Krytie

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: krytie

Poslaťod raky » Ned 14.12.2008 14:05

wasaabi píše:raky: v ktorej oblasti to byvas, ked je tam nedostatok? :lol:
ale nie,to by som aj ja mohla potom povedat,ze naco su chovatelske stanice,co ja viem so ztlatymi retrievermi,irskymi setrami a podobne...100 ludi 100 chutí :no:


Tak v tomto máme názor úplne inde... Práve som sa Ti snažil naznačiť, že práve NO je dosť často v útulkoch atď. Nehovoriac o tom, že bez PP NO už dostaneš skoro zadarmo. A zaráža ma, že ani nevieš čo môže Tvoj pes prenášať s predchádzajúcich generácií, ani Tvoj ešte nemôže mať RTG atď, nehovoriac o preverení povahy, ale už sa zaujímaš kedy môže kryť a podľa Teba by mali záujem už dvaja, takže sa môže narodiť aj 2x10 šteniatok, ktoré možno nebudú mať povahu, možno budú mať problémy skĺbami, srdcom, očami a ja neviem čím... A vieš kam tie šteniatka pôjdu?
Takto sa len ubližuje plemenu, ktoré máš tak rada... :ahoj:
P.S. Neviem to lepšie napísať, ale dúfam, že to pochopíš...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: krytie

Poslaťod lusy » Ned 14.12.2008 18:17

a ak sa nemylim, tak ani cisteho NO nemas. ved v 6-tich mesiacoch si tusim pisala, ze ma 40 kil. ak si to teda bola ty.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: krytie

Poslaťod wasaabi » Ned 14.12.2008 18:23

lusy: len teraz mal 6 mesiacov a 40 kg nema,to si si ma asi s niekym zmylila :no:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: krytie

Poslaťod lusy » Ned 14.12.2008 18:26

tak sa potom ospravedlnujem. :no:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: krytie

Poslaťod wasaabi » Ned 14.12.2008 18:31

raky píše:
wasaabi píše:raky: v ktorej oblasti to byvas, ked je tam nedostatok? :lol:
ale nie,to by som aj ja mohla potom povedat,ze naco su chovatelske stanice,co ja viem so ztlatymi retrievermi,irskymi setrami a podobne...100 ludi 100 chutí :no:


Tak v tomto máme názor úplne inde... Práve som sa Ti snažil naznačiť, že práve NO je dosť často v útulkoch atď. Nehovoriac o tom, že bez PP NO už dostaneš skoro zadarmo. A zaráža ma, že ani nevieš čo môže Tvoj pes prenášať s predchádzajúcich generácií, ani Tvoj ešte nemôže mať RTG atď, nehovoriac o preverení povahy, ale už sa zaujímaš kedy môže kryť a podľa Teba by mali záujem už dvaja, takže sa môže narodiť aj 2x10 šteniatok, ktoré možno nebudú mať povahu, možno budú mať problémy skĺbami, srdcom, očami a ja neviem čím... A vieš kam tie šteniatka pôjdu?
Takto sa len ubližuje plemenu, ktoré máš tak rada... :ahoj:
P.S. Neviem to lepšie napísať, ale dúfam, že to pochopíš...



boze a pisem,ze ho hned idem dat naparit,hned teraz v 6-tich mesiacoch? :ach: mam dojem,ze sa opakujem jak papagaj,ja som chcela vediet, co moze nastat pri kryti a v AKOM VEKU SA MOZE DAT NAKRYVAT a nie ze teraz ho idem nakryvat. V utulkoch je vela psov,selijakych,bohuzial asi najviac pokrizenych s NO,to hej.
a do temy NO som pisala,ze s nim chcem urcite ist na RTG bedrovych/laktovych klbov aj ked je bez PP.A tie problemy co si povypisoval ma väcsina psov,dokonca niektori psi z PP maju niekedy horsie problemy potom neskorsie,to fakt zalezi od jedinca,nehovorim ze pri psoch bez PP tam nie je vacsie riziko,
a ano chapem co mi chces povedat :no:
a tusim som sem pisala,ze by som aj rada mala potomka po tomto mojom,takze raz v zivote urcite chcem,aby boli steniatka po nom :yes:
je to az taky precin? :lol: (recnicka otazka)
dakujem :no:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: krytie

Poslaťod wasaabi » Ned 14.12.2008 18:32

lusy píše:tak sa potom ospravedlnujem. :no:

nic sa takeho nestalo :no:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: krytie

Poslaťod raky » Ned 14.12.2008 19:22

wasaabi píše:ja som chcela vediet, co moze nastat pri kryti a v AKOM VEKU SA MOZE DAT NAKRYVAT a nie ze teraz ho idem nakryvat. V utulkoch je vela psov,selijakych,bohuzial asi najviac pokrizenych s NO,to hej.
a do temy NO som pisala,ze s nim chcem urcite ist na RTG bedrovych/laktovych klbov aj ked je bez PP

prepáč, ale kedže si nerozumieme, budem končiť - dúfam len - že raz pochopíš -čo som Ti chcel vysvetliť... :ua:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: krytie

Poslaťod Nyssa » Ned 14.12.2008 22:44

raky, raz to možno pochopí, ale určite až po krytí :ua:
wasaabi, áno aj PP majú genetické vady, ale tie sa potom z chovu VYLUČUJÚ a možno práve ty máš po takých rodičoch psa a možno to bude prenášať ďalej, je síce pekné, že ideš dávať robiť DBK/DLK, ale to nie je všetko....vieš vôbec, na čo má tvoje plemeno predispozíciu? nechápem, prečo za každú cenu chceš neskôr so svojim psom kryť. to, že je pekný, nie je všetko :nie:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: krytie

Poslaťod Silwuska » Ned 14.12.2008 22:59

Do riti neny uz tych "zarucene cistokrvnych" NOciek uz dost v utulkoch?? vobec ta neserie ze je vysoka sanca ze vdaka tebe a tvojmu "uvazenemu" cinu tam mozu pribudnut dalsie?? a ked nie v utulku tak kde inde?? priviazane dozivotne na dvore?? zavrete ako ochranka v koterci na dvore firmy....kua to su paradne zivoty pre psov ze??, len tak dalej, pricin sa k tomu, ale budem sa cudovat ako mozes spavat s kludnym svedomim :ua:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: krytie

Poslaťod raky » Ned 14.12.2008 23:01

Nyssa píše:raky, raz to možno pochopí, ale určite až po krytí :ua:
wasaabi, áno aj PP majú genetické vady, ale tie sa potom z chovu VYLUČUJÚ a možno práve ty máš po takých rodičoch psa a možno to bude prenášať ďalej, je síce pekné, že ideš dávať robiť DBK/DLK, ale to nie je všetko....vieš vôbec, na čo má tvoje plemeno predispozíciu? nechápem, prečo za každú cenu chceš neskôr so svojim psom kryť. to, že je pekný, nie je všetko :nie:


stavím sa, nepochopí...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: krytie

Poslaťod Silwuska » Ned 14.12.2008 23:03

Offtopic: Ludia mna toto vzdycky dostane do strasnej vyvrtky...omluvam sa za tie sprostarny, ale ked si predstavim dalsie psiska ktore stravia zivot tak ako vecsina bezpapierovych NOciek ktore poznam tak sa mi dviha zaludok :plac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: krytie

Poslaťod raky » Ned 14.12.2008 23:11

a poznám veľa psov NO - ktorý z dajakých dôvodov nemajú na uchovnenie a dajú sa skoro zadara na stráženie atď / v tom lepšom prípade/ ... A hlavne u NO je mi to strašne ľúto - poznáte ľudí na dedine - ktorí majú strážcu NO??? Trhačov plotov??? 90% spomenutých psov nikdy neboli mimo domu...
1 zo 200 je z PP??? Mal som krásneho a poslušného NO a nikdy nekryl... Len z tohto dôvodu....
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: krytie

Poslaťod Nyssa » Ned 14.12.2008 23:13

no a hlavne to, že je to NO, každý vidí v telke Rexa a aký je super, a myslí si, že ho hodí na záhradu a on sa naučí všetko sám. nenávidím inzeráty typu "predám šteniatka, farba Rex" :pac: a všeobecne, už som na tieto veci neskutočne háklivá a najmň na "pracovné psy" (prečo asi :ach: ), keď vidím ako sa to pizdí
vieš ešte by som pochopila také niečo, ako sa napr. robí pri musheroch, napr. sa aj krížia tie psy, ale robí sa to ZA ISTÝM ÚČELOM, to isté je aj u pracákov, NOxBOM, ale tie šteňatá pred narodením už majú svoje využitie určené...to je ten rozdiel, nie že si poviem, že chcem po svojom psíkovi šteniatko, no ako fasa, tak si ich nechaj všetky a hlavne si vyber totál hrabnutú suku pre toho svojho psíka a nakoniec ti do smiechu nebude :pac:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: krytie

Poslaťod Amaguk » Pon 15.12.2008 0:12

ano, "chcem po svojom psikovi steniatko" je argument, ktory doraza aj mna. A potom este: "Chcem mu dopriat, nech si uzije" :pac:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: krytie

Poslaťod raky » Pon 15.12.2008 0:26

Amaguk píše:ano, "chcem po svojom psikovi steniatko" je argument, ktory doraza aj mna. A potom este: "Chcem mu dopriat, nech si uzije" :pac:


nič viac ma nevie viac dojať - ako tieto príspevky... Možno raz ani nebudem chovateľ, ale viem presne - ako by to malo vyzerať... a pre to mi je smutno - ako sa takto ubližuje plemenám a u NO sú už skoro dve divízie - toto by bola asi 5.ta?
A už sa ani nečudujem - že poznám veľa CHS - čo to vzdali - aj vďaka takýmto priateľom plemena...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo