Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod EvaK » Sob 01.08.2015 20:52

Môj mal tiež škrkavky a odčervovali sme každých 10 dní a to sa opakovalo 3x lebo tie škrkavky majú nejaké 3 fázy. Samozrejme najprv si ho odváž že či mu máš dať 1 alebo 1 a pol tabletky. My sme popri odčervovacích tabletkách dali malému aj Stronghold. To sú také kvapky čo dáš psíkovi medzi lopatky a malo by to pôsobiť nejaký mesiac.
Naposledy upravil EvaK dňa Ned 02.08.2015 8:50, celkovo upravené 1
EvaK
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24
Bydlisko: BA - DNV

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod EvaK » Sob 01.08.2015 20:54

A má to tiež ovocídny účinok čiže to zabíja aj larvy.
EvaK
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24
Bydlisko: BA - DNV

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod Nisus » Pia 26.04.2019 19:52

2 psy (starsi a mladoch) zijuci v cistej domacnosti, rovnaka starostlivost, strava, miesta prechadzok a vencenia, no proste dvojicky. Starsi v zivote nemal problem s parazitmi, takisto ani predchadzajuce dva psy. Mladoch si doniesol ako stena od chovatela skrkavky, na co bol nasledne poriadne prelieceny (pre istotu aj starsi, aj ked priznaky nemal), potom do pol roka kazdy mesiac odcerveny a od pol roka je pravidelne odcervovany kazde 3 mesiace, v rovnakom case spolu so starsim. Naposledy boli odcerveni vo februari a mladoch dnes vygrcal skrkavku (po nieco vyse 2,5 mesiacoch od posledneho odcervenia).
Cim je to, ze tie dva psy spolu ziju, vsetko robia rovnako a jednemu sa premnozia a druhemu nie? Co sposobuje to premnozenie (aj ked je pravidelne odcervovany)? Je problem v tom, ze krpec si to doniesol a tak je na to nachylnejsi?
Citala som cosi o zapuzdreni skrkaviek v tele a pri hormonalnej zmene suky sa prebudia a putuju a tak nakazia stence, ale moze sa toto stat aj rocnemu samcovi?
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod wer » Pia 26.04.2019 20:16

Ja teda sice neviem odpovedat, ja len k tym odcervovakom - oni neposobia preventivne. Tzn ze sa pes moze kludne na dalsi den nakazit.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod Ulf » Pia 26.04.2019 20:18

Záleží, na aké vývojové štádium odčervovák pôsobí. On každé 3 mesiace zabije určité vývojové štádium, ,ale ostatné štádia v tele ostávajú a veselo prežívajú, rastú a množia sa ďalej :ua: V prípade takéhoto napadnutia asi treba odčervovať častejšie a dlhodobo, aby bola šanca na postupné vyhubenie parazitov. Lebo je možné, že u neho tie parazity reálne vôbec odstránené neboli, furt niečo ostalo. Ale je to určite skôr na poradu s veterinárom.
Tiež som Vigga takto odčervovala a jedného krásneho dňa vykadil škrkavku jak anakonada :aaa:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod elfinka » Pia 26.04.2019 20:23

Mne vetka tvrdila, ze sa pes na 100% nakazi (resp dojde do kontaktu s vajickami) ak je niekde kde je kopa psov. No, 4.5 roka bez odcervovania a zatial problem nebol a to pravidelne chodime na akcie kde su desiatky psov.
Niekde som citala/pocula ze to je proste o imunite, ale kde to si uz nespomeniem.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod wer » Pia 26.04.2019 20:26

Inak. Vraj maju menej problemov s cervami barfujuce psy... takze asi to bude suvisiet s kondiciou traviaceho traktu... :nwm: ze nieco mu tam zahniva a lahsie sa mnozia :ha:
Elfinka, ty barfujes, ci nie?
Ja inak tiez neodcervujem ze kazdeho stvrtroka. Hlavne, ked sa mi 2x zgrcal, co dostal ako stena tabletku.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod pigie » Pia 26.04.2019 20:31

Ja uz odcervujem len pipetou. Jedine tak nema potom zaludocne problemy a asi posobi aj dlhsie.
A je to o imunite.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod Nisus » Pia 26.04.2019 20:45

werustek o tom viem, ze to zabije len to, co sa tam momentalne nachadza, len mi je divne, ze bol fakt napchaty tymi odcervovakmi minuly rok, potom kazdy mesiac do pol roka a potom kazde tri mesiace a aj tak sa mu v priebehu 2,5 mesiaca dokazali premnozit.
Ulfi a vies o nejakom odcervovaku, ktory posobi na vsetky stadia?
Psik ma samozrejme potrebnu veterinarnu starostlivost, dnes dostal odcervovaky a bude prelieceny. Toto je cisto moja zvedavost.
Keby niekto vyhrabal, kde sa docital, ze to suvisi s imunitou, budem mooooc vdacna :poklona:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod pigie » Pia 26.04.2019 20:49

Advocate posobi mesiac na vsetky stadia okrem vajec... aspon tak mi hovorila vetka.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod wer » Pia 26.04.2019 20:50

Ja tiez len advocate uz po hentej skusenosti.
On nema lepsie ucinky, zeby skusili ten..?
Aha, pigie ma predbehla :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod Nisus » Pia 26.04.2019 20:52

Diky baby, odovzdam info :pusa: :pusa:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod elfinka » Pia 26.04.2019 21:28

wer píše:Inak. Vraj maju menej problemov s cervami barfujuce psy... takze asi to bude suvisiet s kondiciou traviaceho traktu... :nwm: ze nieco mu tam zahniva a lahsie sa mnozia :ha:
Elfinka, ty barfujes, ci nie?

Nie, iba granule a varené pamlsky.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod Elis » Pia 26.04.2019 23:10

U koni se rika, ze kdyz se odcervi, uvolni se misto tem zapouzdrenym parazitum - a ti se aktivuji.
Ono na tom neco je. Parazit ma parazitovat a ne zabit sveho hostitele. Musi mit nejaky mechanismus, jak se kontroluje poulace parazitu v tele...
U dospelych psu uz odcervuji jen kdyz mam duvod.
Ne preventivne, ne po koprologii negativni :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vnútorné parazity - pásomnica, škrkavky

Poslaťod deny » Pia 11.10.2019 6:51

Riesim dilemu ohladom odcervovania. Psisko malo nedavno pasomnicu (zistene podla tych mimoriadne nechutnych clankov)
:ach:
U veterinara sme vyfasovali tabletky s tym, ze dat jednu davku a dalsiu davku ma dostat najskor za tri mesiace. U veta som nebola ja, takze to mam len sprostredkovane a zdalo sa mi to neskoro. Je to postacujuce?
Jedna davka na takehoto porazita?
A dalsia az za tri mesiace?
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby