Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 14.06.2019 18:32

https://www.facebook.com/sophie.delacro ... 008694626/
1:45, keby ta fenka mala zdravych rodicov, tak mam doma po nej cb fundla :lol: To je ta, co som si minuly rok odniesla taky pozitivny zazitok z nasho FedCupu (ten kusok je prave odtial) Ale myslim, ze mam doma uplne rovnakeho dabla, aspon na suchu teda :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 15.06.2019 6:49

Som si podu pripravovala strasne dlho, aby som sa dnes nasrala a povedala si, ze dost bolo pozitivky, presne viem ty hajzlik, co ty len potrebujes. Istotu, tot vsio, plavat vies. Mala som pravdu :joint:
Prílohy
IMG_1946.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Sob 15.06.2019 6:57

Tak ja by som to tak riesila hned na druhy pokus :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 15.06.2019 6:59

Ved to bol moj druhy pokus s nim vo vode :heh:
(Ale teda ja som to tak riesit naozaj nechcela, som dufala, ze pojde sam. Nemyslim, ze tak by sa mal ucit fundel na vodu. Ale teda bolo to rychle, co som videla takto ucit fundlov, tak to nikdy takto dobre nedopadlo :heh: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Slausa » Sob 15.06.2019 7:16

Ako? Aj ja chcem :lol:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 15.06.2019 7:50

No, na kazdeho treba inak. Lyo sa vody nebal, on len sa bal plavat. Taky Fry sa bal vody, aj sa bal plavat. Tomu urobit to, co som urobila Lyovi, tak mi do vody dobrovolne nepojde uz nikdy. Lya som do hlbky nasilu narvala, aby som mu ukazala, ze sa niet coho bat, ze "sa udrzi". Akurat raz nestacilo, to skor v nom vyvolalo vacsiu paniku, som to musela zopakovat zo 3x, ale potom uz OK. Sam tam sice este neleze, ale so mnou uz ide, to je presne vidno, ze on potrebuje len barlicku, co je vtipne, lebo ON ma byt moja barlicka :haha: Dufam, ze sa karta rychlo obrati :haha: A s Fryom to bolo naozaj nadlho, tam to slo cez hru vo vode a nasledne cez jeho fixaciu na mna (radsej sa utopim, akoby som mal zostat na brehu s Hugom :haha: )
Ale teda Lyo uz za sebou svoje pozitivne moznosti mal (hracka, zradlo, ja... nic s nim nehlo)
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 15.06.2019 8:00

Ale ako padol mrtvy doma. TOTO som potrebovala uz pred pol rokom :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Sob 15.06.2019 10:53

Super pigie :jop: (teda skôr Lyo :lol: ).
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Puk » Sob 15.06.2019 11:07

pigie píše:Ale ako padol mrtvy doma. TOTO som potrebovala uz pred pol rokom :heh:



Offtopic: [OT][color=#808040][color=#808040] :heh: :heh: :heh: :haha: :haha: :heh: [/color][/color][/OT]
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 15.06.2019 12:10

Sa nesmej, to vazne :heh: Teraz prvy krat vstal, vycural toho za lavor a spi dalej :haha: Ten natlak psa zjavne velmi vycerpa :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 15.06.2019 15:24

Som ho asi zabila. On este furt nevstal, ak neratam to jedno curanie na obed :haha: Ze som ho ja nebrala na jar :heh: On je fakt uplne hotovy chudak :heh:
Prílohy
9782D056-DDC2-4E25-BB41-970A41B52732.jpeg
E704A238-7629-4098-9842-30250E047F1D.jpeg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Margita » Sob 15.06.2019 16:50

on je este stale mokry?preco je ta stena taka biela? :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 15.06.2019 17:23

Sak lezi cely den, bude mokry cely den. Vies ako tazko sa susi fundel len tak? :heh: Ale ved vdaka tomu je mu teraz v tom teple OK :heh: A Stena je umyvatelna :haha: (On este rano bude trocha vlhky :ha: )
A teda nezabila som ho. Od pol siestej funguje v normalnom rezime :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Margita » Sob 15.06.2019 17:32

V osterajchu bola európska výstava
Prílohy
received_436014100289242.jpeg
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 16.06.2019 7:52

Vcera som ho dvoma rukami do vody tahala a mala som co robit teda a dnes do vody skakal za aportami uz sam :heh: Si spomenul kto je a co je. Normalne obratka o 180 stupnov a akoby to robil odjakziva, hlavne sa mi pobral cez jazero, jak keby to bola ta najprirodzenejsia vec na svete - co by bola, keby to robil od stenata! Vo vode ma nasledoval, len sa prizam, ze sa ho este bojim, lebo ja plavat neviem, ja mam kvoli tomu takeho psa :heh: , takze sa musime trochu zzit, takze som si ho chudaka drzala od tela, ale bolo vidno, ze mu nerobi dobre, ze som vo vode, pekne ma obchadzal z vonkajsej strany, zahanal si ovecku na breh :heh: Niekde tam v nom cosi byt musi a sa to zjavne prebudilo, jak kraken :haha: S Hugom som sa odvazila tiez plavat az ked mal vyse 3 rokov :haha: Len teda nebezpecny je este, vo vode ho vsetko zaujima, kacky by siel ratat, ujo na paddleboarde bol megazaujimavy :prd: Sa snad uprace casom, musi, nic ine mu nezostava. A teda, ovela viac ako ja ho fascinovalo nase dieta vo vode, toho by stale strazil, ale maly sa ho vo vode boji, comu rozumiem, bo aj ja zatial :prd:
Prílohy
IMG_1970.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI