Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod vavrena » Str 24.04.2019 10:30

Chodský pes je super voľba, a ja by som do zoznamu pridala aj austrálskeho ovčiaka-psa :smile: . Aj s tým by si si rozumela podľa tvojho popisu očakávaní.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Str 24.04.2019 11:47

wer píše:Ja som vo svojom zivote videla 3 chodakov nazivo, vsetko.zlate psicky - aj hrave, aj zrave, tj lahko motivovatelne, nekonfliktne, nezdrhacie.


a tak to ja se byla podivat na jejich klubovce a zase tak nadsena jsem povahama nebyla :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 24.04.2019 11:55

plasaci?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Str 24.04.2019 12:01

wer píše:plasaci?


tak. a ještě urvani…
a to porad byla klubovka, kde se schazi to lepsi.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod petra07 » Str 24.04.2019 12:41

clupko píše:
petra07 píše:mamina je zásadne proti kastrácii-a dostala som prednášku či by sa mi páčilo ak by ma niekto vykastroval.

:pac: to je uzasne, jeden z tych nazorov ako "fena ma mat aspon raz za zivot steniatka" alebo "pes do bytu nepatri, lebo potrebuje behat na dvore". chapem, ze to asi tazko vyargumentujes... ale ma mamina este nejaky iny dovod na to, aby bola proti kastracii, nez ze ona sama nechce byt vykastrovana? :ach:
ale inak ano, kebyze nemam mat deti a znizi to riziko roznych ochoreni a prispeje k pohodlnosti zivota... tak preco nie.

no, ona len, že: je to proti prírode :ach: Tatino problém nemal :nwm: keď som mu to vysvetlila :jop: :lol:
petra07
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod petra07 » Str 24.04.2019 12:42

Elis píše:
wer píše:plasaci?


tak. a ještě urvani…
a to porad byla klubovka, kde se schazi to lepsi.

Nemáte skúsenosť s tervuerenom? :smile:
petra07
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod petra07 » Str 24.04.2019 12:45

vavrena píše:Chodský pes je super voľba, a ja by som do zoznamu pridala aj austrálskeho ovčiaka-psa :smile: . Aj s tým by si si rozumela podľa tvojho popisu očakávaní.

Neviem...mne prídu až moc aktívne..
každopádne ďakujem!
petra07
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod vavrena » Str 24.04.2019 12:58

Nie menej ako tervueren :no: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Priscilla » Str 24.04.2019 14:21

Ja poznám choďákov len dvoch - Lucky Schonovej a tí su povahovovo fakt super, to by som kľudne hneď brala. Ja zas v poslednej dobe čo si všímam tervuerenov tak som sklamaná, hodne som ich videla plachých, neznášanlivých k iným psom, bez temperamentu... A to je plemeno čo som nad ním kedysi uvažovala, ale vtedy sa mi teda zdali povahovo lepší.
Austrálsky ovčiak - tam temperament záleží hodne od línie, niečo iné sú výstavné línie, potom sa dajú nájsť línie viac na šport vedené a aj fakt pracáci.
A krátkosrstá kólia? :no:
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod petra07 » Str 24.04.2019 14:37

Priscilla píše:Ja poznám choďákov len dvoch - Lucky Schonovej a tí su povahovovo fakt super, to by som kľudne hneď brala. Ja zas v poslednej dobe čo si všímam tervuerenov tak som sklamaná, hodne som ich videla plachých, neznášanlivých k iným psom, bez temperamentu... A to je plemeno čo som nad ním kedysi uvažovala, ale vtedy sa mi teda zdali povahovo lepší.
Austrálsky ovčiak - tam temperament záleží hodne od línie, niečo iné sú výstavné línie, potom sa dajú nájsť línie viac na šport vedené a aj fakt pracáci.
A krátkosrstá kólia? :no:

Super, o takej som ešte nič nečítala :jop: idem na to :lol: :yes:
petra07
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Str 24.04.2019 15:42

ja ked som bola na nasej klubovke, tak tam prisiel pan s chodakom a stal pri dverach do haly a ten pes vyletel po kazdom kto siel okolo. Tervici cu pre mna sklamanim, tam by som fest dobre vyberala, aby som trafila povahu
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Str 24.04.2019 16:37

kratanda bude tiez uzjapana, plus cely den na dvore by sa jej asi nepacilo... ale inak by mohla sediet. (priscilla, viem ze o KK vies viac, len neviem ci si citala od zaciatku?)
australaky byvaju tiez uzjapane.

no a chodaky. ja som sa nechcela vyjadrovat, ale... ludia od selticiek mavali v cesku kombinaciu chodak + sheltia castejsie. dve z nich som poznala osobne... jedna bola kupovana na sport a chov, ale ta povaha nevysla a tak z nej ostal dvorovy pes. ta druha bola povahovo perfektna, aj sportovala, aj sa na nej tusim raz chovalo... az kym neroztrhala jednu z tych sheltii, ked mala (sheltia) akurat stence. viem ze potom sa hladala nahradna mama, lebo shelticka to neprezila.
ale to su len dva chodaky, ktore som poznala osobne, i ked dost letmo. dost mala vzorka a kludne sa necham prehovorit, ak ich niekto poznate viac a su paradne.

petra07 píše:No s tou výškou sme aj s rodičmi premýšľali ako by to bolo a tak ja by som chcela ísť na veterinu-alebo niečo týmto smerom a vraj tam môžte chodiť so psom.Viem, že "bohvie ako to bude za pár rokov :ach: " ale snáď tam psy budú mať stále prístup. :nwm: Asi pri najhoršom by zostal u nich :plac:

zabudni. ja som si tak tiez brala psa, ze bude so mnou na kynologii. prd makove. stena travilo cele dni na private... a ano, na private - lebo na intrakoch zasa raz zakazali psy.
ale tak "boh vie ako to bude za par rokov".........
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Str 24.04.2019 17:12

Offtopic: A to kdo normalni pusti ke cerstve matce druhou fenu?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Str 24.04.2019 18:19

Offtopic: neviem podrobnosti, ako k tomu doslo, nebudem to komentovat. len viem, ze sa to stalo.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod robstar » Str 24.04.2019 18:57

Za mňa dlhosrstá kólia, ale Shel ti vysvetlí, prečo je šeltia lepšia! :joint:
robstar
Šteniatko
 
Príspevky: 52

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách