Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod Lindchen » Str 16.01.2019 18:59

My chodíme do Lamača, tam, čo dala link wer. Veľmi sme spokojní.
Bandáže aké? Robím full wrap a leg wrap, ale neviem, či máš na mysli toto.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod Lindchen » Ned 03.02.2019 8:44

Arisko je 8 mesiacov po operácii. Čo si myslíte o tejto chôdzi? V zime nechodí na hydroterapiu, nemám ho ako presúvať, aby neprechladol (aj sa mu chytil z toho močák na začiatku zimy). Cvičí na balančkách, ale cez Vianoce som tomu moc nedala, mala som toho veľa. :ua: Dokúpila som ešte veci na cvičenie, takže budeme mať doma o pár dni všetko.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod Margita » Ned 03.02.2019 9:15

osobne neviem na co sa mam zamerat, ale podla mna chodi uplne normalne,k svojmu veku a stavu super
a Rody ked uz bol stary tiez ten chvost nosil tak polospusteny
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod Lindchen » Ned 03.02.2019 9:22

Jo, jasné, to tak skôr celkovo, ako to na vás pôsobí, Vidím ho denne, tak neviem, či je to v poho či sa vám niečo nebude zdať na prvý pohľad. (nehľadám tu samozrejme vet. radu)
No hej, ten chvost nosí takto polospustený, predtým ho pretáčal výrazne nad chrbát, ale vraj to súvisí prirodzene so starobou, aj emóciami a hormonálnou sústavou. Snáď ho to nebolí, zatiaľ nič nehovoril, ale občas chodí ťažšie.
Na balančkách cvičí ochotne a si to sám pýta - zrejme, keby ho bolelo, asi by nemal chuť to robiť. Ktovie. :nwm:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod wer » Ned 03.02.2019 9:29

Podla mna chodi normalne. Vzhladom na svoj vek, samozrejme
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod pigie » Ned 03.02.2019 9:32

Kiez by moj v 11stich tak chodil :smile:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod Margita » Ned 03.02.2019 9:51

vobec mu ani nohy pri pokluse nelietaju do stran,vyzera byt akurat pochudnuty,ale tak ma svoj vek
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod Lindchen » Ned 03.02.2019 10:17

Ďakujem, baby.
Chudý je, nevie mi pribrať. Dávam aj oleje. Už skoro nič nemôže jesť, takže mám veľmi obmedzené možnosti. Ale aj tak dobre, lebo podarilo sa z toho aspoň urobiť svaly, takže je chudý, ale pevný, čo som rada. Má 14 kíl, jeho historické minimum.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod Lindchen » Str 06.03.2019 22:40

Malý chodí zas o niečo horšie. Svalový tonus je veľmi dobrý, objem svalstva na stehnách obstojný. Robím týždenne meranie a nezdá sa, že by atrofia pokračovala, resp. len asi v rámci veku. Nožičky sú ale stále viac nestabilné a krútia sa, akoby ich nevedel dobre vedome ovládať. Občas sa mu motá zadok a ťažšie drží balans.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod Connie » Štv 04.04.2019 22:06

Connienkin kontrolný rtg... Na jednej strane som celkom zhrozená (videla som aj horšie rtg), na druhej rada, že je na tom zatiaľ tak "dobre" ako je.
Ako dlho vám fungovali psy so spondylkou? Vôbec neviem čo a kedy mám čakať. :ua:

(Áno, tie biele guličky sú diabolky. Má ich v sebe už roky a netušíme ako sa tam dostali, resp.komu sa za to môžme poďakovať. Suke nespôsobujú žiadne problémy)
Prílohy
Connie_Border_kol_2019-04-03_19-35-02_lumbar_spi.jpg
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod Elis » Pia 05.04.2019 7:40

Ona ma "jen" spondylku?
Znam to jen od cizich psu - boxeri na to trpi hodne.
A ti vzdycky rikaji, ze kd,z uz to sroste, psovi to prestane vadit.
Jo, neskoci pak metrovku, ale pro bezny zivot je to neomezuje.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod Connie » Pia 05.04.2019 14:13

No vraj má aj deg. myelopatiu (alebo iné neurologické deg.ochorenie). :ua: Podľa MRI jej tie zrasty pred dvomi rokmi rástli "dobre" - nie do miechy, ale tak to bolo pred dvomi rokmi a pár stavcov už má zrastených na betón.

Ona už nevyskočí ani na posteľ bez toho aby si netreskla zadné nohy o okraj, o metrovke môžme už dlhšie snívať. :prd: Zatuháva mi, ťažko vstáva. Mimo to sa jej sem-tam podarí šuchnúť pazúre/prsty pri choôdzi, má ataxiu na zadných - najmä po aktivite a keď je unavená, dosť zle si udržiava svaly.
Celkovo má tie zadné nohy slabé - niekedy sa stane, že ju neudržia a capne... Hlavne keď sa otáča za behu, keď ide prirýchlo dole schodmi, keď skáče dole z postele atď. Do toho je riadne vyžratá a nevie mi schudnúť.

Pritom by strašne chcela robiť, behať, lietať ako predtým... Lenže nemôže, resp. môže. Ona je schopná si hodinku pobehať ale potom sa mi niekoľko dní nepostaví. :ua: Takže ju musím krotiť a výsledok je ten, že síce ju chrbát bolí menej ale je nervózna, celý deň piští a špliecha jej na maják. Prašt jak uhoď. Nech robím čo robím, je to zlé.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod Elis » Pia 05.04.2019 14:32

me boxerkari tvrdi, ze když uz ty obratle srostou -tak psa nic neboli.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod Connie » Pia 05.04.2019 14:44

Možno je to aj tým, že Connie sa tvoria stále nové zrasty... Ale podľa mňa to bezbolestné nie je, veď už len keď pes blbo skočí a tie zrasy sa do seba zaryjú. Možno záleží aj od miesta zrastov.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Stavce tlačia na miechu, syndróm Cauda Equina

Poslaťod Elis » Pia 05.04.2019 15:07

Proto jsem se ptala, jestli ji trapi jen ta spondylka.
Tohle vypada, ze to bude i neco jineho.
A rozhodne netvrdim, ze ji to nemuze bolet.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby