Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod pigie » Str 21.11.2018 15:30

U smecty sa obavam, ze tam je narusene vstrebavanie zivin do tela, tomu sa vyhybam. Zemiaky nic, este skusim tu dynu, dik. Ako on naozaj nehnackuje, on ma proste len kasovitu stolicu, cize to ide cez neho prilis rychlo na moj vkus.
Ja som hugovi davala vtedy morcacie s chrupavkou, len ako najust ho nemam teraz :ua: Mam len ciste morcacie.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod clupko » Str 21.11.2018 15:39

a granule by pre neho neboli lepsie?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod pigie » Str 21.11.2018 15:43

No, to je to, ci dam grancle alebo ryzu s masom, vsetko jedno :nwm: (ja som aj tie grancle davala vzdy pol na pol s kuracimi krkmi, tak to robila chovatelka)
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Elis » Str 21.11.2018 16:35

pigie píše:U smecty sa obavam, ze tam je narusene vstrebavanie zivin do tela, tomu sa vyhybam.


nerozumim, jak by jil narusoval vstrebavani zivin? ale Ok, respektuji.
probiotika mu zacni davat
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod wer » Str 21.11.2018 16:38

ja mam super skusenost s doggy care probiotikami. aj na hnacku vyrazne pomahalo.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod pigie » Str 21.11.2018 16:43

Probiotika dostal hned po odcerveni a dostava kazdy den.
K smecte - diosmektit (jíl, kaolin) působí jako nespecifický sorbent (váže též molekuly mnoha léčiv), tudíž jistě nelze vyloučit sorpci složek potravin – tedy aminokyselin, sacharidů či tuků a vitamínů v nich přítomných.
Preto sa ma pouzivat len k zastaveniu hnacky, nie na upravu stolice.
Inak, skusenost s tym mala jedna moja znama - anorekticka - mi vysvetlovala, ze to dost pomaha (rodicia nutili jest, ona zrala smectu). Takze ako prevenciu ja rozhodne ee a hlavne nie stenatu, ak nema akutny problem.
(Aj ked uprimne neviem, ci je horsie, ked to cez crevo preleti alebo cosi vezme smecta... Neviem proste, radsej by som tam dala muku, ak sa chapeme :heh: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Elis » Štv 22.11.2018 12:08

pigie píše: Preto sa ma pouzivat len k zastaveniu hnacky, nie na upravu stolice.


takhle -tech mechanizmu je vice, jak pusobi. a rozhodne to není jen k zastaveni prujmu :no:
ale jako jo, nechces -nedavej.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod Efa » Štv 22.11.2018 12:30

pigie tú koprolku už máte? ... lebo mne toto pripomína moju keď bola šteňa - tiež sme sa trápili s "mäkkou" stolicou, na záver to boli giardie a po preliečení sa všetko zrovnalo do normálu...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod elfinka » Štv 22.11.2018 12:37

Fido mal taketo problemy ked bol maly a neboli ani giardie, nasli mu sice klostridie ale po prelieceni ATB sa to do par dni vratilo. Pomohol nakoniec len cas, proste ako maly mal strasne citlive travenie.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod pigie » Štv 22.11.2018 13:19

Koprologiu nemam, idem odniest dnes vecer. Aj tento je z tych z citlivym travenim :ua: Sa teraz bojim a rvem mu z huby vsetko chudakovi a rozmyslam, cim to je, lebo ked prisiel, tak vypadal celkom normalne, aj co to pozral, aj vytlacil bezproblemu a teraz toto. Ako Hugo :ua: Zlaty Fry, co moze zozrat hocico, co ani netusim, co je a... nic. Nestane sa vobec nic. Ten este nikdy hnacku nemal. On asi nemal ani makku stolicu :heh: Ten mava len lepivu stolicu :heh:

Inak, vcera som si pisala s kamoskou, zistila, ze pes po jej psovi ma DBK 4/4 a DLK 3/3, ostatni, co vie z vrhu su zdravi, tak jej to nedalo a napisala tym, co ho maju. A hadajte... V stenacom veku caste hnacky a citlive travenie... Vysledok zla imunita - caste hotspoty + zle nohy. Presne ako Hugo... Pre mna hnacka je proste fakt strasiak :ua: A Hugo teda pozral smecty hodne, ja sa jej uz vyhybam, kym fakt nemusim u stenata. Vtedy to bolo na doporucenie veta samozrejme.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod kellee » Pia 23.11.2018 9:30

nieco na tom bude, Alex detto ako stena vecne hnacky, zo vsetkeho sa po.... a teraz nohy problem
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod wer » Pia 23.11.2018 9:48

uvidime, pigie, ci ti za chvilu vyvratim tvoju teoriu. :lol: nyx je vcelku kyselina, okrem toho jedneho obdobia, co bol asi zacerveny a jednemu razu, co zozral cosi rozkladajuce sa v lese :ach: , tak nema problem a moze zozrat prakticky cokolvek.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod clupko » Pia 23.11.2018 9:52

toto mi nikdy nenapadlo, ale aj avery mal ako maly relativne casto redsiu stolicu. z casti to bolo granulami (acana mu nesadla), plus skoro vzdy ked kakal na viackrat tak prve bolo ok a dalsie uz nie. casto to bolo po namahe takto. zeby to prispelo k jeho problemom? :ua:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod kellee » Pia 23.11.2018 10:04

ale to mi pride normalne, moji to maju obaja prvy bobek ok a tie dalsie uz su redsie a redsie, ale ja to pripisujem peristaltike.
Inak vcelku zaujimave je, ze strasne vela psov takychto poznam, co maju problemy s :kak: :kak: kamaratka teraz riesi, dali vsetky vysetrenia urobit a psovi nic nie je ale z kazdych granul, ci masa ma hnacku, okrem tych s ktorymi prisiel z utulku eminent, vsetko ostatne je problem
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Hnačka, redšia stolica, neudržanie stolice

Poslaťod pigie » Pia 23.11.2018 10:36

To ma aj tento tak, prvy ok, dalsie redsie a redsie. Ale tento proste hocikedy ako Hugo z normalneho hnacka, alebo aspon riedke. Ale nastastie nema ozajstne hnacky ako maval Hugo, ze x krat za hodinu tlacit a voda... To mal zatial len 2x tiez, ale pevnu stolicu z neho vydolovat, je kumst...
Wer, bude OK, moze mat ale zle predne alebo zadne, tam to nefungovalo. Kamoska mala kyselinu bezhnackovu, ale lakte v keli mal pes :heh: Ale ked to bolo taketo hnackoidne stena, tak bolo zle fakt vsetko :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby