Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Pon 01.07.2019 18:45

Vypomáha, ale ničí hlavne, keď ona odíde, som to tak vypozorovala. Nie vždy je to tak, ale väčšinou.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Pon 01.07.2019 20:36

Hugo na mna bafal, ked uz mal problemy sa hybat a bol v inej miestnosti. Nicit nenicil nic, ale teda na starobu bol vokalny ako Lyo bezne :heh: A pritom cely zivot bol taky tichy, ze dokopy zastekal tak 10x... Oni nevedia hovorit, ale podla mna stary pes ma velmi velmi silnu potrebu byt so svojim panom. Hugovi uplne stacilo, ked som s nim bola v miestnosti a bol kludny, ked nie, tak bolo zle a on sa za mnou uz dosurat nevedel. Takze som pendlovala medzi nim (bud v kupelni alebo vonku) a kompom (lebo pracovnu neznasal - najteplejsia miestnost v dome). A cim sa viac blizil jeho koniec, tak tym nastojcivejsie ma chcel pri sebe. Posledne noci sme spavali bok po boku vonku :ua: Ale celkovo, on ako chodieval von lihat a tak, tak posledny rok sa proste drzal ovela viac vnutri, von siel, ked sme my boli vonku, resp. v noci chodil von. Ja som si to ani neuvedomila, az ked teraz to riesite. Ja som si to vsimla len az tie posledne dva tyzdne, lebo vtedy to bolo uz maximalne vypukle...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Connie » Pon 01.07.2019 20:44

Lindchen, tipujem, že už ani po byte moc nebehá... Tak čo mu vyhradiť nejaký priestor ohrádkou? V každom prípade ak sa ti dá, vypájaj pre istotu všetky zástrčky.
Connienka neviem či ešte patrí do prvej éry, má deväť ale teda oproti iným 9 ročným psom je úplny dôchodca. :ua: Stále má chuť robiť a snažím sa s ňou trénovať, chodiť na prechádzky len chrbtica už kopukrát nepustí. Madam zatiaľ neničí, ale začala zase na staré kolená vyhrabávať koše a žrať všetko v dosahu (a mimo neho). :ach:
S vekom sa jej evidentne nezhoršila len reakcia na hluk, ale aj alergia. Od začiatku je alergická na blchy a nejakým záhadným spôsobom si psy doniesli pár dní dozadu zvonku blchy.
Na Connie aj na Chille som našla po jednej blche, na Helke nič. Lenže stačil ten jeden kúsanec od blchy a Connie mala takéto krásne brucho (snáď sa nahrá fotka). Psiská som okúpala, poupratovala barák, vyprala všetko čo sa dalo a mladým dala nové obojky. Connienka dostala antihistaminiká, brucho som jej vysušila, vystrihala a vždy predtým jej to do dňa zmizlo. Teraz? Tri dni mala brucho hentaké červené, spuchnuté, svrbelo to. Navyše má doteraz úplne suchú kožu a snaží sa škriabať. :prd:
Prílohy
64925730_620322961787131_2572652283221245952_n.jpg
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Pon 01.07.2019 20:51

Jo, ohrádka, celý môj byt je veľký ako ohrádka, to doslova. Takže aj L-ková kennelka je cez štvrť izby. Ale on sa po byte nikdy nejako extra nemotal, určite nebehal alebo neviem čo, max. sa presunul na iné spacie miesto. Dnes bola venčiť mama, nejako sa dostal k papierom a roztrhal mi živnostenský list. Bol v šanóne, takže... :prd:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Nisus » Uto 02.07.2019 0:39

