cena za PP

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: cena za PP

Poslaťod martin_s » Pon 14.01.2019 10:40

pigie píše:Upresnim .Vrodena vada srdca. S rodicmi to nemusi mat nic spolocne (a zaroven moze), ale stena beriem uz s vadou. Staci, aby u fundlov presiel vrh kontrolou srdca pred odberom a clovek vie do coho ide... (Samozrejme, vzniknut moze aj neskor, ale ak beriem uz chore stena v tom veku, tak je fajn vediet to pred odberom)

Ale zase je to o tom, ze vies ci bolo urobene vysetrenie alebo nie a vies komunikovat s chovatelom a dohodnut sa na podmienkach a vies sa rozhodnut ci od neho za danych podmienok ake su to stena vezmes, alebo si vyberies inu CHS...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: cena za PP

Poslaťod weron » Pon 14.01.2019 10:48

zrovna som citala tento clanok (niektore cisla mi prisli trosku prehnane ale na prehlad dobre)
https://www.pesbruno.sk/blog/972/cena-s ... TL47s0qZ0#

co sa vysetreni tyka, je to aj podla krajiny ... na svk mozu byt povinne nejake vysetrenia, v inej krajine ich moze byt povinnych viac na to iste plemeno ... je to uz na chovatelovi, ale vsetko navyse je pre neho plus
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: cena za PP

Poslaťod Vikiki22 » Pon 14.01.2019 11:37

Dobrý článok to je, v podstate krajšie rozvinuté to, čo som písala ja. A myslím, že to nie je ani prehnané.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: cena za PP

Poslaťod Elis » Pon 14.01.2019 11:49

a započítávat chovnou fenu do ceny stenat -to vam prijde OK?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: cena za PP

Poslaťod Margita » Pon 14.01.2019 11:58

mne pride ok brat ohlad na kvalitu pouzitych chovnych jedincov
jasne,ze nie vsetko co je kvalitne je drahe,ale tak ten co sa v tom pohybuje vie rozlisit kvalitu za 1000€ a 1000€ napriklad

a vlastne tak sa moze velmi lahko stat,ze za xy tisic € niekto ma nie moc ok psy :heh: ale to je uz o inom :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: cena za PP

Poslaťod Elis » Pon 14.01.2019 12:07

Margita píše:brat ohlad na kvalitu pouzitych chovnych jedincov


však ano.
ale není snad potřeba tu cenu "podkladat" nesmyslnyma rozpoctama.

kryci pes -ten ma taky rozpočítanou cenu podle nakladu na nej ? :angel:
nebo podle toho, co dovoli - trh? aby vůbec kryl?
tam se nikdo nesnazi spočítat - cena je dana plemenem.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: cena za PP

Poslaťod Margita » Pon 14.01.2019 12:19

ja by som to neskatulkovala,ze cena dana plemenom,ale jasne niekde sa to zaskatulkovat muselo
niekto preda za 800 a ma importovanych xy psov,za krytim je ochotny vycestovat tisice km,iny preda tiez za 800 ale kryje len svojim psami,pripadne psami ktorych ma v susedstve ,opakuje krytia stale dokola...kde je ta adekvatna cena?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: cena za PP

Poslaťod Margita » Pon 14.01.2019 12:23

prednedavnom na fb v nejakej skupine bola "poptavka" ze chs hlada psa s pp na krytie yorka z okolia Brna...tolko k poziadavkam ku kryciemu psovi
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: cena za PP

Poslaťod Elis » Pon 14.01.2019 12:30

Margita píše:kde je ta adekvatna cena?


to si urcuje kazdy sam v podstate -a co plemeno dovoli :nwm:

Offtopic: jen pro vysvetleni - me nevadi ceny. nepripadaji mi ani nizske, ani vysoke -každý at si koupi, co je mu libo a zaplati taky tak.. me ty vypocty pripadaji nesmyslne.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: cena za PP

Poslaťod wer » Pon 14.01.2019 12:48

pravda, z pohladu ekonomiky je to uplne jednoduche - cenu urcuje trh. ak niekomu nedobrovolne zostava cely vrh na dvore, tak asi je nieco zle... ale casto su na stence doslova cakacky, tam si moze dovolit chovatel zapytat viacej.
pripadne ak predava do zahranicia - ved tam su ceny uplne inde - minimalne x2 ako u nas...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: cena za PP

Poslaťod Margita » Pon 14.01.2019 12:50

Elis píše:
Margita píše:kde je ta adekvatna cena?


to si urcuje kazdy sam v podstate -a co plemeno dovoli :nwm:

Offtopic: jen pro vysvetleni - me nevadi ceny. nepripadaji mi ani nizske, ani vysoke -každý at si koupi, co je mu libo a zaplati taky tak.. me ty vypocty pripadaji nesmyslne.

a dostavame sa k povodnemu,co mnohym niekde "vadi" laikom a zaujemcom o stena,kde je ta "spravna" cena,napr pri ast co cena dovoli,tam je rozpatie od 300-1200,a tam ani neplati,ze ti na hornej cenovej hranici su standardnejsi ako ti niekde v strede...niekto ma lepsi marketing a vie sa lepsie prezentovat ako iny,myslim,ze to plati ako v inych plemenach,ze ta cena je viac o marketingu danej chs
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: cena za PP

Poslaťod robstar » Pon 14.01.2019 18:42

wer píše:Robstar, ty si nechcel psa z utulku, lebo ktovieco a teraz sa zamyslas nad psom bPP?? :bum: to je cisty fail.

To, že sa pýtam na problematiku neznamená, že už nechcem psa s PP. :no: Potreboval som si zopár vecí ujasniť.Sú chovatelia, ktorí hovoria o veľkej láske k psíkom, aké drahé je vybaviť rôzne potvrdenia a vyšetrenia, atď., ale skutočný dôvod sa dá u nich označiť jedným slovom- "biznis"-/Vzdávam hold všetkým férovým chovateľom!"/
robstar
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: cena za PP

Poslaťod kellee » Pon 14.01.2019 18:59

ale to si vies stale overit. Ono u tych PP psov fakt velmi je mozne hovorit o biznise, ale hej aj taki sa najdu.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: cena za PP

Poslaťod robstar » Pon 14.01.2019 19:18

Niekedy ti napovie aj pocet odchovanych vrhov - ked za 8 rokov otocia celu abecedu, asi to nebude celkom v poriadku)...

Tak s týmto prípadom som sa stretol, bolo to až do očí bijúce a som rád, že som do toho nešiel, smutné je keď to robí človek s titulom MvDr. :plac:
robstar
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: cena za PP

Poslaťod kellee » Pon 14.01.2019 19:21

zavisi od toho kolko maju suk v CHS, alebo ci vsetky feny su skutocne pritomne v CHS. odchovat pod CHS mozu aj ludia co maju z tej chs fenu a nechcu zakladat vlastnu chovnu stanicu, napriklad. treba filtrovat
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné