Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 02.04.2019 19:00

Offtopic: Poslem ti do tipov na turistiku obrazok
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 03.04.2019 4:58

Boze a este s tym aportom, sa mi o tom normalne zasnivalo, sa ozvalo moje svedomie asi, strach, co potlacam furt po Hugovi :heh: Ja som do RTG nehadzala vonku vobec, som sa bala a jedna chovatelka mi napisala, ze o nohy sa bat nemam, ze to by som s nim musela robit psie kusy, cim skor zacnem, tym mi to pes skor vrati a ze musim vymazat svoj strach z hlavy. Proste to mam odhodit a zacat ho pripravovat na vodu.
A tak som zacala odhadzovat, lebo sa ozvala prave kvoli tomu, ze som napisala, ze sa mu bojim hodit aport :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 12.04.2019 17:59

Uz prestavam verit, ze odtial niekedy zmizne. Fry sa zda, uz tiez :heh:
Prílohy
9323EC9A-460A-4AFD-98EB-9CDE1DBF63F1.jpeg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kellee » Pia 12.04.2019 18:01

prvy moment- useknuty kus psa :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Nisus » Pia 12.04.2019 18:03

Ja si prosim video, ako odtial vstava a odide :lol:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 12.04.2019 18:05

Ti niekedy natocim :heh: Ale v noci som mu to uz raz odsuvala, ked sa prebudil na to, ze odchadzam spat do spalne, vypinam telku, tak nevedel veru rychlo odtial, som mu pomohla :haha: Ale inak takto, cez den, v pohode to zvladne. Ale keby sa mi obcas podarilo natocit jeho parkovanie tam... Tam hadze obcas normalny kotrmelec :joint:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 14.04.2019 6:40

Ked svacanie aportom do mojej tvare, noh a ruk nepomohlo. Nasiel si neskodnu zabavku. Trvalo to dost dlho, kym som si teda povedala, ze musim vstat z gauca a ist pozriet, co to tam s tou miskou robi :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 22.04.2019 20:45

Ja mam vlastne dvoch rovnakych :heh: Sa mi pacilo jak Fry lieta a som si uvedomila, ze tento lieta tiez, akurat jeho kvoli hybnosti moj fotak ma problem zachytit, vsetko mazle :heh: Cez vikend sa mi s nim stala taka roztomila vec, som ho zavolala, ale akurat mal v ceste lavicku. By ma ani nenapadlo, zeby siel ponad nu, ale kratsia cesta... Neni to fundel a neni a neni a neni, nech si pisu do rodokmenu hocico :haha: A uz tolkokrat sa zdrbal pri tych jeho skokoch do neznama a nist, nevadi, hlava od hliny, 3 kotrmelce, na chvilu ho to spomali, ale za 3 minuty vymazane, moze jancit znova :haha:
Prílohy
IMG_8225.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 01.05.2019 15:27

Tak to trosku zhrniem, to je fakt divny fundel. V prvom rade, to neodpociva. Je to divne, ale proste vonku to neodpociva, v aute to neodpociva, v restauracii to neodpociva, odpociva to len a len doma resp. na chate vnutri (chvalabohu aspon za to). Clovek si mysli, ze uz musi mat dost, bo zvycajne sa fundlom hodi par krat lopticka a su spokojni na cely den :heh: Ok, stence na pol dna :haha: Ale ono to nema dno. |Nerada to priznavam, ale zacinam byt z neho znacne zufala, ked sa vratite z poldenneho vyletu, sice nie narocneho, ale proste sak pes cely cas na nohach, sadnete si v restike a pes nie a nie zalahnut a este si bude pytat aktivitu a ak idem s nim domov, tak si tu sadne a bude mi stekat do ksichtu tiez. WTF? Akoze tak si fundla fakt nepredstavujem :haha: Stoji to dost namahy a vymyslania, aby to zalahlo mimo domu. Dnes to chlap musel otrieskat o zem, aby sa dohodli na tom, ze ma proste bude cakat a nebude sa hrabat za mnou. Som robila taku okruznu jazdu lesom a nechcela som ho namahat, lebo som myslela, ze ma dost... Opak bol pravdou samozrejme. Celu dobu, co som zmizla z dohladu im vraj vrieskal a chcel zdrhat, skusal na chlapa to co na mna, vytrhnut mu voditko, ale na to som ho specialne upozornila, tak bol chlap pripraveny. Milacik. Mam dvoch zavislacikov doma :haha: A potom mi to chlap vratil a ked som sa objavila na obzore, tak ten pako ho pustil... A ja som si drbla hlavu o jediny kamen, co na tej planine bol, bo ten pes slovo brzdit fakt v slovniku nema :hmm: A ja ustat psa z 50m zjavne tiez nemam schopnost :heh: Klobuk dole pred figurantmi :haha: Ale asi im to ide na ruku, mala som mu ju nadstavit, bo uz mam pocit, ze koncatiny su bezcenne, treba si chranit hlavne hlavu. A ono ho to ani moc nezastavilo, on ma proste zhodil, preskocil a pokracoval, vratil sa ma skontrolovat, ked zistil, ze zijem, ale zabava uz so mnou neni, bo som nevstavala, tak si siel cuchat nieco obdalec. Zabit. Uz mam dvoch na zabitie :haha:
Toto uz dobre poznam... Treba zrevat, inak lahne dieta :haha:
Prílohy
IMG_3529.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 01.05.2019 16:33

Ale aj tak by som ho nemenila za nic na svete. Som ho potrebovala ako sol to psica :heh:
Prílohy
IMG_3995.jpg
IMG_3756.jpg
IMG_3789.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Str 01.05.2019 17:15

krasny macik je z neho :smile:. a premenuj na Fedora :lol:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Štv 02.05.2019 5:56

Preco Fedor? :heh: S menom som spokojna, je hodne zvucne, co v jeho pripade je nutnost :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Štv 02.05.2019 8:52

lietajuci stryko Fedor :no: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Elis » Štv 02.05.2019 8:56

Offtopic: cesky je to strycek Fido :-D
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Štv 02.05.2019 9:55

Offtopic: a sa mi marilo nieco s Fidom :heh: . ale u nas bol Fedor
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI