Ňufák - suchý/vlhký, studený/teplý

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Ňufák - suchý/vlhký, studený/teplý

Poslaťod luciiik » Sob 14.07.2012 16:14

tiez nas trapi suchy nufak, ale nonstop, nie len sem tam. tato fotka ukazuje ako to vyzera ked je to lepsie, momentalne ma takto popraskany cely vrch. :ua: fakt netusim z coho to moze byt. vody pije dost, moze to byt malo nejakeho vitaminu?
Obrázok
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Ňufák - suchý/vlhký, studený/teplý

Poslaťod lucik » Sob 14.07.2012 17:34

ja som toto prvýkrát videla tiež u bordodogy :nwm: a teda tá mala doslova také hlbšie trhliny na tom nošteku..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ňufák - suchý/vlhký, studený/teplý

Poslaťod luciiik » Sob 14.07.2012 17:57

Neviem, nechapem. Ono ked je to uz moc popraskane tak sa osupe a neskor popraska znova. Ale len tam navrchu. Zahada. Zasa musi byt ten moj psisko nieco extra. :ach:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Ňufák - suchý/vlhký, studený/teplý

Poslaťod doda8 » Štv 19.06.2014 13:37

Zdravím, chcela by som sa opýtať či teplý ňufáčik musí jednoznačne znamenať horúčku?pretože už 3 dni zapasime s horúčkami (40,5 ° - bola cela horúca, samozrejme sme boli u veterinara a dal nam 2 injekcie) a teraz sa mi zdá že je už ok akurát ma teplý nufak, neviem to posudiť pretože nemám doma teplomer. Ďakujem
doda8
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Ilava

Re: Ňufák - suchý/vlhký, studený/teplý

Poslaťod luciiik » Štv 19.06.2014 17:27

Nechcem povedat blbost, ale moji psiska uz mali tiez sem tam teply cumak a nemali horucku. Mne sa zda ze sa cumak ochladzuje a vlhne len ked je im teplo, alebo sa potia. Fakt nedavam za toto tvrdenie ruku do ohna, teplomer stoji 10 eur, treba radsej kupit. Dokonca teraz v lidli maju mat tusim akciu za 2,50. :no:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Ňufák - suchý/vlhký, studený/teplý

Poslaťod Darcia » Štv 12.05.2016 14:22

Pridavam recenziu, lebo mozno niekomu pomoze. Shiva mal dlhodobo problemy s nosom, casto uplne vysuseny, chrastavy, az ranky sa mu z bokov robili otvorene, ajs a mu z toho trochu odpigmentoval. Po experimentoch sme zistili ze sa jedna asi o alergiu na kura, po vyradeni kurata najhorsie problemy presli, ale nos sa mu nikdy nedostal spat do poriadku, nebolo to uz take katastroficke ako predtym, rany sa nerobili, ale nos bol stale skor presuseny, pigment sa neobnovil. Mamina teda skusmo nasla produkty od Natural Dog Company, paw soother (na labky) a snout soother (na nos) a ako prekvapenie mi ich objednala a poslala. Zacala som to natierat na nos vzdy pred vecerou, nech si to hned nezlize a musim povedat ze uz po chvilke som videla riadne zmeny. Nos uz ma makucky a vlhky, budeme pouzivat dalej a uvidime ci aj pigmentacia sa este napravi, kazdopadne uz po chvilke pouzivania krasne zmeny. Paw soother este odskusany nemam, ale ked bude potrebne ho aplikovat urcite pridam tiez recenziu do prislusnej temy.
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Ňufák - suchý/vlhký, studený/teplý

Poslaťod Lindchen » Pia 01.03.2019 10:16

Pridám otázkau aj ja, na Veterinároch som dostala máličko reakcií a také "nijaké", možno niekto bude vedieť.

Arisko má suchý nosík, popraskaný, vrchná vrstva sa odlupuje. Má to len v okolí nozdier na dýchanie. Už to raz mal, natierala som ľubovníkovou masťou, ktorá vtedy zabrala. Teraz sa nezdá, že by pomáhala. Zrejme bude problém niekde vnútri, niečoho nedostatok alebo príznak ochorenia? Zatiaľ to každý vet len tak prechádza a konštatuje proste starobu, ale mne sa to nezdá. Nechcem, aby mal ňufák ošúpaný, bojím sa hlavne možnej infekcie a bolesti.

Berie 2 týždne ATB (enroxil), takže zrejme o plesne či infekciu momentálne nejde. Na letáku som to ako možný vedľ. účinok nenašla.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ňufák - suchý/vlhký, studený/teplý

Poslaťod pigie » Pia 01.03.2019 10:18

Aj Hugo mal na starobu suchsi nufak :nwm: Tiez sa mu odlupovalo, nie nejak moc a markantne, ale isto nebol uz taky ako za mladi.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ňufák - suchý/vlhký, studený/teplý

Poslaťod Elis » Pia 01.03.2019 10:39

Lindi, hyperkeratóza a nedostatek zinku si vygoogluj
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Ňufák - suchý/vlhký, studený/teplý

Poslaťod Lindchen » Pia 01.03.2019 11:14

Ďakujem, pogooglila, som, budem teda pokračovať v mazaní a ten zinok, to normálne tabletku z lekárne? (Našla som aj tému Zinok tu na DF, prečítala som.)
Minerály dopĺňam, dávam MicroMineral od CdVet, ale zas nie nejako moc pravidelne. Myslíte, že by som mala pridať alebo radšej zinok extra?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ňufák - suchý/vlhký, studený/teplý

Poslaťod pigie » Pia 01.03.2019 11:18

Aha a teraz som pochopila, ze v okoli nosnych dierok. tak to nie, jemu sa skor na koreni cumaku zvyklo zoschnut. CUmaka ako taky mal ok, len teda ten prepoj medzi srstou a nufakom bol suchsi.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ňufák - suchý/vlhký, studený/teplý

Poslaťod Elis » Pia 01.03.2019 11:29

ten MicroMineral nemá zadne garantovane slozeni mineralu! zinek se ani neuvadi, že by tak mel byt..
vazne mu muze chybet +plus muze hure vsrebavat - preci jen je to tezky dietar.

bych asi zkusila dat teda primo zinek?
ale bez záruky, to je takove -ze když to nepomuze, neuskodi to....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Ňufák - suchý/vlhký, studený/teplý

Poslaťod Lindchen » Pia 01.03.2019 11:58

Áno, tiež si mylsím, že čistý zinok by asi ublížiť nemal. Ak teda nepomôže. Dobre, ďakujem, pozisťujem v lekárni, ako je to so vstrebateľnosťou a niečo vyberiem.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ňufák - suchý/vlhký, studený/teplý

Poslaťod Lindchen » Pia 12.04.2019 6:41

Zabudla som napísať update.
Ten zinok som nejako nestíhala kúpiť a začala som hneď dávať ten CdVet a super. :oo: Zvyšila som dávku na dvojnásobok plus mazala som ľubovníkovou mastičkou na popraskanú kožu a pecka, nádherný noštek mal po pár dňoch. :yes:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ňufák - suchý/vlhký, studený/teplý

Poslaťod Haleth » Štv 23.05.2019 18:27

Lyka má teraz suchý nos, popraskaný. Vypadá, ako keby sa na niektorých miestach chcel aj šúpať, plus nejaký ten pigment vypadol. A navyše aj pysky. Šúcha sa mi o celý gauč a škriabe. Mažem jej to bacuri maslom, ktoré je super na plesne, ale, samozrejme, si to hneď zlizuje. Zajtra chcem ísť k vetovi, teraz som našla túto tému. Myslíte, že zinková masť by nepomohla? Vyrábala som ju doma, takže žiadna chémia...
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Predchádzajúci

Späť na Choroby