Demodikóza, demodex

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Demodikóza, demodex

Poslaťod gaab » Uto 16.12.2008 22:12

Našla som to tu dosť rozkúskované...tak snáď táto téma sadne a pomôže viacerím.
Pred mesiacom nám veterinár predbežne diagnostikoval demodikozu...čo mi dnes potvrdilo aj vyšetrenie. Ono sú tu zmienky o tom vo viacerých témach a nedopracovala som sa zatiaľ k odpovedi: Ak bolo šteňa už liečené,môže sa mu to pravidelne vracať? Máte skúsenosti s liečením? Mám čakať,že sa budeme pravidelne špeci kúpať a smrdkať? Alebo z toho vyrastie? /asi ťažko../
Tak konkrétnejšie - v ôsmich týždňoch/začalo mu to na pyskoch/ veterinár na to prišiel,nasadil liečbu - bolo dobre asi 2 mesiace.
Potom zase...Rovnaké problémy,len to bola vnútorná strana stehna a jeden pysk...Ďalší veterinár sa mi pomaly vysmial,že čo stresujem,keď sa škrabe a plzne.... :pac: a kázal mi to len čistiť betadinom... Ono sa mu to ozaj stiahlo...ale aj tak som zmenila veterinára,pretože prestalo len škriabanie...Ten mi potvrdil diagnózu,ale nakoľko vtedy ster nič neukázal,tak sa nič neliečilo...Len mi odporučil prísť,keď to bude znovu akútne...
Takže sa mu to vrátilo po cca ďalších dvoch mesiacoch... Teraz hneď v prvom stere bol vidieť demodex /teda bolo ich tam "požehnane"...dokonca sa aj hýbali...mohla som na to kuknúť aj ja/.. Veter.hovoril,že ich je tam ozaj veľa a nasadil kapánek inú liečbu...
Je to pri tomto parazitovi normálne,že sa mu budú pravidelne vracať problémy s kožuchom?? Počula som síce siahodlhú prednášku od veterinára,ale zaujímali by ma aj názory konkrétnych majiteľov,ktorích chlpáči sa s tým stretli...
gaab
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 251
Bydlisko: Bratislava

Re: Demodikóza

Poslaťod Whip it » Uto 16.12.2008 22:33

ahoj, u nas bolo podozrenie na demodex a vtedy som si hladala aj ja nejake info. same to mizne malokedy, vacsinou su psovi predpisane amitrazove kupele. demodex zije v srsti kazdeho psa, no pri oslabenej imunite sa moze premnozit a robit tak sarapatu, zapaluje chlpove folikuly, tie pustaju chlpy... cize teoreticky sa vracat moze pri kazdom oslabeni, ak ma na to kubko nabeh. odporuca sa podavat v ramci liecby aj vit. E a H, plus nejake tie doplnky na posilnenie imunity.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Demodikóza

Poslaťod Van » Uto 16.12.2008 22:48

ako pisel RoyalCanine, je to otazka oslabenia imunity. Moj pes si tym tiez presiel v stenacom veku. Mal to pod ockami smerom k nufaku. Okrem smradlaveho kupela sme posilnili imunitu a vratilo sa to len raz, ale oba razy boli do cca 1,5 roka zivota. Veterinar mi vtedy povedal, ze ak sa dba na posilnovanie iminity v dospievani, psik z toho "vyrastie" a v dospelosti pri imunitnom vykyve sa to uz vratit nemusi. U nas to tak viac menej bolo. Psik ma 3,5 roka a od puberty sa to nevratilo.
Drzim palce, aby to bol aj vas pripad.
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Demodikóza

Poslaťod gaab » Uto 16.12.2008 22:52

Predtým sme dostali len ATB,pipetu /smrdkali sme len do dvoch týždňov/ Hej,budeme sa teraz 8 týždňov "kúpať"... Nábeh asi má určite,keď mu to prepuklo už 3-krát behom 6 mesiacov...Mali sme už holé celé bruško a skoro holé laby... :ua: Veterinár mi tiež hovoril,že to môže prepuknúť pri oslabení imunity...Ale to vylúčil.Minule to vraj mohli naštartovať zuby a teraz zase "bláznenie hormónov" Ale neodporúčal mi žiadne doplnky... :nwm: Síce keď to bolo druhý krát, papali sme aj nejaké tabletky na kožuch...ale čo sa týka imunity...to hovoril len tak okrajovo
gaab
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 251
Bydlisko: Bratislava

Re: Demodikóza

Poslaťod Whip it » Uto 16.12.2008 22:56

pozri, ved to skus, zato nic nedas, urcite mu nieco na posilnenie imunity neublizi. ja si vazim rady veterinarov, no ked viem, ze mozem robit viac, a svojim konanim mu nemozem uskodit, tak aspon vyskusam :no: . drzim moc palce, uz ste si ocividne uzili dost :ua: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Demodikóza

Poslaťod skacenka » Uto 16.12.2008 23:25

Ak psík má demodikózu tak už sa jej nezbaví..Dajú sa iba potlačiť príznaky natoľko,aby psík vyzeral ako zdravý-to práve kúpeľmi a namáčaním psíka v roztoku plus my dávame vitamín E a pangamín.
Táto choroba zvykne mať horší priebeh u feniek, v období hárania kedy organizmus prechádza hormonálnymi zmenami..Keď bude demodikóza naoko vyliečená tak kúpele už nemusia byť tak časté ako na začiatku...
Demodikóza ako ochorenie vzniká u psov s oslabenou imunitou,prípadne u psov ktorí si prejdú nejakým stresom,ktorý nezvládnu.
Tak držím hafanovi palce nech liečba pokračuje úspešne :hafan:
Psy a feny s demodikózou by sa nemali zaraďovať do chovu!
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Demodikóza

Poslaťod lucik » Uto 16.12.2008 23:28

skacenka a odkial mas tie informacie?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Demodikóza

Poslaťod skacenka » Uto 16.12.2008 23:40

Niečo zo školy a odkedy mám fenu,ktorá demodikózu má tak konzultujem s veterinármi,čítam a skladám už aj vlastné skúsenosti... :hi:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Demodikóza

Poslaťod gaab » Uto 16.12.2008 23:56

Tak paráda :ua: určite sa budem viac zaujímať aj o to posilnenie imunity.. Kontrolu máme po Novom roku.. Veterinár mi povedal,že sa to DÁ celkom vyliečiť... Už som aj niečo vygooglila a asi to tak bude,že sa mu to bude vracať... No,nadšená teda ozaj nie som
skacenka píše:Niečo zo školy a odkedy mám fenu,ktorá demodikózu má tak konzultujem s veterinármi,čítam a skladám už aj vlastné skúsenosti... :hi:

A kedy sa jej to prejavilo prvý krát? A ako to vyzeralo? Keď bol Kubo malinký,mal bolavú len papuľku... Ale potom prišiel o kožuch na celom "podvozku"... Bolo to škaredé,stehno si vyhrýzol do krvi... A teraz to má na tvári.. Škaredé to je len na jednej strane.
gaab
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 251
Bydlisko: Bratislava

Re: Demodikóza

Poslaťod skacenka » Str 17.12.2008 9:13

Vracať sa mu to nemusí pokiaľ bude preventívne kúpaný a bude papkať vitamíny :no:

Našej to začalo okolo troch mesiacov menšími miestami bez chlpov,no najprv sme mysleli,že to len pri hre s inými štencami sa stalo... :ua: No ale neskôr sa to začalo rozširovať,mala vypadané fľaky srsti skoro po celom tele okrem hlavy.Podľa toho čo opisuješ,tak u nás to asi nebolo až také zlé..
Diagnózu stanovili keď mala asi päť a pol mesiaca..Odvtedy intenzívne kúpeme,namáčame a pekne sa to lepší...
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Demodikóza

Poslaťod Efa » Str 17.12.2008 9:13

babule a co odporucate na to posilnenie imunity?
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Demodikóza

Poslaťod skacenka » Str 17.12.2008 9:22

Ja dávam len vitamín E a pangamín,plus vitamínky vo forme zeleninky a ovocia :lol:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Demodikóza

Poslaťod Efa » Str 17.12.2008 9:43

tak toto davame aj my, len som myslela ci existuje aj nieco ine, co ja viem nejake homeopatikum, alebo nieco podobne ako je u ludi echinacea ci napr hliva ustricovita ... hm hm hmm teraz som tak zauvazovala moze pes hriby?
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Demodikóza

Poslaťod Silwuska » Str 17.12.2008 9:59

Ja urcite Echinaceu :yes: :yes: aj pre ludi aj pre spikov :yes:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Demodikóza

Poslaťod Tija » Str 17.12.2008 14:16

Orka(labroška)-mala iba raz v živote demodikozu a to pre troma rokmi.Hárala sa a oslabila sa jej vtedy imunita.A čo som sa dočítala tak demodikoza je vlastne roztoč ktorý sa normálne nachádza na tele psa a ak má oslabenú imunitu tak sa to prejaví tými lisinkami.ten roztoč sa vlastne premnoží a preto sú veľmi dobré na to kúpele.Ale určite treba posilniť imunitu psa-nám veterinár vtedy poradil sirup s hlivy ustricovej-ktorý zaberie stále ak má nejaké kožné problémy.Je alergická na trávu a to ma vtedy prekvapilo,že aj pes môže mať alergiu :oo:
Najoddanejší priatelia sú ako psy-ak im budete neustále ubližovať,nakoniec vás pohryzú.(Tristan Bernard)

http://pespomocnik.wbl.sk/
Tija
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Hriňová

Ďalší

Späť na Choroby