weight pulling

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: weight pulling

Poslaťod wer » Sob 08.09.2018 18:38

Tak maliny su vybusne skor a jasne, ze cuchaju, ale nebude to ich top disciplina. :nwm: na stopy su treba kludbe psy, nie nadarmo prechadzaju na stoparinu so starymi psami, co im skoncila kariera vo vsestrankach.. a rovnako ten tah, neviem, ze by v tom mali pasiu. :nwm: nemaju na to ani konstituciu tela.
Ono takto. Keby to bol ze dospely pes napr a ze clovek hlada pre neho aktivitu, lebo napr nekuse, alebo vyslovene clovek vidi, ze miluje tahanie bremien, a to co najtazsich, tak to chapem. Takto moc nie... ale mna si nevsimajte, ja som sa podporovsnie vloh danych pre plemeno...
Naposledy upravil wer dňa Sob 08.09.2018 18:40, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: weight pulling

Poslaťod Lindchen » Sob 08.09.2018 18:40

Tak nevieme, možno je to exteriérak, možno elbro hľadá len doplnkovú aktivitu...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: weight pulling

Poslaťod elbro » Sob 08.09.2018 19:06

Jáááj, bože, veď píšem, že rekreačne :no:
Ťahanie chcem na dĺžku, nie na stupňovanie hmotnosti. Pre fyzickú zdatnosť a vyžitie psa. Exteriérák nie je, no ja šport neznášam z duše, takže tým smerom nepôjdem. Stopy (praktické) robíme, idú mu pekne a aj pôjdu, ak to nepos... ja. A práve na tých stopách som zistila, že ťahať miluje :lol: Presne ako píše Linda, doplnková aktivita :yes: Proste potrebujem radu s menom človeka, na ktorého sa môžem s dôverou obrátiť, že neporadí blbosť v niečom, čomu sa zatiaľ nerozumiem. Ostatné mi je jasné, kam chcem ísť a čo chcem od psa.
elbro
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 75
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: weight pulling

Poslaťod Priscilla » Ned 09.09.2018 21:08

No ale weight pulling je práve ťahanie čo najväčšej váhy na pár metrov. Ak chceš robiť so psom niečo na dlhšiu vzdialenosť hľadaj pod pojmami canicross (pes ťahá bežca), bikejoring (pes + cyklista), scooter (pes + človek na kolobežke), skijoring (pes + bežkár)...
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: weight pulling

Poslaťod elbro » Ned 09.09.2018 22:55

Dobre, tak ma zaujima modifikovany WP - vytrvalostne tahanie zataze, napr. retaz, pneu apod., nie bezec, nie bicykel, nie sane,... Mozno to ma iny nazov, ale pod tym su na Youtube videa s tahanim pneumatik. Nevadi, na FB mi uz poradili presne to, co je potrebne, aby som vedela.
elbro
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 75
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: weight pulling

Poslaťod wer » Pon 10.09.2018 5:17

Ved to je obyc trening aj pre tych, co tahaju niekoho...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: weight pulling

Poslaťod Sunny » Pon 10.09.2018 20:42

Veľa canicrossarov využíva ťahanie pneu a podobných veci na budovanie kondície psa, takže sa skus prípadne obrátiť aj týmto smerom o rady - na FB napr. Behaj so psom, alebo česká Canicross aneb beh se psem.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Weight pulling

Poslaťod Hauko7 » Str 15.07.2020 13:54

Ahojte. Venuje sa tu niekto weight pullingu? Potrebovala by som poradiť ako začať a tak
Hauko7
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Predchádzajúci

Späť na Záprahové športy