Krizence a bastardiky

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Shel-chan » Pon 10.09.2018 17:45

vôbec mi to nepríde prekvapivé :nwm: pes je do 12t čistá plastelína. verím trumlerovi.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Aris » Pon 10.09.2018 17:50

Poznala som psa, od matky išiel v 5tich týždňoch, lebo matka plašanda. Robilo sa s ním, do mesta chodilo atď, ale nikdy už ten pes nebol "normálny a v pohode". Ale tak ja zas tomu nejak moc nerozumiem, tak neviem či je to také isté
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Margita » Pon 10.09.2018 18:13

ja som za ,ze rodicia a genetika.jasne,ze tam hraje aj prostredie a vela sa na nich lepi od matky,ale ked su rodicia vadni,to aj keby som si zygotu domov vzala a vychovala ju v petriho miske
Darina ku mne dosla v roku,dovtedy bola len na dvore,v lese,pri lese,za lesom..a sup do mesta, a je to jeden ozaj prijemny vyrovnany pes,troooosku moc temperamentny,ale taky pracant foxel
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod pigie » Pon 10.09.2018 18:29

Ja suhlasim, ze genetika je zaklad, ale akosi sa mi nechce verit tomu, ze spravna vychova v mladom veku urobi uplne nic :ha: To tie psi rovno mozme nechat rast ako drevo v lese, nie?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod wer » Pon 10.09.2018 18:50

Mozes. A niekedy to je aj lepsie :haha:
ale nepletme si povahu a vychovu/vycvik.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Margita » Pon 10.09.2018 19:08

pigie,ja verim tomu,ze keby mas psa toho dokonaleho vyrovnaneho psa,rok by bol niekde zastrceny na dvore a potom by si ho vytiahla do mesta,tak mas pocit akokeby v tom mesta bol odjakziva
takeho psa nemusis naklikavat a robit ceremonie pri nastupovani do autobusu,pri zvykani na nahubok a podobne nezmysly,pamlskovat po polmetri v nakupnom centre
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod MisheliQ » Pon 10.09.2018 19:58

Môžeme ich nechať rásť ako drevo v lese, ale tie nevyrovnané budú potom úplne mimo. Takto, tou správnou výchovou v ranom šteňacom veku, sa s nimi bude dať aspoň niečo urobiť. Vyrovnané psy budú vyrovnané, tie menej vyrovnané psy budú labilné, ale tá miera veci, na ktoré budú reagovať, sa zmenší. Aspoň to je to, čo pozorujem.
Napr. mačatá boli prítulné aj napriek tomu, že mama mačka bola divoká a nedala sa takmer vôbec pohladkať. Keby vyrastali niekde vonku, určite by sa aj mačatá ľudí báli. Takto nemali dôvod, lebo boli človekom vyhladkané až až.
Veď u ČSV (?) sa to tak robilo, že sa šteňatá brávali v 5-6 týždňoch od matky, aby neprevzali tú plachosť a podporila sa správnym spôsobom fáza vtískavania.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Shel-chan » Pon 10.09.2018 20:09

pekne zhrnuté :jop:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod pigie » Pon 10.09.2018 20:10

Ale o tom, ze z vyrovnaneho psa cintlavku neurobis ja nehovorim :nwm: To mne je jasne, ze vyrovnany pes nebude mat problemy s nicim. On zije s normalne nastavenym videnim sveta. Ale presne, tieto mimoidne psicky neviem ci by im prospelo rast ako v lese. Sak moj tak rastol, neviem, ci bol mimo dvora vlastne. Podla reakcii skor nebol ako bol. Ale psa ako takeho robi povaha a vychova dokopy. To sa oddelit neda :nwm: Takze ak nemam 100% istotu, ze pes bude super vyrovnany, lebo teda u nas sa taketo zaznamy nevedu bohuzial a zistit to nie je odkial, tak radsej si vezmem psa mladsieho a budem dufat, ze ho trochu vychovou ohnem. Je mi jasne, ze z plasana neurobim sebavedomeho psa, ale nejaky vplyv verim, ze skora vychova ma. Ved aj cloveka formuje prostredie v ktorom vyrasta, nech ma povahu hocijaku.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod MisheliQ » Pon 10.09.2018 20:12

Tak presne to vnimam aj ja :yes:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Margita » Pon 10.09.2018 20:18

Offtopic:
pigie píše:a. Ved aj cloveka formuje prostredie v ktorom vyrasta, nech ma povahu hocijaku.

no nie uplne,poznam jednu tetu,ale toto je uz dost mimo temy,si adoptovala dieta,ciganca,chalan je uz skoro dospely,vyrastal v rodinke,normalne,ako ostatne deti a predsa tie geny sa tam prejavuju,obcas ma problem s chapanim,hlavne co sa zalezitosti okolo prace a nejakej cinnosti tyka-v skratke ma problem s pracou :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Shel-chan » Pon 10.09.2018 20:26

Offtopic: stále sa mi zdá, že sa opakuje len genetika a (ľudská) výchova, tak ešte raz to šplechnem do éteru: strašne záleží, aké vzorce správania preberú decká (štence) od matky v prvých týždňoch, keď sa učia komunikovať so svojím druhom, a ako dobre si to precvičia so súrodencami.
a už som ticho :heh:
margita, koľko mal, keď ho adoptovali? zo zvedavosti.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod pigie » Pon 10.09.2018 20:32

Offtopic: A ja poznam ciganciatko adoptovane ako 3 rocne, vystudovala vysku a zije na dost vysokej nohe :heh: Mala isto lepsi geneticky zaklad :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod MisheliQ » Pon 10.09.2018 21:16

Offtopic: Pigie :heh:
K tym detom. Citala som clanok o jednej zene, ktora sa venuje pestunstvu s muzom. V starostlivosti mava male deti, babatka. Satkuje, podporuje kontakt koza na kozu a take veci popisovala, ako tie deti postupne su viac a viac schopne venovat ocny kontakt miesto vyhybania sa, zacnu lepsie prosperovat, vyvijat sa, aj ked boli zaostalejsie, lebo ten dobry zaciatok proste nemali a chyba, tak robili riadne pokroky. Mali chlapceka, ktory vyzeral, ze nepocuje, ale testy tvrdili pravy opak. On sa ale natolko izoloval od sveta, ze nereagoval, az postupne ich pristupom zacal viac a viac reagovat. Neskutocne dojemne to bolo a uzasne zaroven, co dokazali s tymi detmi urobit...
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod wer » Pon 10.09.2018 22:38

A ja som tym len chcela povedat, ze sa nema chovat na labiloch. Ze ak clovek chce mat bezproblemoveho psika, treba dobre vybrat rodicov. Coz je sice v tejto teme zvacsa mimo, ale ludia to podcenuju vsade a cakaju, ze to tolko ospevovanou socializaciou spravia. Nespravia. Max okresu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Krížence