Lovecké pudy primitívnych plemien

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Lovecké pudy primitívnych plemien

Poslaťod DoggieHaňobaba123 » Ned 21.04.2019 10:13

Ahojte, veľmi sa mi páčia primitívne plemená (Najmä Husky, shiba inu, Samojed) , ale odrádza ma predstava že by som psa nemohla v lese pustiť na volno. Skúsenosti so psami mám ale potrebujem poradiť, či je to naozaj také zlé a nedá sa toto utekanie dobrým výcvikom obmedziť.
Ďakujem
DoggieHaňobaba123
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Lovecké pudy primitívnych plemien

Poslaťod Ulf » Pon 22.04.2019 17:05

Da sa to omezit kvalitnym voditkom :joint:

my sme do buducna presne pre toto tieto nadherne plemena vypustili z vyberu. Pes pre mna nemoze byt v prirode problem, ale partner. Manzel choval aj malamuty, aj husky. Teraz sme na druhy svet odprevadili krizenca husky/lajky a to by som ti vedela celu diplomovu pracu napisat o zdrhani za zverou.
Kazdy zaujemca o tieto plemena s utekmy musi pocitat, musi s tym byt vyrovnany-ze psovi robis cely zivot basistu. A vediet to vykompenzovat primeranymi aktivitamy ci uz zaprahy pre husky, alebo polovne vyzitie pre lovecke spice.
V ziadnom pripade nepodliehat iluzii, ze sa to nejak da, alebo ze narazis na svetlu vynimku. Bohuzel.
Psik na stopovacke, alebo postroji a gumenym voditkom priviazany o teba to je bezna realita. Netvrdim, ze husky, lajka, shiba... nezvladne nejaky vycvik, zvladne a pekne, ale v lese pri zveri ti to je prd platne. Takze ta predstava ta odradza celkom spravne :smile:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Lovecké pudy primitívnych plemien

Poslaťod kellee » Pon 22.04.2019 17:31

ja som kvoli tomuto vypustila welsh springerspaniela z vyberu plemien. starsi pes mi teraz zacal blbnut a stopuje mi zver v lese a je to pre mna nenormalne obmedzujuce
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Lovecké pudy primitívnych plemien

Poslaťod Ulf » Pon 22.04.2019 19:04

V čom konkrétne ťa welsh tak odradil? Čo som zopár poznala alebo náhodne stretla, žiaden sa neprejavoval ako nekontrolovateľný zdrhač. práve naopak.. :nwm:

Aby to nevyznelo celé tak negatívne, bol to môj najúžasnejší pes, ktorý ma veľmi miloval, zažili sme hromadu úžasných dobrodružstiev, len nič z toho neznamenalo, že potom neutečie naháňať zver. Robili sme psie záprahy, bola to jediná možnosť ako ho vybehať mimo to, že by naháňal zver, neskôr sme prešli na taký domáci poľovný výcvik - stopovanie na umelej stope, ovládateľnosť na stope, poslušnosť na vodítku v lese, odloženie a tak podobne, to ho veľmi bavilo, aj mňa, ale opäť to neznamenalo, že ho prestalo zaujímať naháňanie zvery. Na starobu sme doma cvičili triky na kliker, slalom, hľadanie predmetov.. aj tak v 13tich rokoch ma ešte dokázal potrápiť, keď som nedala pozor v lese - rozumej pustila som ho z vodítka.
Bohužiaľ tieto plemená - a aj ich krížence - majú vlastnosti, ktoré sú u nás veľmi problematicky využiteľné. Nebývame v tajge, tu sa takéto správanie psa netoleruje, takže naozaj, ak nechce človek ohroziť psa, alebo zver, vodítko, stopovačka, postroj... bude ozaj tvoja každodenná spoločnosť. :ua: Prvých 5 rokov sa nedal v prírode pustiť ani na sekundu, keď mal cez 10, už to bolo také pol na pol.
Dalo sa s tým žiť, a žili sme na plno, ale stálo to aj hodne nervov, plaču a bezmocnosti. Neviem, či by som bola ochotná to podstúpiť znova. Ale strašne moc som sa naučila, aj o sebe :joint: aj o psovi :love:
Prílohy
vigus.jpg
Naposledy upravil Ulf dňa Pon 22.04.2019 19:11, celkovo upravené 2
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Lovecké pudy primitívnych plemien

Poslaťod kellee » Pon 22.04.2019 19:08

u nas je zvery hodne, bezne aj na dvore- lisky, lasice... za plotom srnky,
kam chodim vencit tiez hodne zvery, pred par dnami sme stretli zajaca, tu proste nedokazem potlacat ten lovecky instinkt, ja potrebjem plemeno co toto v sebe nema, moj pes na to nikdy trenovany nebol a predsa sa prejavil, aj pri liske na dvore, aj pri srne na luke, teda mozno ju chcel past, to nechcem zistovat
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Lovecké pudy primitívnych plemien

Poslaťod Ulf » Pon 22.04.2019 19:16

Tak tej zvery je všade moc v podstate. Aj u nás na chate chodia k baráku líšky, jelene, zajace, medvede, boli aj vlky. V niektorých prípadoch zásah psa padne dobre, fakt cestou na latrínu nemám chuť stretať medveďa napríklad.
Ja teraz tiaž hľadám plemeno, čo do týchto podmienok bude ok. Zatiaľ nič. Už so zúfalstva ma napadol aj ten špringer :lol: fakt.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Lovecké pudy primitívnych plemien

Poslaťod kellee » Pon 22.04.2019 19:21

mne sa springri fakt pacia, ten ich xistik a aj farba, no ale proste to nedam. ja sa tesim, ked sa ti moji dvaja vedia na luke vyhrat a vybehat a nie len behat s nosom pri zemi ako cvoci a chytat pachy. a to fakt alex ten problem zacal mat a musela som riesit a uz to pre mna bolo fakt obtazujuce, chcem mat na prechadzke klud a nie behat ocami po kriakoch a hladat nieco za cim mi vybehne.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Lovecké pudy primitívnych plemien

Poslaťod Ulf » Pon 22.04.2019 20:13

kellee píše: a nie len behat s nosom pri zemi ako cvoci a chytat pachy

Uhm, kukla som si nejaké videá, už viem o čom vravíš :prd:
Mne zatiaľ najlepšie vychádza írsky teriér, musíme si to ešte lepšie okukať.

Ale ešte k téme, ostal mi chrt, reakcie na zver dokáže aj napriek pokročilému veku vyvinúť pomerne prudké, ale oproti Viguškovi je to úplne čaj, prechádzky s rukami vo vreckách :heh:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Lovecké pudy primitívnych plemien

Poslaťod kellee » Pon 22.04.2019 20:17

noooo prave, moj kolega ma springra a neexistuje ho pustit v prirode. ja radsej pri tych ovciakoidoch ostanem :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Lovecké pudy primitívnych plemien

Poslaťod Ulf » Uto 23.04.2019 8:33

Offtopic: jaj ovciakoidy, vobec neviem, ci by som tomu rozumela,
Ci som dost kreativna na zamsetnavanie takeho bundasa.. kelpiny sa mi velmo pacia, len mam dojem, ze to je psik co odomna neustale nieco ocakava a to by som nedala. Este ma oslovil aj mudi, no o tom neviem zhola nic.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Lovecké pudy primitívnych plemien

Poslaťod Margita » Uto 23.04.2019 11:24

A ked nechces trimovatw Co tak kerry blue teriera?alebo jemnosrsty psenicny
Vraj mudi je dost ustekany,ze ich aj na salasoch na to mali,aby zobudili velkeho ovciarskeho psa :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Lovecké pudy primitívnych plemien

Poslaťod Lindchen » Uto 23.04.2019 11:26

Margita píše:Vraj mudi je dost ustekany,ze ich aj na salasoch na to mali,aby zobudili velkeho ovciarskeho psa :lol:

Čo?? :heh: :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Lovecké pudy primitívnych plemien

Poslaťod Margita » Uto 23.04.2019 11:37

Boze :haha: Ja ze som v teme o hladani vhodneho plemená pre ulf :haha:
Či nie som úplne odveci v teme?na co bolo to coo?Na ten mudi ucel? :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Lovecké pudy primitívnych plemien

Poslaťod Ulf » Uto 23.04.2019 11:41

Offtopic: margit ja tu tak offtopicujem :ha:
cert zober to trimovanie, len nech to nie je chronicky nahanac a stopovac zvery. Co asi od teriera nemozem cakat ze bude vlazny na toto. Ok nech sa o zver zaujima, nech na nu upozorni, v pripade nejakych neprijemnosti nech aspon vystekava, ale nie ze sa bude zurvalo hnat cez celu horu za kazdou stopou a suchnutim.
To neviem co v tomto od teriera ocakavat, k tomu sa mi priamo ziaden chovatel nevyjadril.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Lovecké pudy primitívnych plemien

Poslaťod Margita » Uto 23.04.2019 16:05

Tietimo teriere to už su len take show psy. .aj kopa foxteriérov o zver zaujen nema a zas foxovia su v tomto dost rozumni aspoň ti moji,Derik ten salam parky a Darina ta bola vytazena Na kacice,alebo raz v pribyline Z dialky bolo pocut vystrel a ona sa radostne rozbehla tym smerom,ale v sekunde Ako som ju zavolala len sa za nou zaprašilo a bola späť,teriery su nornici,a s takymi co sa už nerobi ti tie vlohy Tam su,ale veľmi jednoducho sa skryju dakde pod kozusok :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Ďalší

Späť na Všeobecne o plemenách