Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod erik70 » Pon 05.11.2018 10:47

No presne ako si napísala tú poslednú vetu, tak som si to vysvetlila aj ja... :ach: Ale aj podľa mňa je to dosť blízko keby teda chceli strieľať na psa tak ohrozujú človeka!? Možno to je zámer aby si poľovníci uvedomili, že to je fakt nebezpečné...hlavne pre majiteľa toho psa...No dúfam, že niekto z "múdrych" čo robili ten zákon mi to vysvetlí...
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod elfinka » Pon 05.11.2018 10:47

Clupko, najhlavnejšie pravidlo akéhokoľvek držania zbrane je, že sa nesmie strieľať smerom k človeku ani do miest kde sa dá výskyt ľudí predpokladať.
Takže toto na tom nič nemení, ak pes je tak, že je síce od teba 60m ale poľovník by strieľal smerom k tebe, tak to nesmie. A dopustil by sa tým trestného činu.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod erik70 » Pon 05.11.2018 10:58

pigie píše:Podla mna aj tych 50m je privela v lese. Ja uz neverim ludom, co maju psa 30m a viac, ze ho maju pod vplyvom, cest vynimkam. Ja svojich nepustim na viac ako 20m, aj to som mozno uz prehnala. Ja placem, ked vidim ako to u nas nahana a este v pohode, bo maju polovne plemena, tak mozu :au: Na grc mi z toho je a este stoji a caka, a baznty vyletuju, len vidite podla pohybu vysokej travy, kde sa pes nachadza a vencic stoji a cuci do mobilu a caka, az sa psik vrati a prestane ho to bavit :au:

On si pán majiteľ asi myslí, že toho psíka cvičí...len realita je asi niekde inde... :ua: Ale aby som teda povedala aj na seba niečo zlé, tak aj ja si psov pustím s vedomím, že preženú aj zver...ale keď chcem toho psa niečo naučiť (ako má duriť, ako má tú zver vyhladať, keď chcem zistiť či je hlasitý na stope a mnoho iných vecí, tak to jednoducho na vodítku nemám šancu naučiť a zistiť...skrátka durič je o durení...ale od jari do jesene chodia na vodítkach lebo sú prírastky (malé srnky, zajovia, lane a jenečekovia a podobná omladina) a nechcem aby ich naháňali...a aj v pohone na poľovačkách ich pustím až v tom najhustejšom kde je najväčšia pravdepodobnosť, že tam budú diviaci...a našťastie tie moje trubky až tak za srnčím nejdú oni pochopili, že to beží ďaleko a nemajú šancu to dobehnúť...len pohlásia stopu vracajú sa späť...Ale nechať psa naschvál naháňať a plašiť zver lebo je to poľovné plemeno to nie...
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod wer » Pon 05.11.2018 11:05

ked to nie je polovne upotrebitelne, nema to co zver prehanat... :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod pigie » Pon 05.11.2018 11:12

wer píše:ked to nie je polovne upotrebitelne, nema to co zver prehanat... :nwm:

Presne tak...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod erik70 » Pon 05.11.2018 11:25

Dovolím si troška nesúhlasiť...lebo žiadny pes sa s poľovnou upotrebiteľnosťou nerodí,že áno...a keď ho pripravuješ na skúšky tak ho berieš do pohonu (aj do lesa, poľa..) aj bez skúšok lebo ho to musíš najskôr naučiť...ale teda od malička treba pracovať na ovladateľnosti podľa mňa...
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod clupko » Pon 05.11.2018 11:29

elfinka píše:Clupko, najhlavnejšie pravidlo akéhokoľvek držania zbrane je, že sa nesmie strieľať smerom k človeku ani do miest kde sa dá výskyt ľudí predpokladať.
Takže toto na tom nič nemení, ak pes je tak, že je síce od teba 60m ale poľovník by strieľal smerom k tebe, tak to nesmie. A dopustil by sa tým trestného činu.

vsak prave toto... sa mi zda, ze sa to trochu vylucuje s tym navrhom. akoze ked mam psa 50 alebo aj 100m od seba, tak snad po nom nebude nikto strielat - ale zda sa, ze moze. vsak ten polovnik moze kludne povedat, ze majitela nevidel (ak ho vobec hladal).
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod wer » Pon 05.11.2018 11:32

erik70 píše:Dovolím si troška nesúhlasiť...lebo žiadny pes sa s poľovnou upotrebiteľnosťou nerodí,že áno...a keď ho pripravuješ na skúšky tak ho berieš do pohonu (aj do lesa, poľa..) aj bez skúšok lebo ho to musíš najskôr naučiť...ale teda od malička treba pracovať na ovladateľnosti podľa mňa...

ti, co si tam tukaju do mobilu na okraji lesa, k nim urcite nepatria... pridaj si tam kludne aj pes v priprave...
a ani taky pes, ak sa nemylim, tak nemoze si behat neovladatelne...
Naposledy upravil wer dňa Pon 05.11.2018 11:39, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod pigie » Pon 05.11.2018 11:36

Presne, kebyze vidim, ze psa sleduje, co robi, vyda povel alebo nieco, hocicoooo... Ale toto je najjednoduchsie vybehanie psa... Vypustit a neriesit, pockat az sa mi vratit a tukajuc do mobilu sa pobrat domov. Akoze tu behaju niektori psi kilometer od majitela...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod wer » Pon 05.11.2018 11:40

no a takym patri pokuta... a oni isto nerozlisuju obdobia, kedy maju zvery mlade... proste potrebuju bez namahy vybehat psa.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod erik70 » Pon 05.11.2018 11:41

No tak to si majitelia priam koledujú... :nwm: Ja len čakám kedy bude zákon a postih pre blbých majiteľov...aby si to odskákal ten pravý vinník... :ua:
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod pigie » Pon 05.11.2018 11:52

Jop, koleduju. Nam tu kvoli tomu osadili tabule = 200m od posledneho domu, ze v reviri volny pohyb psa je zakazny. Ale takym nepomoze nic, ani ta pokuta...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod clupko » Pon 05.11.2018 11:53

je niekde les, ktory by nebol polovnym revirom alebo narodnym parkom, zeby tam legalne mohol byt pes navolno?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod pigie » Pon 05.11.2018 11:58

sukromne lesy? :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ochranári, poľovníci, pes v lese...

Poslaťod elfinka » Pon 05.11.2018 12:06

pigie píše:sukromne lesy? :nwm:

A museli by byt oplotene, inak ta kludne mozu vyhnat z tvojho vlastneho pozemku :joint:

erik70 píše:Ja len čakám kedy bude zákon a postih pre blbých majiteľov...

To je blbe, ze sa pytliacenie psom tazko dokazuje, lebo vsak zakon je.

Inak teda, my sme srnky na menej nez 50m zazili pred par dnami - hnala ich fena tak prebehli okolo nas. Som poslala Fida nech sa jej (psovi, nie srnke) postavi do cesty :lol:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné