Dočasky

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Dočasky

Poslaťod 123katka » Ned 25.03.2018 11:18

Ahojte ... už dlhšiu dobu rozmýšľam nad tým, že by som si do dočasky zobrala nejakého psíka ... Máte s tým nejaké skúsenosti ? Bola by som rada ak by ste mi sem napísali nejaké vaše rady, tipy, príbehy, čo sa týkajú dočaskovania. :heh:
A samozrejme budem rada za každú fotku :jupi:
123katka
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Dočasky

Poslaťod kellee » Ned 25.03.2018 14:46

rady? dobre si to premysli, mne vacsinou sli do docasky bud stenata alebo psy s problemami
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Dočasky

Poslaťod zuzka:) » Ned 25.03.2018 15:32

Hlavne si treba premysliet, ze niekedy to je na dlho. Jasne, ze su aj surne pripady, kedy pomoze aj par dni, ale stahovat sa z docasky do docasky tiez nie je ktovieco. Alebo najviac smutno mi je, ked vidim, ze sa zviera z utulku dostane do docasky a docaska skonci a musi naspat do klietky.
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Dočasky

Poslaťod 123katka » Pon 26.03.2018 18:26

To mi je jasné, že to pravdepodobne nebude na týždeň ... :no: Ja by som ho nedokázala dať späť do útulku predtým ako by sa adoptoval .. to nie .. A to si môžem vybrať psíka ktorého chcem ?
123katka
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Dočasky

Poslaťod zuzka:) » Pon 26.03.2018 21:36

To je asi najlepsie opytat sa priamo konkretneho utulku alebo oz-ka, ako to u nich funguje. Mne sa vzdy len nieco nahodou pritrafilo :D
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Dočasky

Poslaťod kellee » Uto 27.03.2018 8:03

taky tak, utulky vacsinou vypisu pri konkretnom psovi ze surne potrebuje docasku, niektore su nie zdravotne ok, alebo velmi zle zvladaju pobyt v utulku
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Dočasky

Poslaťod wer » Uto 27.03.2018 8:19

fb je toho plny. vzdy, ked nieco prinesu z ulice, snazia sa ho umiestnit do docasiek. ak ti je niektory sympaticky, mozes sa prihlasit. :no: aj ked teda pozor, treba ratat s tym, ze s takym psikom moze byt spojena kopa problemov...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dočasky

Poslaťod Lindchen » Uto 27.03.2018 8:46

Mala som psíkov aj mačičky v dočaske, takže len pár rád. Na začiatku je dobré ostať so psíkom doma na pár dní, zistiť, ako je na tom so znášaním samoty a ak treba, začať na navykaní pracovať. Aj psík, ktorý má v popisku informáciu, že nič neniční, je ticho a má hygienické návyky sa môže prejaviť v novom prostredí opačne. Niektoré psy v byte ešte neboli alebo vôbec nemajú návyky.
Neviem, či máš nejaké zviera, ale zváž, ako môže manažovať ich vzťah, či máš možnosť oddeliť, ak by bolo treba.
Zváž svoj denný režim a životný štýl. Je možné, že hlavne v začiatkoch budeš musieť svoju dennú rutinu pozmeniť alebo dokonca úplne zmeniť. Premysli si, že ak je psík napr. neznášanlivý so psami alebo mačkami, či nechodiavaš na návštevu niekam, kde tieto zvieratká majú a ako by si mohla toto riešiť. Prejdi si, čo robíš po práci, napr. či chodíš niekam cvičiť, či chodíš na výlety, na dovolenky, na grilovačky a pod a zisti si, či dočaskový psík môže ísť s tebou. Aj si premysli, kam by psík šiel, ak by si napr. bola chorá - niektoré psy majú vysokú aktivitu a nemusia byť naučení chápať, že keď máš trebárs chrípku, venčenia je pomenej.
A na záver. Psík, čo sa v predchádzajúcej dočaske alebo tesne po odchyte javí ako tichý a bezproblémový, sa v priebehu pár dní osmelí a môže začať aj celkom vyvádzať :no: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dočasky

Poslaťod wer » Uto 27.03.2018 8:52

kedze ma podla vizitky 15, asi by bolo fajn do toho zatiahnut aj rodicov a oboznamit ich s rizikami...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dočasky

Poslaťod kellee » Uto 27.03.2018 9:52

moja posledna docaska hryzla ked zrala a bol niekto blizko, napadala psy okolo, stala nas dvere, plavajucu podlahu v spalni a jednu klietku :lol: a este par rozhryzenych misiek
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov


Späť na Útulky