť naspäť ešte do koterca.. v útulku bol asi rok.. má 3 roky. dakujem
alex_s
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: psík z utulku zrazu chcel zaútočiť

Poslaťod DoggieHaňobaba123 » Pon 05.08.2019 22:24

Psy útulku maju za sebou kadejakú minulosť, možno mu kedysi niekto ublížil a ako ste ho išli pohladiť, mohol si to spojiť s tým zážitkom. On by mal postupne zistiť, že mu nechcete ublížiť.
DoggieHaňobaba123
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: psík z utulku zrazu chcel zaútočiť

Poslaťod vavrena » Uto 06.08.2019 8:21

alex_s píše:ale aj na našu mačku zavrčal, ked spal a išla okolo neho (prvý krát sa k nemu tak zblízka priblížila.. )


Tu iba dal najavo, že nechce, aby mačka šla ešte bližšie. Je to normálna psia komunikácia.

alex_s píše: taký zvláštny smutný pohľad, tak som ho pohladkala a on na mňa zavrčal a "zaútočil", chcel ma uhryznúť (alebo to bolo možno len také "výstražné" ), lebo potom ked si uvedomil čo urobil, pripadal mi aj on taký vystrašený a nechápal.. nehrešili sme ho za to,, iba sme ho nechali tak chvíľku a potom pribehol za mnou ako keby nič.


K tomuto sa cez internety nedá vyjadriť, možno mu bol nepríjemný dotyk na citlivom mieste, možno sa ešte necíti komfortne v novom domove, ťažko povedať. V každom prípade toto nebol útok, len sa psík ohnal. Nie ste na seba ešte naviazaní, nepoznáte reakcie seba navzájom, takže netreba to zveličovať a hovoriť o útoku, so psom komunikovať jasne, nerobiť prudké pohyby ponad jeho hlavu, neskláňať sa ponad neho, nechňapať po psovi, nedvíhať ho len tak zrazu... a určiť nejaké pravidlá celej domácnosti, aj to, ako sa má správať pes, kam nemá chodiť, a zároveň, kde ho nikto nebude vyrušovať, ani mačka. Ak je pes troška vydesený z dotykov, môžeš ho naučiť, že chytanie za obojok mu prinesie nejaký benefit - chytíš za obojok, dostane pamlsok - toto 10 krát za sebou doma, potom napríklad pred domom. Ale nechytajte psa znenazdajky, ak sa krčí, najprv sa musí toto naučiť. Cez jedlo sa dá naučiť a zvyknúť takmer všetko. Môžeš si psa aj postaviť pred seba a kŕmiť z jednej ruky, zatiaľ čo druhou rukou ho budeš "prehliadať," aby si bol istý, že tvoja ruka nikde na jeho tele mu neublíži, a ešte dostane aj maškrty. Rovnako naučíš ukazovanie zúbkov, strihanie pazúrikov...
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta


Späť na Výchova a výcvik