Český Teriér (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod Margita » Str 12.06.2019 8:03

No nie je rozkosna :lol: princezna :heh:
Prílohy
FB_IMG_1560322998495.jpg
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod Elis » Str 12.06.2019 8:49

je :jop: :yes:

Offtopic: ale od tebe bych berusky necekala :heh:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod Margita » Str 12.06.2019 11:47

Na ešte aj fialovu :haha:
Inak myslite,ze psy co majú ofinu Je lepšie hu dát do gumicky? :lol: Ako niezeby som chcela Z nej mat princeznu,ale chapete :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod Snezienka123 » Ned 16.06.2019 9:12

Podľa mňa áno. aby sa zbytočne nedráždili oči...ale priznám sa, že českého teriéra som s gumičkou ešte nevidela
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod Margita » Ned 16.06.2019 14:08

A kolko českých si videla bez gumicky? :lol:

By som aj niecim prispela,ale nemám s cim :heh: Adela Je stale míle zlaté steniatko,ktore ešte nic nevie len dat pac :lol: Inak je to loptickovy maniak a K vode zatiaľ vzťah taký vlazny,vojde do vody ale nie je to to co by som si predstavovala ,to sa hádam spravi,trebalo by sem doniest Darinu :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod Snezienka123 » Ned 16.06.2019 21:09

Priznávam, že českého "na ulici" žiadneho, len na výstavách :lol:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod Margita » Ned 07.07.2019 18:09

Dnes ma 10mesiacov
Prílohy
FB_IMG_1562516762459.jpg
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 07.07.2019 19:32

No, bez masle 1000x lepsia! :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod Margita » Ned 07.07.2019 20:22

Len takto nic nevidi :lol:
Prílohy
FB_IMG_1562527290207.jpg
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod kellee » Ned 07.07.2019 20:26

vcera som vo velkej ide videla ceskeho teriera :lol: prvy krat takto na blizko
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod Margita » Pon 23.09.2019 11:47

Moj maly Andelik mal 7.9 už rok a inak by som ja nieco napisala ale nie Je moc co :lol: Zle nerobi,nenici je to také malé poslusne psica :hi: Ale teda zavija a aj Pri tom Je milá :heh: Ked biju zvony ná kostole,tak sa pomaly ucime zavijat na povel,a ze jej to celkom už ide :lol:
Fotiek má akosi pomenej,tak nech sa vie ako priblizne vyzerá,nie Je ucesana,inak taká srst to Je iná kapitola,nikdy som si nemyslela,ze budem cesat psa castejsie Ako raz za dva mesiace

A pred dvomi tyzdnami sme boli Na vikendovom stretku ceskych teriérov a vsetci mali copanky,len Adela nie :heh:
Prílohy
FB_IMG_1569235421989.jpg
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod Margita » Str 30.10.2019 10:20

Trochu sa pripomniem,takto mi rastie šteniatko JCh.Adelka
Prílohy
FB_IMG_1572427047591.jpg
FB_IMG_1572427061868.jpg
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod sovienka » Pia 27.11.2020 11:53

Cautesa ludkovia,

ako majitelka dvoch greyov, zvyknuta na dobre, uz dlhsie hladam psa podobneho temperamentu do svorky.

Som mestsky clovek, 9 hodin denne mimo domu, ktory sa ale 1x do tyzdna venuje turistike a kazdych par tyzdnov chodim stanovat. Pre mojich chrtov je toto absolutne nevhodna aktivita, dovody nebudem rozvadzat, inak budu ludia zakonite riesit mojich chrtov, a nie pointu mojho postu.

Preto hladam kludneho, kompaktneho, nekonfliktneho, odolneho psa ktory mi v zime nezamrzne, moze ist na volno a dokazem ho odvolat od pachov bez vacsich problemov. Dlhodobo cumim prave na Ceskeho Teriera, uplne mi ucaroval, no mam zufaly nedostatok informacii. V podstate jedine co viem, ze je to mega pazravy pes, najkludnejsi z terierov, a ze mal polovne upotrebenie. Otazka - je to vhodny pes pre mna? Som ja vhodna pre tohto psa? Vydrzi cely tyzden v byte, 9 hodin len s dalsimi psami, s 1 hodinou vybehu denne (15+15+30min vencenie) do vikendu?

Nebojte sa, chrtov sa nezbavujem :D moj buduci manzel na take dobrodruzstva nie je, milerad s nimi ostane doma na gauci, kde to maju vsetci traja najradsej.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod Margita » Pia 27.11.2020 13:55

Ja ako majiteľka jedného kusu dva roky môžem zhodnotiť, že to je taky pes nepes :lol: mam suku, vonku kľudne na voľno drží sa pri mne, k cudzím skôr od meraná, vo svorke nekonfliktna, každý deň ju nosím do prace a je vo výbehu s par krizencami, cane corsom a dobermankou, potrebu aktivity na Teriéra ma si myslim malú, nie je taká pojasena, zbrkla, keď ideme na nejakú turicku do tých cca 20km tak v pohode akurát ta srsť, ak
ju chceš udržiavať v nejakej štandardnej forme tak je to dosť o hubu, tým ze ma krátke nohy je stále zablatena špinavá a mokrá, hlavne teraz ale zas neplzne, mne sa český paci, aj čo som bola na stretávkach tam 40 psov a úplná pohoda, žiadna bitka nič, a s tou pazravostou, ako zožerie všetko čo jej dám, ne vymýšľa ale zas nepríde mi ako úplný vysávač a kontajner
Mali sme foxterierov a mame sa viac paci adela český lebo je normálna :heh:
Dnes ju mam v práci je ostrihana podľa štandardu ma moznost ísť do vykurovanej miestnosti ale vidím ju behať len vonku, zvažujem ale nejaký oblecok, hlavne kvôli tej srsti, nech nie je furt mokrá keď niekam ideme
A k tej polovnosti, oni niektorí tie vlohy majú ale je u nich je to aj také ze pokiaľ sa do toho nevrtas tak ten pes nejaví záujem,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod Ľuboš » Sob 30.12.2023 22:10

Dlho tu vo vlákne českého teriéra nič nepribudlo. Tak skúsim pár vlastných postrehov po dvojročnej skúsenosti s týmto plemenom. Môj sa už ako šťeňa javil veľmi disciplinovaný pes, isto žiadny upískanec. Od prvých týždňov veľmi aktívny! Do pol roka poslušnosť v norme. S nastupujúcou pubertou rástli prejavy vzdorovitosti a tvrdohlavosti. Vyžaduje to dôslednosť a trpezlivosť. Cca vo veku rok a pol to vyšumí. Pokiaľ sa týka žravosti, lepšie napísané snahe pohltať všetko, v prvom roku treba dávať skutočne veľký pozor. Na svoju veľkosť má český teriér veľký a mocný chrup schopný "spracovať" predmety, ktoré iné psy podobnej veľkosti nedajú. V pohode rozchrúme črepník, PET fľaša je na kúsky do pár minút. Preto odporúčam starostlivo strážiť priestor, ktorý má pes v dosahu, nie len snažiť sa,, ale v skutku
mimoriadne veľa aktívne predvídať a rozhodne veľmi triezvo pristupovať k hračkám, ktoré pes dostane k dispozícii. Český teriér je veľmi inteligentný, samostatne mysliaci podnikavý pes a vie si poradiť aj tam, kde to nepredpokladáme. Aspoň v našom prípade došlo vo veku rok a pol k výraznému umravneniu a pes je už v tomto ohľade celkom pohodový. Max ak sa mi nepáči s čím sa aktuálne hrá, naučil som psa predmet jeho záujmu meniť za mňamko. Nič neničí, ani neničil, síce norník, ale nehrabe. Napriek tomu, že je zo spoločenskej línie, má výrazný záujem o zver a lov. Cewlkom antagonistický vzťah k mačkám. Javí výrazný záujem o stopu a norovanie. Po stope nehlási. Vlastne aj doma je to celkom dosť tichý pes, žiadny uvrieskaný poskakujúci neurotik. Nekonfliktný, voči ľuďom a iným psom znášanlivý. Miluje vodu, rád pláva a tiež potápa sa podobne ako sealyham. V stojatej vode v pohode, vo väčšom tečúcom toku som už na pozore a nepúšťam ho do prúdu. Pokiaľ pes nezačne loviť udržiava zrakový kontakt a nevzďaľuje sa. Treba sledovať signály a ak začína loviť rozumnejšie ho včas zastaviť. Výdrž je na tak malého psa veľmi dobá, mimoriadne húževnatý, rozhodne však dobre neznáša príliš teplé počasie. Môj má v lete sústavne k dispozícii svoj bazén a hojne ho aj využíva. V chladnejšom čase aktívnejší, bazén treba odstrániť, kúpal by sa stále, aj v zime. Vzhľadom na krátke nohy má rozhodne problém v ťažkom mokrom snehu. Starostlivosť o srsť. Dodržiavame štandardný strih a je to v pohode. Netreba mať predsudky, srsť českého teriéra je do veľkej miery podobne ako srsť sealyhama samočistiaca. Klasické vyčesanie a hotovo. Do roka mi pes pri česaní blškoval, čo pri tak mohutnom a silnom chrupe nebolo ani trochu príjemné. Dnes blškuje výnimočne. Česanie aj chúlostivých partií znáša v pohode, kúpe sa mimoriadne rád. Vzhľadom na malý telesný rámec je v prípade potreby raz dva hotovo. Čo záverom? Výzorom zaujímavý veľmi elegantný, bez veľkých potiaží udržiavateľný pes. https://www.facebook.com/photo?fbid=6213072452106592&set=pb.100002116970626.-2207520000Učenlivý, dobre ovládateľný. https://www.youtube.com/watch?v=3SjiKXTqlP8 Výzor v tomto prípade klame, nie je to hračka alebo lenivý kanapový mazel. Spoločenský, automaticky tvrdohlavo sa zapájajúci do každej práce. Český teriér je pes pre skúsenejšieho aktívneho človeka, s dôslednou a láskavou rukou súčasne. Podľa môjho názoru nie je úplne vhodný ako prvý pes pre začiatočníka.
Ľuboš
Okoloidúci
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI