Preprava psa lietadlom

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Haleth » Ned 27.01.2019 8:27

Nechcem byť sprostá, ale podľa mňa by si ho proste nemala brať. Keby si išla aspoň na tri mesiace, ok, ale na 1O dní? Náhoda je sviňa a ani nevieš ako a skončí ti v cargu. Stačí, že niekto na palube bude mať alergiu na psa, bude to kretén a vyháda sa s CC :nwm: Nehovoriac o tom, že 7 hodinový let, ktorý prežije buď zatvorený v klietke v tme a zime v cargu alebo 7 hodín byť zatvorený v klietke na palube...
Tieto pravidlá si stanovuje vždy letecká spoločnosť (počet, veľkosť, umiestnenia zvierat) a ty s nimi súhlasíš kúpou letenky. Mnoho spoločností povoľuje psa na palube iba v prepravke s nepriepustným dnom s rozmermi cabin friendly batožiny resp. sa musí zmestiť pod sedadlo pred tebou. Čo je dosť malé aj na malého psa a tým pádom si prišla o drahocenné centimetre na vystretie nôh, ktoré by sa ti pri lete cez Atlantik naozaj zišli :heh:

Inak ja som ten predUSA pohovor absolvovala ešte na európskom letisku, v NY už nie.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod moschino » Pia 01.02.2019 17:33

Vyjadrili sa, ze ak na ten termin z nejakeho dovodu nebude moct ist na palube, zadarmo nas prehodia na iny let. Tak v to dufam. Kamoska letela tou spolocnostou so psami 3x co viem a ok. Prepravnu tasku mam taku istu ako mala ona a tiez ako mala Tana, co letela na MS so psom. 10 dni ho nechat s niekym nenecham, to by mal viac stresu ako za ten 8 hod let.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod moschino » Uto 30.04.2019 9:29

Doleteli sme :lol: Fr sa spraval lepsie jak tie deti tam, som ho zbytocne hanila, jak bude pistat. Trochu pistal pri vystupovani a cakani, ale nic strasne, este to vsetkym prislo strasne mile :joint:
A drzal sa lepsie ako ja. Ja som teda dost stresovala. Psa samotneho nikto nejako extra nerisil, kukli besnotu a vybavene, vo Viedni presiel scanerom na psy, nikto nemeral prepravku, iba ju s nim odvazili, ci je do 8 kg. Hlavne ze som kupovala mensiu, ze co ak by merali... :lol: Po 2 hod cakania vo Viedni, skoro 9 hodinach letu konecne animal cik-kak area, kde sa odmietal vycurat, lebo na umelu travu v hale sa predsa necura, zato obiehal hydrant dookola, asi si myslel, ze to je treningova plocha alebo co. Tak si este pockal na kontrole par hodin a cural az vonku. Ale siki je, zvladol to super :hi:
A uz ai viem predatavit, ze v tom cargu moze byt fakt zima, ak by tam psovi nezakurili. Vonku pisalo aj -50°C
Prílohy
PicsArt_04-30-04.26.41.jpg
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Haleth » Štv 16.05.2019 11:19

Offtopic:
moschino píše:A uz ai viem predatavit, ze v tom cargu moze byt fakt zima, ak by tam psovi nezakurili. Vonku pisalo aj -50°C

Časť, kde sú batožiny je vyhrievaná. Tak na 10-15°C, každopádne vždy nad nulou, kvôli tekutinám. Ak sa prepravujú živé zvieratá, tak okolo 20°C. Ak sa náhodou vyhrievanie pokazí, pes nemá šancu prežiť. Viem o takom prípade.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Nisus » Pon 20.05.2019 18:56

Moschino co ta vysla letenka pre krpca? Resp vies rozpisat vsetky naklady? Ide to podla vahy aj v podpalubi?
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Silvuch » Pon 20.05.2019 20:07

super, uz som videla daku fotku z NY. :jop: :jop: :jop: asi si kupim uz len male psi. :joint:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod moschino » Pon 20.05.2019 23:18

Každá spoločnosť to má asi inak, ja som letela Austrianom, ktorý má dovolené tuším 2 psy na palube (a obmedzený počet zvierat v podpalubí. Iné spoločnosti majú aj viac. Napr. 4 (small psy chcú tak letieť na EO a MS tento rok). Ja som si po kúpení letenky volala do spoločnosti, nech mi písomne potvrdia, že tým letom môže ísť so mnou pes, aby sa nestalo, že prídeme na letisko a tam mi oznámia, že už tam 2 sú a viac nevezmú. Cena prepravy psa sa počítala navyše k cene letenky. Je to od nejakých 50 do 100dačo eur podľa vzdialenosti. Ja som platila 102e tam a 104 späť. Platilo sa to pri checkine na letisku (checkin so zvieraťom sa robí až tam na mieste a tam dajú aj miesto pri okne).
Ako je to v podpalubí, to teda neviem. Kamoška síce tak brala zvieratá, ale to bola špeci spoločnosť, čo zvieratá prepravuje (aj ich cestou venčili a prišli úplne v pohode, žiadne vystresované, prepravky čisté, že fakt ich aj vyvenčili a postarali sa o ne) a ich to stálo touto spoločnosťou 600 e na zviera na jednosmernú cestu. Späť pôjdu už asi klasickou spoločnosťou v podpalubí, keď potrebuješ vedieť, popýtam sa na viac.

Inak super toto ísť so psom, neľutujem ani trochu. Jak všetci strašili, ako bude trpieť cestou a podobné blbosti, tak vôbec, spal celý čas a dovolenku si užil s nami. A ja tiež, lebo bez neho by som len stresovala, ako sa má :hi: celé to vypálilo perfektne, veľmi sa teším, že sme išli a ako to celé dopadlo :hi: fotiek mám ešte že kooopec, len to nestíham pridávať. Na df som tuším ani nedala. Ale veľa ich je na ig a fb.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Silvuch » Uto 16.03.2021 20:42

Ahojte, kolko cca by stal import psika z USA? Zistujem uz vsetky cesty. Vyuzil uz niekto puppy nanny?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod wewerica » Štv 25.03.2021 7:24

z akej časti USA? a ide o šteniatko ano?
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Silvuch » Štv 25.03.2021 8:23

Texas. Ano.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod wewerica » Štv 25.03.2021 8:59

treba popozerať koľko odtiaľ stoja letenky, lepšou spoločnosťou (ja mám skúsenosti s KLM) cena za letenku psa je polovičná ako za človeka... to keby letelo šteňa samé. ak je to cesta na viac letov teda presadanie z lietadla do lietadla treba pozrieť časy medzi jednotlivými letmi, keď je viac ako 2-2,5 hod myslím, tak na letiskách je tzv. ,,hotel" pre psy kde sa dajú a tam to môže stáť 300 aj 500 eur, kľudne aj len pol hodinu keby tam mal byť.

Viem že sú aj ľudia ako si spomínala že majú náhodou cestu odtiaľ sem a vedia so sebou zobrať šteňa, to ale už netuším koľko si za túto službu pýtajú. v tomto už skúsenosti nemám tak s tým neporadím.
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Cestovanie lietadlom

Poslaťod DiamonD » Str 20.04.2022 8:23

Ahojte mám otazočku. Cestujem za Ryanarom do Anglicka. Mam prikúpenu palubnú batožinu o rozmeroch 55x40x20cm ale moj kufor ma 55×38×22cm myslite že je to problém?
Ďakujem za info
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Slausa » Str 20.04.2022 8:30

Tiez som mala u ryanu asi o 2-3 cm sirsi aj hlbsi kufor, nikto ich nemeral a aj tak isli do podpalubia. Asi zalezi ako iniciativneho zamestnanca natrafis a ako velmi bude chciet narvat kufor do tej kontrolnej skrinky. On pokial nie je ten tuhy plastovy a velmi narvaty, tak sa mozno tie 2 cm splasknu
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod DiamonD » Str 20.04.2022 8:58

No praveže je taky plastovy na kolieskach. No snaď dako prejdem :-/
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Silvuch » Str 20.04.2022 9:28

maju tam taku skusacku a tam sa ti musi zmestit, co sa tyka pustania, bolo to tak 20% oproti 80%, ze mi ho tam skusili narvat, ci sa zmesti...Mne sa zda, ze prave Anglicko bolo kriticke, ale to bolo 15 rokov dozadu..

Kazdopadne, ak to neprejde, prikupis batozinu, to je najmenej.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné