Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Ned 28.04.2019 15:41

Oni akoby uz zabudli, ze za mlada by sme ich za to zabili. A na starobu sa im to prepaci :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod wer » Ned 28.04.2019 15:52

nezabudli.. len vedia rozlisovat, ze to nie je nic vazne
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Ned 28.04.2019 16:08

Sak jasne. Presne vedeli kedy posluchnut musia :heh: Tych ostatnych 99% odfiltrovali :heh: vycvicili si nas :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod wer » Ned 28.04.2019 16:27

A to je na tom to krasne... iny level vztahu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Ned 28.04.2019 17:33

Najkrajsie. To, co mi predtym hnulo zlcou, mi o 10 rokov vyvolalo usmev na tvari :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Slausa » Ned 28.04.2019 17:42

wer píše:A to je na tom to krasne... iny level vztahu.

Tak nejak...
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Sob 25.05.2019 8:03

Nepísala som, že už aj ucho máme zapálené plus veľmi svrbiacu ušnicu. Či písala som? Už ani nestíham všetko zdieľať. :heh:

V noci ma Arisko zobudil, hrabal mi jemnúčko do lýtka, že má problém. Bežne sa hlási pod perinu len tak, že ma pacne a ja dvihnem paplón, teraz si vymyslel toto, asi aby to odlíšil, šikovný. :jop: Že ho svrbí ucho, aby som s tým niečo robila. Poškrabkala som mu ušnicu, dala chladivý sprej a zaľahol spinkať. Normálne by som bola otrávená, že ma pes budí s blbosťami, ale pri starom psovi je to milé, ako si to zlato zariadil. :hi:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Pon 01.07.2019 17:15

Včera sme sa so Shel bavili, že Arisko je jeden z posledných z 1. dogforáckej generácie. Vidno, však aj sem si vypisujem už sama. :ach:
Arisko mi začal doma ničiť. Som síce veľa mimo domu, už je to dlho takto, akurát v minulosti bol vybehaný, športoval, takže bol rád, že je doma a môže spať. Teraz sa to nedá, jednak je teplo, druhá vec nikam už moc neprejde a pýta sa domov. Doma niečo málo porobíme, ale to už sa mu nechce. Cvičí balančky, robí nejaký ten hersenwerk, ale je mu asi smutno alebo čo. Proste on nechce so mnou už nič robiť, len to, aby som bola doma. Neviem, čo s tým. Zatiaľ trhá veci, čo mu neublížia, ale čo keď sa pustí do káblov alebo nábytku? Ach jo.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Slausa » Pon 01.07.2019 17:39

Poteší :ua:
Ked taketo nieco citam tak som (nie v skodoradosti) ttaka rada, ze R je aky je... Aj ked mi v posledných dňoch pride, akoby trošku dementnel, zamrza, uprostred niecoho sa zasekne a treba ho vratit do reality. Dufam ze je to len teplom.

A este sa opytam, canvit Chondro pre dedula? Nekriva, este si aj pobehne, tazsie vstava len rano, stale skace po muriku (pako). Jedine co, tak sa mu častejšie smykne na dlazbe, schodoch
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod wer » Pon 01.07.2019 17:41

Aj pax nicil veru na stare kolena. Ale mohlo to byt v dosledku tej jeho nepohyblivosti, tazko povedat.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Pon 01.07.2019 17:58

On síce chodí, ale nie nejako extra svižne. Keď sme vonku dlhšie, pýta sa domov. Už ani neňuchá po nejakej chvíli, len roboticky chodí a pozerá. :ua: Robiť sa mu už nič nechce, také, že hľadať hračku alebo niečo, to už vôbec. Preňho by bolo ideál chodiť každé 3-4 hodiny von jeho tempom, aby sa vonku trošku poobzeral a potom domov.
Aj som z toho, priznám sa, dosť rozladená a nevrlá, stále ma to trápi na pozadí. Na jednej strane Arisko a jeho potreby, na druhej strane musím preňho zarobiť dosť peňazí a aj tak to nie je postačujúce. Neviem, či to má uspokojivé riešenie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod wer » Pon 01.07.2019 18:02

No radsej zarobit menej a venovat mu cas :nwm: ten pes by si ine nevybral...radsej kratsi zivot s panickou, ako dlhsi (s liekmi, doplnkami, masazami, vysetreniami...) bez panicky
Naposledy upravil wer dňa Pon 01.07.2019 18:05, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod bibika » Pon 01.07.2019 18:04

Ja mám ešte vždy len jedného psa z prvej ery. Má skoro 11. Ale v hlave a v tele 4 :D čiže nás klop klop problémy obchádzajú a dúfam že dlho ešte budú.
Arisko si to teda odskáče :/
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Pon 01.07.2019 18:20

Hej, no, len ono to nie je o tom, že bude kratšie žiť. Budiž, to by nebolo to najhoršie, nech si chalan užije. Ale to je o tých náhlych výdavkoch za niekedy "prkotiny", poskytnúť akútnu pomoc a nie je to 20-30 eur. Ako jasné, to na DF nevyriešim, hľadám skôr nejakú dočasnú záplatu a také malé posťažovanie si.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod wer » Pon 01.07.2019 18:41

Ja uplne chapem, hlavne, ak je clovek sam na to... a mama ti nevie vypomoct? Ze by aspon spolocnost mu chvilu robila?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné