Pes vo voliere =dvojnásobný pohyb

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Pes vo voliere =dvojnásobný pohyb

Poslaťod Simon-NO » Ned 11.03.2018 15:42

Takže ako som písal o tom dvore tak ho chcem mať radšej v koterci +fena sa začala hárať čiže to nieje dobrá kombinácia :D a chcel by som sa vás opýtať koľko pohybu by som mu mal dať aby bol unavený a veľa spal a hlavne aby sa tam nezačal nudiť a vybrechavat a všetko tam ničiť? Čo ja viem každé 2 hodinky ísť sním na prechádzku napríklad na 20 min? Od 7:30 do 14:00 - 15:00 som v škole... + nemáte nejaké logické hry pre neho ktoré by ho zabavili?
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Pes vo voliere =dvojnásobný pohyb

Poslaťod wer » Ned 11.03.2018 17:06

noo, to nie je uplne dobry napad... prechadzka ho nijak neunavi, akurat si na to zvykne a bude to vyzadovat, aj ked ty nebudes moct. urcite je lepsie ho zamestnavat psychicky - aspon par krat do tyzdna. stopy, poslusnosti, obrany... nech robi nieco "zmysluplne", ved je to pracovny pes - nielen ze ho budes vybehavat na lopticky.... nech pohne rozumom, nech sa trochu potrapi - to ho viac unavi.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes vo voliere =dvojnásobný pohyb

Poslaťod Simon-NO » Ned 11.03.2018 17:13

wer píše:noo, to nie je uplne dobry napad... prechadzka ho nijak neunavi, akurat si na to zvykne a bude to vyzadovat, aj ked ty nebudes moct. urcite je lepsie ho zamestnavat psychicky - aspon par krat do tyzdna. stopy, poslusnosti, obrany... nech robi nieco "zmysluplne", ved je to pracovny pes - nielen ze ho budes vybehavat na lopticky.... nech pohne rozumom, nech sa trochu potrapi - to ho viac unavi.


Okej, poslušnosť na pohooodu, stopy som ešte neskúšal takže si musím preštudovať nejaký materiál, a obranu to ešte nie :D najprv ho musím spriateliť s ľuďmi...

A čo sa týka zatvárania tak ho zatvárať napríklad dnes na 1 hodinku, zajtra 2, pozajtra 3 a tak alebo to je jedno a môžem ho rovno zavrieť na pol dňa? Lebo dnes som ho cvičil poslušnosť a potom som sním šiel ešte von tak na 20 min prechádzku a zavrel som ho na hodinu aj pol a ani si neľahol, bud si na chvíľu sadol alebo pochodoval do kolečka a keď som ho pustil tak hneď šiel spať na "svoje miesto"
Prílohy
IMG_20170910_132619.jpg
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Pes vo voliere =dvojnásobný pohyb

Poslaťod Slausa » Ned 11.03.2018 21:37

Offtopic: Ja nemôžem :haha: Tá fotka, že ja sa opaľujem, daj pokoj :heh:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Pes vo voliere =dvojnásobný pohyb

Poslaťod Simon-NO » Ned 11.03.2018 21:45

Slausa píše:Offtopic: Ja nemôžem :haha: Tá fotka, že ja sa opaľujem, daj pokoj :heh:


:haha: :haha:

Ako dlho trvá ta najhoršia fáza harania? Teraz tu bolo peklo.... Celý deň nič a okolo tej 6 sme išli na návštevu tak som zavrel fenu, že pre istotu... Mladší brat ostal doma lebo sa mu nechcelo ísť s nami ... Ako sme boli preč tak brat fenu pustil okolo tej pol ôsmej lebo stekala vo voliere... Potom počul "divne zvuky a videl ako sa psy hraju" tak ich nechal tak... My sme prišli asi tak štvrť na 9... Myslíte, že niečo stihli za tu trištvrť hodinu?... Veľmi dúfam, že nie... Lebo fena by to nemusela ustáť... Keďže je ešte slabá...
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Pes vo voliere =dvojnásobný pohyb

Poslaťod Slausa » Ned 11.03.2018 21:49

Za trištvrte hodiny aj dva razy.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Pes vo voliere =dvojnásobný pohyb

Poslaťod Simon-NO » Ned 11.03.2018 21:50

Slausa píše:Za trištvrte hodiny aj dva razy.


No tak to mi ostáva len dúfať :ua:
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Pes vo voliere =dvojnásobný pohyb

Poslaťod wer » Ned 11.03.2018 22:05

Ostava ti ist veterinarovi a cim skor!
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes vo voliere =dvojnásobný pohyb

Poslaťod kives » Pon 12.03.2018 10:01

jj, čo najskôr k vetovi. to za trištvrte hodiny dali na istotu.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Pes vo voliere =dvojnásobný pohyb

Poslaťod Simon-NO » Pon 12.03.2018 10:40

A tam sa ho popýtať, či by jej nedal nejakú injekciu proti vývinu šteniatok?


Koľko by to asi tak stálo aby som vedel koľko si mam vziať, žeby som tam nemusel chodiť na dva krát
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Pes vo voliere =dvojnásobný pohyb

Poslaťod Elis » Pon 12.03.2018 10:56

Simon-NO píše:A tam sa ho popýtať, či by jej nedal nejakú injekciu proti vývinu šteniatok?


kolikaty den fen hara? cca aspoň.

jinak - ted uz je to jedno a není kam spechat.
cca 25. den je třeba jit na ultrazvuk. pokud bude brezi -kastrace, preruseni brezosti. pokud ne - nic.
ted by se ta injekce na preruseni davala preventivne a je to takove svinstvo. ze se to naslepo jiz nedela.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Pes vo voliere =dvojnásobný pohyb

Poslaťod Simon-NO » Pon 12.03.2018 10:59

Dnes to je druhý
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Pes vo voliere =dvojnásobný pohyb

Poslaťod Elis » Pon 12.03.2018 11:01

jako ze včera zacala?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Pes vo voliere =dvojnásobný pohyb

Poslaťod Simon-NO » Pon 12.03.2018 11:03

Áno, okolo obeda som videl jak jej ide krv a večer už na ňu skákal
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Pes vo voliere =dvojnásobný pohyb

Poslaťod Elis » Pon 12.03.2018 11:08

ke kryti je fena od cca 10. ? dne plus minus, spis později - taky zalezi na tom, jestli jste spravne poznali začátek.
když je ke kryti -jiz nemiva krv. vytok. ani uz není uplne natekla jako na zacatku.
a doba vhodna ke kryti zase pak trva několik dni. ale je to velmi individualni .

jestli je to tedy opravdu 2. den od zacatku -nenakryl ji.
a injekce je ted uplne nanic. plus ještě jen tak pro info -po te injekci se fena znovu "rozhara" . a hlidate další mesic.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Ďalší

Späť na Ostatné