Problematická stolica u NO

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Problematická stolica u NO

Poslaťod Respo » Sob 09.03.2019 15:14

Zdravím Vás,

môj 7 ročný NO má dlhodobo (asi zápal) konečníka, ktorý by sa síce dal operovať, ale následné by sa psovi poškodil zvierač, a neudržal by :kak: . Následkom čoho má problém pri vykonávaní stolice.. totiž keď ideme na prechádzku, tak častokrát robí :kak: aj 8 krát... a popri tom niekedy vrčí.. veterinár mi to vysvetľoval tak, že ako ide na veľkú a začné tlačiť, tak ho to začne bolieť a hneď prestane. A ako riešenie mi poradil, aby som skúsil kúpiť nejaké mastné granule, resp. skúsil granule namočiť napr. do olivového oleja, aby mal stolicu redšiu, a aby mu ľahšie išla von..

Nepoznáte, nejaké granule, ktoré sú mastnejšie? Momentálne máme Acana Dog Wild Coast, kde už toľko nevrčí pri vykonávaní potreby, ale stále ju robí tak na 8 krát..

Ďakujem za každú radu.
Obrázok
Respo
Snoopy
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Späť na Choroby