Lindi nepotesim, ale toto ma len jedno riesenie. Byt s tym psom 24/7 najlepsie. Dado ma zacal buzerovat odkedy ma zacal potrebovat na dvihnutie, co bolo cca v 13tich. Potom nejak v 14tich zacal streckovat, ked som len za roh zasla, uz vrestal. Takze ma vycvicil tak, ze vzdy, ked som nieco isla robit ako napr upratovat, musela som ho premiestnit tak, aby na mna videl za kazdych okolnosti. Si clovek povie, ze aka blbost, sak nech si vresti, co ho rozmaznavas. Ale...senilny pes s demenciou je nieco uplne ine ako mladas a hlavne, ked by zacal stekat, on by neprestal a on sa vedel do toho tak vzit, ze by mu hrozilo prehriatie. Tym, ze uz sa nevedia tolko pohybovat, tak ich jediny program sme my a im uplne staci, ak su s nami. Viem, zarobit sa z toho neda, ale je to tak bohuzial.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod hriva » Uto 02.07.2019 11:15

Aj Brii tak hrabká... absolútne nechce byt sama, predtým sa išla opaľovať von keď bolo pekne, teraz? Dám ju von a vresti že chce dnu :pac: našťastie doma keď idem robiť vydrzi bez problému
Len to srdce ma horšie, DCM ma stabilizované, ale ma najnovšie hypertrofiu ľavej komory, zácal jej hrubnut srdcový sval.
Musí ísť na prísnu diétu, že ma vela vnútorného tuku, srdce sa velmi námaha keď musí vyzivovat aj ten tuk. Problém kastratov... tak uvidíme na kontrole či sa to spomalilo alebo sa nasadia ďalšie lieky
Ale ináč čo sa týka kondičky je našťastie úplne ok. Akurát že omnoho horsie znáša teplo, a hlavne jazdu autom v teple, aj keď je klíma, ale to je tým srdiečkom
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Uto 02.07.2019 12:56

Hm, no nič moc teda, lebo sama bez príjmu nemôžem ostať. :ua:
Spýtala som sa v práci, brávať si ho smiem aj denne, ale presuny sú zas problém. Pouvažujem nad logistikou. Kebyže mám auto s klímou, ani nerozmýšlam. V trošku skladnejšej búdke by tu v pohode mohol spať.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod wer » Uto 02.07.2019 12:58

a si planovala auto, zislo z toho?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Uto 02.07.2019 12:59

Zišlo, momentálne na vodičák+auto nemám. :ua:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod clupko » Uto 02.07.2019 13:35

a nejaky kolega z tej firmy / budovy by sa nenasiel, co byva tiez v ruzinove?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod majjuna25 » Uto 02.07.2019 13:37

Lindi, ak nie autom, čo bicykel+vozík za bicykel?
neviem, kde teraz pracuješ a ako ďaleko to máš z domu, či aspoň trocha schodná cesta bikom s vozíkom...či by bolo možné v práci niekde uskladniť bicykel s vozíkom atď, len taký nápad.

Offtopic: Kamoška vozila (náhle a dočasne) nepohyblivú, cca 15kg fenku v starom kočíku, bez hanby, proste keď to inak nejde... :nwm:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Liana » Uto 02.07.2019 17:08

Tak sa s vami podelím aj ja, snáď Vám to dvihne náladu :ha:
Staršia bude mat 17 rokov, takmer hlucha, takmer slepá, po porážke. Chodi - primerane veku, žerie - bez zmeny, okrem vymenovaneho žiadne ďalšie diagnózy. Aleeeeee hygienické návyky na úrovni 5 týždňového šteňaťa. V priemere 2-3x denne :kak: to je najväčšie trápenie pre mna, a rovnaká frekvencia cikania doma. U nás je skôr úspech keď sa trafí vonku - stíham venčiť 4-5x denne. Takze doma len ohradka a podložky a čo tam dokáže s tým :kak: narobiť tak to je na film. K životu má vôbec nepotrebuje čo je presný opak toho ako to mala keď bola pri vedomí (nie som si ani istá či má ešte spoznáva, skôr nie). Chodiť za mnou kvôli zraku nehrozí, na voditku chodiť nechce. Čiže venčenie vyzerá tak že vynesiem von, pochodi si a donesiem dovnútra. Som už v podstate len obslužný personál. Zo života už asi veľa nemá, podľa mna pamäť jej slúži tak 5 minút a ide sa odznova. Ale na druhej strane prvýkrát v živote nie je z ničoho v strese - okrem vane čo je pri tej hygiene dosť nešťastná kombinácia :heh: za rodinný dom by som asi dala teraz čokoľvek :aaa:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Ulf » Str 03.07.2019 13:31

Viggo ten bol (boze, ja o nom pisem v minulom case, to je stale velmi zvlastne) taky ze nemal rad moje odchody cely zivot, no a nastarobu to daval tak o 200% viac najavo. Chvalabohu nehucal, ani nenicil (teda iba rozhadzoval pelechy), ale kazdym chlpom znazornoval totalnu krivdu, taky maly psychoteror. A Babanik, ... no ten je rad ked konečne vypadnem z domu :prd: ked som doma nedokaze tak relaxovat. No ale chodit sa mu uz nechce, aj sa nozky podlomia. Ale to sa len setri na hviezdny 25metrovy sprint za veverkami. Aha, uz som spominala, ze maneme vytah? :sos:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Mac Gie » Pia 05.07.2019 15:40

Tak Max už tiež bude mať 11. Musím poklopať lebo čas sa u neho pred pár rokmi zastavil a stále je rovnaký, aktívny, čulý len to teplo ho oveľa viac trápi :ua: To už nezvláda ako kedysi.
tiež je prítulnejší a veľmi si užíva čas so mnou a vidím to hlavne keď sme vonku. Už sa tak nevzďaľuje aj keď ja len sedím na jednom mieste, viac sa motká okolo mňa stále si ma stráži. Vždy si ma strážil vonku ale tá hranica čo je už ďaleko sa o dosť zmenšila. ja mám momentálne prácu kde ťahám veľa nadčasov a veľmi ma to trápi lebo jeho čas sa kráti a ja by som s ním chcela byť najradšej stále ale nevyberiem si. Bývam v podnájme a musím nás živiť. Aspoň že nenechávam peniaze na veterine i keď na jar sme boli čistiť zuby (v pravo hore nemá 3 stoličky tak sa mu dosť zanášajú tie dolné) a nechala som mu aj vyrezať bradavicu čo mu vyrástla v uchu lebo ho to bolelo keď sa škrabal a trochu som sa bála, že si môže nejako ublížiť.
Inak šediveje statočne aj keď on začal pomerne skoro ale už má papuľku celú bielu a preliv všade v hnedej a kade tade po jednom chlpe v čiernej, to vyzerá celkom vtipne. :lol:

Ale musím dodať, že niet nad život so zdravým starým psom. :hi: :yes:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Pia 05.07.2019 15:55

Mac Gie píše:Ale musím dodať, že niet nad život so zdravým starým psom. :hi: :yes:

Veru, zdravy pes je poklad a ak je zdravy este aj na starobu, tak to je vyhra v loterii :yes:
Inak, ja sa citim strasne previnilo k nasim vetom. Ja som chodila fakt pravidelne, ako na klavir, nebol mesiac, co som nieco neriesila. Ak sme neboli u veta pol roka, tak som jasala a aj veti si to vsimli a okomentovali :heh: S Fryom fakt len ockovanie + kastracia. Lyo ako stena nas u veta prevetral, ale odvtedy sa tiez drzi. To je na nezaplatenie neriesit neustale zdravotny stav.
Aj dnes, rano sme ho boli okupat a odtial sme sa sli prejst do kopcov. Nemusela som riesit, ci to zvladne, to jak keby naplul pri nom tieto aktivity. Sice sa len namocil, v horach to tiez bola max. hodina a pol, ale uplne iny zivot to je, ked je pes zdravy. S Hugom by som si dnesny den nedovolila ani za mladi :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné