Metastazy???

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Metastazy???

Poslaťod miirkka1 » Ned 16.09.2018 6:51

Ahojky...moj psik mal lred 2 rokmj ako dvojrocny na uchu vyrastok,ktory si stale skrabal a krvacalo to.Dala som to pre istotou odstranit a bol to maligny melanom -zhubny nador.Kontrolovali sme 2 roky krv.V auguste sme ho ockovali na ten psi kasel.On po ockovani asi mesiac vkuse kaslal tak sucho.Ked som sa nato pytala,boli to mozne reakcie po ockovani.Po mesiaci to odznelo,my sme sa vratili spat do Nemecka po dovolenke a tu som dala pre istotu urobit rontgen pluc.Na plucach boli asi 4bodky malinke.Veterinarka mi vravela ze to na metastazy nevyzera.O 3mesiace mame kontrolny rontgen.Ja sa strasne bojim.Vravela ze to moze byt pozostatok choroby.Moze take nieco byt na plucach vidiet.Mam velky strach...je mozne ze sa mu urobili metastazy po 2rokoch??? Inak je fit uplne..
Prosim o rady.Dr.mi ma poslat aj snimok cez email
miirkka1
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Metastazy???

Poslaťod Margita » Ned 16.09.2018 10:28

metastazy sa mozu spravit aj po dvoch mesiacoch,zalezi aky agesivny je typ rakoviny,no kazdopadne drzim palce,a hlavne nestresuj,vysledky nijako uz nezvratis ,daj vediet ako ste dopadli,
4 malinke bodky mozu byt vselico,moze sa to zvrhnut moze to zmiznut
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Metastazy???

Poslaťod miirkka1 » Ned 16.09.2018 11:02

Tu je ten rontgen...vie niekto nieco z toho?
Prílohy
15918_CHEST_20180915.jpg
miirkka1
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Metastazy???

Poslaťod miirkka1 » Ned 16.09.2018 11:05

No ja dufam ze to fakt nic nie je...vsak co mal ten zhubny nador hadam po 2 rokoch by sa to prejavilo vacsie...
miirkka1
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Metastazy???

Poslaťod hriva » Ned 16.09.2018 11:19

Môj pes mal v máji zdravotné problémy, a z rtg viacero veterinarov usudilo že na plucach je nejaký nález a pravdepodobne ide o metastázy. Kontrolné rtg o 3 mesiace bolo úplne čisté, tie “nálezy” na prvom rtg že boli len nejaké tiene alebo čo, už som aj zabudla.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Metastazy???

Poslaťod bibika » Ned 16.09.2018 11:26

Môžu, no nemusia to byť metastázy. A hej, za 2 roky samozrejme môže “niečo” narásť. Offtopic: a teda za takéto rtg by mňa nepochválila. Nie je na ňom vidno kraniálne mediastinum- tj “začiatok” hrudníka a vstup priedušnice.
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Metastazy???

Poslaťod miirkka1 » Ned 16.09.2018 11:35

Dakujem za odpovede...metastazy su teda tiene biele bodky teda nie?Chcem sa tym ukludnit...je to preboha mlady pes,nechcem aby sa mu nieco stalo.A metastazy sa daju operovat?
miirkka1
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Metastazy???

Poslaťod Margita » Ned 16.09.2018 11:53

nestresuj,uvidis na tom kontrolnom rtg
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Metastazy???

Poslaťod sanny1 » Sob 07.09.2019 13:36

Tento článok som sa rozhodla ešte skôr ako sa všetko skončilo. S priateľom milujeme amerického staforda preto sme si zaobstarali dve feny. 9 ročnú Safirku a 1,5 ročnú Sanny. Koncom roka sa nám začalo peklo. Naša Safirka ochorela. Všetko sa začalo ako nejaké obyčajné prechladnutie. Začala kýchať a pravé očko mala opuchnuté. Hneď sme išli zverolekárovi ten jej dal antibiotika a na druhý deň sme išli na kontrolu a druhú injekciu. Dal nám na tri dni antibiotiká v tabletkách. Všetky tri dni boli v pohode tabletky sme jej dávali ako povedal doktor , ale večer keď som prišla z roboty tak so si hneď všimla ,že niečo sa s ňou deje. Mala strašne opuchnutý krk. Hneď ráno sme išli k zverolekárovi. Ten nám hneď povedal ,že on už nič nevie spraviť , že musíme ísť na kliniku. tak sme išli od neho na kliniku k pánovi Švihran. spravili nám rontgen a z krku jej odobrali tekutinu do injekcií. Hneď nám povedali , že sa máme pripraviť na najhoršie ,že to môže byť rakovina lymfatických uzlín. Objednali nás na operáciu , kde jej brali vzorku zo zadnej nožičky. Tá rán po operácií sa veľmi zle hojila. Stále sa jej nalievala nejakou tekutinou. Po veľmi dlhom čase sa nám podarilo zahojiť tu nožičku. 19.10.2018 nám prišli výsledky z histológie a všetko sa potvrdilo mala rakovinu lymfatických uzlín. Tento deň bol najhorší...
Mali sme iba dve možnosti dávať jej iba lieky na ktorých by prežila pár mesiacov (kortikoidy) alebo chemoterapiu. My sme sa rozhodli pre chemoterapiu aj keď viem ,že veľa ľudí sa na to pozerá inak ale my sme jej chceli dať ešte chvíľu aby tu bola snami a my s ňou a vôbec to neľutujeme a spravili by sme to ešte raz. Dali sme jej ešte rok života a ona si ho fakt užila dostala druhý dych. Museli sme chodiť každý štvrtok na chemoterapiu šesť mesiacov s dvoma prestávkami. Vedeli sme ,že sme nevyhrali. a aj tak bolo po roku sa to vrátilo. Bola som už v piatom mesiaci tehotenstva tak to nám neodporúčali ďalšiu chemoterapiu ,tak sme museli súhlasiť s tabletkami (kortikoid). tie posledné týždne boli hrozné. Stále som ju sledovala ,že či ju niečo neboli či sa netrápi. Nakoniec nám dostala silné horúčky mala hnačky a nakoniec čo bolo najhoršie oslepla. Ešte na začiatku som jej sľúbila ,že nedopustím aby ju niečo bolelo a že keď príde ten čas tak tam budem. 10.06.2019 nastal ten deň išli sme ukončiť jej trápenie ,ale poviem Vám ,že ešte nechcela ísť.ale už sme ju nechceli trápiť. Safirku sme si dali spopolniť. Bol to veľmi náročný rok ,ale prekonali sme to a pomohla nám aj náš druhý psík Sanny. Neľutujeme to všetko čo sme spravili pre ňu spravili by sme to znovu a znovu. Týmto by som sa chcela poďakovať pánovi doktorovi Švihran a celému oddeleniu. ĎAKUJEME
sanny1
Okoloidúci
 
Príspevky: 2


Späť na Choroby