Ako sa pes uci (Dog cognition)

Re: Ako sa pes uci (Dog cognition)

Poslaťod elfinka » Ned 27.01.2019 22:07

Taka vec sa nam stala na nedavnom treningu, az mi oci vybehli ako dlhy kus cviku si pes vie zapamatat.

Trening prebiehal tak, ze na hodinu boli 4 psy. A postupne sa odcvicili dvojice cvikov - prvy pes privolanie + odlozenie v stoji, druhy pes to iste... tak sme sa prestriedali a dalsie dva cviky, zas sme sa prestriedali, psy co necvicili zrovna mali volno mimo plac ale videli co sa cvici.

No a tak sme nastupili na cviky po prvom psovi, "steward" vravi POVEL a Fido si lahol - predvidat takto nezvykne a hlavne nemal z mojho chovania ako vidiet ktory bude cvik. Druhy cvik, ide pri nohe, zaveli sa "povel" a fido sa samoodlozil.
A takto to bolo skoro u kazdeho cviku. Nastupime pred polohami, zakladna poloha ako kazda ina - POVEL - Fido lezi.

Tak si vravim, fakt vie v tej svojej hlave udrzat tak dlho, ze co robil ten pes pred nim, aby po nastupe na cvik predvidal a skusal robit to iste? A hlavne, ma to skade byt nauceny, ako steniatko sa tak cvicilo s nim - ale radovku sme uz roky nerobili, ze by to mal nejak cerstvo nakukane ze psy porade robia to iste.

(by som ho mala nechat napozerat OB skusku psa co pojde pred nami aby potom pekne precvicil spravne aj on :haha: )
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ako sa pes uci (Dog cognition)

Poslaťod Elis » Pon 28.01.2019 9:22

elfinka píše:by som ho mala nechat napozerat OB skusku psa co pojde pred nami


:ha:
a zkusebak uz jsi mu dala precist? :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Predchádzajúci

Späť na Pokročilý výcvik