Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Dasha » Uto 06.02.2018 10:55

Čo nové v labrador svete? Stále čakám na nejakú info a tu nič :lol:
Ja nemám novinku žiadnu. Zatiaľ :lol: :heh:
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Pepo_svk » Sob 15.09.2018 22:40

Dobry den, chcel by som sa opytat na labradora a nejake skusenosti alebo odporucania. Uvazujem nad psikom, ale nejake skusenosti zatial nemam. Premyslali sme s rodinou nad labradorom, no byvame v byte a viem, ze psik moze vyrast do tych 60cm. Sce som nieco o povahe a podobnych veciach cital, no chcem sa opytat skusenejsich. Ako je to so steniatkami, pubertou, dospelakom? Je lepsie mat fenku alebo psika? Pytam sa preto, ze fenky su udajne cistotnejsie, ale tam je zasa to haranie a menstruacia. Taktiez ako je to s povahou, stekanim. Ide mi hlavne o to, ci nebude v 3 izbovom byte trpiet. Co sa tyka pohybu a takychto veci, tak to samozrejme nastudujem, resp. priebezne to studujem. Cize tam nebude problem, aby mal pohybu tolko, kolko by mat mal. Pripadne co srst atd. Bol by som rad a ocenil by som ak by sa nasiel niekto, kto by to mohol nejako cele zo skusenosti zhrnut. MOze byt a strucnejsie, ale kludne sa aj rozpiste. Dakujem. :smile:
Pepo_svk
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 17.09.2018 8:13

Labrador je fajn výber k deťom a všeobecne je to plemeno - pri vhodnom výbere chovateľa!! - pomerne ľahko cvičiteľné a nie veľmi náročné. Akurát potrebuje pohyb, keďže je to plemeno poľovné. Zamestnať hlavu aj telo. Ale to platí, samozrejme, pri každom plemene. No neviem, či by som ho brala do bytu. Bude svojou veľkosťou nemotorný v byte, bude možno zhadzovať nejaké veci, keď sa bude otáčať, tešiť, hrať sa. Ako mínus by som videla aj srsť - labrador pĺzne. A veľmi. Celý rok. Chlpy budú úplne všade.
Úprimne - popozerala by som sa na vašom mieste po niečom menšom a vhodnejšom plemene.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Pepo_svk » Pon 17.09.2018 15:08

Vikiki22 píše:Labrador je fajn výber k deťom a všeobecne je to plemeno - pri vhodnom výbere chovateľa!! - pomerne ľahko cvičiteľné a nie veľmi náročné. Akurát potrebuje pohyb, keďže je to plemeno poľovné. Zamestnať hlavu aj telo. Ale to platí, samozrejme, pri každom plemene. No neviem, či by som ho brala do bytu. Bude svojou veľkosťou nemotorný v byte, bude možno zhadzovať nejaké veci, keď sa bude otáčať, tešiť, hrať sa. Ako mínus by som videla aj srsť - labrador pĺzne. A veľmi. Celý rok. Chlpy budú úplne všade.
Úprimne - popozerala by som sa na vašom mieste po niečom menšom a vhodnejšom plemene.


Dakujem pekne za rady aj nazor. Osobne som premyslal aj nad nemeckym boxerom, ktory ma kratku srst a vyzera, ze je priatelsky, pokojny. Alebo aspon co som mal moznost vidiet. ide o to, ze byvam v byte, ale keby nieco, po ruke je starky, ktory byva v blizkej dedine v dome. Takze moznost kde ist so psikom je aj bude. V meste aj dedine. Ide tak isto o to, ze by som chcel radsej vacsieho psa ako psa velkosti ako civava a podobne, no zaroven nie velky ako nejaky salasnicky pes a podobne, co su psy vhoden naozaj na zahradu s domom. Idealne by bolo ak by to bol psi ks kratkou srstou, priatelsky, inteligentny. Preto som zacielil na toho labradora, ci nemeckeho boxera, no ak by vam zo skusenosti vasich, ci skusenosti znamych napadlo nejake vhodnejsie plemeno, rad si precitam Vas nazor. Dakujem :)
Pepo_svk
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod wer » Pon 17.09.2018 15:24

podla mna labik je super. urcite milion krat lepsie, ako energiou srsiaci boxer. :heh:
vseobecne retrievre - labrador, golden, flat, ale aj toller su bezkonfliktne, dobre motivovatelne, lahko cvicitelne, primerane aktivne psiky. budu super spolocnikmi v lese, v meste, na prechadzkach, ci doma pri telke. :smile:

a co sa tyka pohlavia, ja do rodiny vzdy presviedcam skor na sucky. nie kvoli cistotnosti (neviem o tom, ze pes by bol "necistotnejsi" :ach: ), ale kvoli jemnosti, lahsej ovladatelnosti
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod clupko » Pon 17.09.2018 16:01

podla mna to tiez moze byt dobra volba. vsak ked niekto chce vacsieho psa do bytu, tak asi rata s tym, ze pes plzne, a ze moze nieco zhodit, ked sa tesi... to su zvlastne argumenty :nwm: nepolozim predsa vazu na spodnu policku, a podobne.

osobne boxera velmi nepoznam, ale co viem, tak byvaju strestene. co moze byt aj labik, samozrejme, ale aj tak :lol:

inak mame tu aj temu na vyber vhodneho plemena, mozno skus tam napisat svoje poziadavky, popisat zivotny styl, pripadne comu sa chces so psom venovat (sport, turistika, spolocnost,...) a mozno niekto da este nejaky dobry tip.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Margita » Pon 17.09.2018 16:08

[Offtopic: quote="clupko"]podla mna to tiez moze byt dobra volba. vsak ked niekto chce vacsieho psa do bytu, tak asi rata s tym, ze pes plzne, a ze moze nieco zhodit, ked sa tesi... to su zvlastne argumenty :nwm: nepolozim predsa vazu na spodnu policku, a podobne.
.[/quote]
nie je t o zvlastny argument,pre niekoho kto psa nemal,si nevie predstavit co to znamena,"ze pes velmi plzne" ze pes je schoúny chvostom ti taku svacnut az mas modrinu a nieco zhodi,nie pre kazdeho je to uplne samozrejme :lol: v praci sa bavili,ze chceli naucit dvojrocne decko ako ma drzat psa,tak mu strcili na ruky nejakeho yorka,a jasne,ze decko kusol,maly do revu a velki mali z toho zabavu :ach: lide jsou ruzni
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 17.09.2018 17:17

wer píše:podla mna labik je super. urcite milion krat lepsie, ako energiou srsiaci boxer. :heh:
vseobecne retrievre - labrador, golden, flat, ale aj toller su bezkonfliktne, dobre motivovatelne, lahko cvicitelne, primerane aktivne psiky. budu super spolocnikmi v lese, v meste, na prechadzkach, ci doma pri telke. :smile:

By som podotkla, že to nie je len o plemene, ale aj o jedincovi. Flat nie je zrovna primerane aktívny, určite by som ho neporovnávala s labradorom a goldenom. Tak isto tollera. Ale ako vravím - záleží jednak na tom, aké aktivity a koľko času pre psa dokážu REÁLNE zabezpečiť a na akého jedinca natrafia.
A ako píše Margita - kto nikdy psa nemal, nevie, čo ho čaká.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod wer » Pon 17.09.2018 17:21

Toller ok, je to mensie, aktivnejsie, ale tiez skvely rodinny psik. Ale tak.ja mam.asi trochu inu mierku aktivnosti, no. Proste tieto vsetky psy vzdy vynikaju na cvicaku v kurzoch - aj menej sikovny psovod si s nimi poradi a skvele sa s nimi pracuje.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod DiamonD » Uto 18.09.2018 7:01

Pepo_svk píše:
Vikiki22 píše:Labrador je fajn výber k deťom a všeobecne je to plemeno - pri vhodnom výbere chovateľa!! - pomerne ľahko cvičiteľné a nie veľmi náročné. Akurát potrebuje pohyb, keďže je to plemeno poľovné. Zamestnať hlavu aj telo. Ale to platí, samozrejme, pri každom plemene. No neviem, či by som ho brala do bytu. Bude svojou veľkosťou nemotorný v byte, bude možno zhadzovať nejaké veci, keď sa bude otáčať, tešiť, hrať sa. Ako mínus by som videla aj srsť - labrador pĺzne. A veľmi. Celý rok. Chlpy budú úplne všade.
Úprimne - popozerala by som sa na vašom mieste po niečom menšom a vhodnejšom plemene.


Dakujem pekne za rady aj nazor. Osobne som premyslal aj nad nemeckym boxerom, ktory ma kratku srst a vyzera, ze je priatelsky, pokojny. Alebo aspon co som mal moznost vidiet. ide o to, ze byvam v byte, ale keby nieco, po ruke je starky, ktory byva v blizkej dedine v dome. Takze moznost kde ist so psikom je aj bude. V meste aj dedine. Ide tak isto o to, ze by som chcel radsej vacsieho psa ako psa velkosti ako civava a podobne, no zaroven nie velky ako nejaky salasnicky pes a podobne, co su psy vhoden naozaj na zahradu s domom. Idealne by bolo ak by to bol psi ks kratkou srstou, priatelsky, inteligentny. Preto som zacielil na toho labradora, ci nemeckeho boxera, no ak by vam zo skusenosti vasich, ci skusenosti znamych napadlo nejake vhodnejsie plemeno, rad si precitam Vas nazor. Dakujem :)

Never tomu že boxer je pokojne plemeno :ha: to už ak si začiatočnik a rozhodujes sa medzi labradorom a boxerom tak radim labika. Je to určite pokojnejší pes ako boxer. Boxera ti odporucam ak sa chces venovať nejakemu športu, poslušnosti alebo ak si s totožneny s kazdodennymi niekolkohodinovymi vychadzkami ci turistikou. Ale inak boxer je fakt skvely pes :jop:
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod wer » Uto 18.09.2018 7:10

Kamosova boxerka strhla zo stropu neonku. :ha: to tak pre predstavu... Otvarala supliky, chladnicku normalne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Elis » Uto 18.09.2018 7:55

wer píše:Otvarala supliky, chladnicku normalne


tak zrovna tohle bych klidne ocekavala i od labrouse :-D
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Margita » Uto 18.09.2018 7:58

Ale neonka zo stropu :lol: :lol: to je za 100bodov
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Pepo_svk » Uto 18.09.2018 8:29

DiamonD píše:
Pepo_svk píše:
Vikiki22 píše:Labrador je fajn výber k deťom a všeobecne je to plemeno - pri vhodnom výbere chovateľa!! - pomerne ľahko cvičiteľné a nie veľmi náročné. Akurát potrebuje pohyb, keďže je to plemeno poľovné. Zamestnať hlavu aj telo. Ale to platí, samozrejme, pri každom plemene. No neviem, či by som ho brala do bytu. Bude svojou veľkosťou nemotorný v byte, bude možno zhadzovať nejaké veci, keď sa bude otáčať, tešiť, hrať sa. Ako mínus by som videla aj srsť - labrador pĺzne. A veľmi. Celý rok. Chlpy budú úplne všade.
Úprimne - popozerala by som sa na vašom mieste po niečom menšom a vhodnejšom plemene.


Dakujem pekne za rady aj nazor. Osobne som premyslal aj nad nemeckym boxerom, ktory ma kratku srst a vyzera, ze je priatelsky, pokojny. Alebo aspon co som mal moznost vidiet. ide o to, ze byvam v byte, ale keby nieco, po ruke je starky, ktory byva v blizkej dedine v dome. Takze moznost kde ist so psikom je aj bude. V meste aj dedine. Ide tak isto o to, ze by som chcel radsej vacsieho psa ako psa velkosti ako civava a podobne, no zaroven nie velky ako nejaky salasnicky pes a podobne, co su psy vhoden naozaj na zahradu s domom. Idealne by bolo ak by to bol psi ks kratkou srstou, priatelsky, inteligentny. Preto som zacielil na toho labradora, ci nemeckeho boxera, no ak by vam zo skusenosti vasich, ci skusenosti znamych napadlo nejake vhodnejsie plemeno, rad si precitam Vas nazor. Dakujem :)

Never tomu že boxer je pokojne plemeno :ha: to už ak si začiatočnik a rozhodujes sa medzi labradorom a boxerom tak radim labika. Je to určite pokojnejší pes ako boxer. Boxera ti odporucam ak sa chces venovať nejakemu športu, poslušnosti alebo ak si s totožneny s kazdodennymi niekolkohodinovymi vychadzkami ci turistikou. Ale inak boxer je fakt skvely pes :jop:


Tak skusenosti pochopitelne nemam. Preto si ochotne a rad necham poradit pri tychto plemenach, aj pri psoch vseobecne. Ratam s tym, ze vacsi pes bude plznut, hoci by bolo idealne, keby to bol pes, ktory by v tom nebol taky extrem. :D Lenze nejdem si nic nahovarat, s tym treba pocitat. Maleho psa nechcem, obrovskeho tak isto nie. Nechcem aby v byte vyslovene trpel. na druhej strane, pohyb sa zabecpecit da v meste aj na dedine, ako som pisal.V ramci tej povahy a pohybu, nejaky stredny, stredne velky pes by bol najlepsi. Do tych 60cm sa to zvladnut da. Preto som uvazoval and tym labradorom alebo boxerom. Kvoli povahe, priatelskosti, ale udajne aj nie takej narocnosti pri vychove. Samozrejme, treba sa im venovat, ale predsa je to vraj zvladnutelne, ako niektore ine plemena. Co sa tyka pohybu a sportu u boxera, tak to mi neprekaza. Ja si zasportujem rad, prechadzky, hoci aj dlhsie taktiez nevadia. na druhej strane, je to tiez dobre aj pre nas. Ten psik ziada pohyb a je to asi win win situacia. :D Skor ako zvalovania nejakych veci aleb otvarania chladnicky, sa bojim toho, ze alebo kolko topanok znici. :D Ked uz. Ono, labrador a boxer ma zaujali asi najviac. Od malicka som uvazoval aj nad biglom, ale udajne su to samostatne psy a tvrdohlave, takze neviem ci to je taka dobra volba. No ak sa najdu nejake rady alebo lepsi typ na vyber psika, tak si o tom rad precitam. :)
Pepo_svk
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod wer » Uto 18.09.2018 8:31

tak topanky je fakt najmenej zabezpecit. :nwm: tie ti bude vlacit skoro uplne kazde stena.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI