Úprava trávnika =pes ho cely rozryl :D

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Úprava trávnika =pes ho cely rozryl :D

Poslaťod Simon-NO » Sob 10.03.2018 15:45

Predpokladám, že všetci čo máte veľkých psov na dvore (neustále pustených) tak máte problémy s trávnikom =rozrytý, kúsky dreva, samé blato (po zime) u nás to je priam kritické... Takže bol by som rád ak by ste mi poradili čo používate na úpravu trávnika a podobne, aký druh trávy sajete, a aký druh sa vám najviac osvedčil, aké hnojivo a podobne aby sa to dalo dať dokopy a znova ten dvor oživiť... Faakt potrebujem pomoc :lol: :lol: lebo u nás to vyzerá akoby tu behali Diviaky :pac:
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Úprava trávnika =pes ho cely rozryl :D

Poslaťod wer » Sob 10.03.2018 18:26

Umely jedine :heh:
Ono fakt sprinty velkeho psa za mokra - to travnik neustoji... Mozete skusit dat rohoze do travnika, trochu to pomoze, ale tiez hrozi, ze za mokra to vtlaci hlbsie a ste tam, kde ste boli...
Behavy pes a pekny travnik nijako nejde dokopy
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Úprava trávnika =pes ho cely rozryl :D

Poslaťod kellee » Sob 10.03.2018 19:04

nemam ani velkeho psa, ani nie je stale von a travnik ktory by bol pekny som uz davno vzdala :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Úprava trávnika =pes ho cely rozryl :D

Poslaťod Simon-NO » Sob 10.03.2018 21:17

To bude práce :D doteraz sme mali stále krásny trávnik :D denne valcovanie, hnojenie a mam pocit, že niekto si pobudne vo voliere :D on bude asi stále stekat keď uvidí, že fena je pustena, že hej :D
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Úprava trávnika =pes ho cely rozryl :D

Poslaťod Slausa » Sob 10.03.2018 21:49

Mám 7,5 kiloveho psa a po Tom, čo sa zo dňa na deň roztopil sneh a pes celé dni chodil po dvore ako tajtrlík, tak máme viac odtlačkov labiek ako stebiel už aj tak biednej trávičky :lol:
Mať anglický trávnik a trochu trafeného psa zároveň je tak trochu utopia :heh:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Úprava trávnika =pes ho cely rozryl :D

Poslaťod Simon-NO » Sob 10.03.2018 22:07

Som zvedavý ako to dopadne :D lebo ako zatiaľ máme na dvore viac blata ako trávy
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Úprava trávnika =pes ho cely rozryl :D

Poslaťod vavrena » Ned 11.03.2018 7:37

Aj môj trávnik je ako nočná mora každého záhradkára :lol: . Ja mám sadený len minulý rok, tri týždne mali psy obmedzený režim, kým to naklíčilo a bolo pochôdzne, narástol fakt extra rýchlo, aj do jesene prežil a vyzeral (relatívne) pekne, hlavne vďaka auto-závlahe. Hnojila som výlučne eko-bio-kravinami, jednak kvôli psom, dvak, že mi záleží na tom, čo sa vsiakne do pôdy a do podzemnej vody. Sadivo bolo to na vysokú záťaž.
Cez zimu sa trávnik úplne na kompletku zničil, psy nemohli byť zavreté vo výbehu, kde boli, kým klíčila tráva, lebo tam bolo úplne neskutočné blato. A to mám vlastne pusteného len jedného psa vonku.... sú tu aj rozryté chodníčky, obrovské žlté fľaky a pod. Chystám sa vertikutátorovať, potom rozsypem to eko-bio hnojivo, a nejak zavriem psy na pár dní, kým sa tá tráva spamätá....
O anglický trávnik záujem nemám, ale chcem, aby to bolo zelené a mäkké :heh: . Kľudne s ďatelinkou a kvetinkami.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Úprava trávnika =pes ho cely rozryl :D

Poslaťod Simon-NO » Ned 11.03.2018 7:51

[quote="vavrena"]Chystám sa vertikutátorovať,

No tak to my zas nemáme čo :D môžem sem nahodiť pár foto, že ako to bolo napríklad v lete a teraz :D no najviac sa mi páči ako beha naša retriverka... Ona sa ako keby ani zemi nedotýka :D cutest thing ever
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Úprava trávnika =pes ho cely rozryl :D

Poslaťod Simon-NO » Ned 11.03.2018 10:02

Screenshot_20180311-100141.png
Takto to vyzeralo v lete a teraz :lol:
Prílohy
Screenshot_20180311-100105.png
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Úprava trávnika =pes ho cely rozryl :D

Poslaťod Minnie » Ned 11.03.2018 10:20

to ako sa da toto dosiahnut? :oo: akoze vysliapane cesticky a diery ok, ale toto? to snad ani mozne nie je. to vyzera skor akoby tam stala voda a psy to udupu. asi ti neostane nic ine len tam na cas psa nepustit kym to vyschne :nwm: btw, takto vyzeral dvor mojej babky, ale ona tam mala sliepky a kacice.
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Úprava trávnika =pes ho cely rozryl :D

Poslaťod Simon-NO » Ned 11.03.2018 11:14

Aj ja si toto vravím, že ako je to možné, je pravda, že u nás cez zimu viac prší ako sneží :D +posledné 2-3 mesiace som sním na dvore ani ne behal ani nič :D stále som ho bral na lúku alebo tak :D tak sa aspoň zabavim pri oprave :D čo už
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Úprava trávnika =pes ho cely rozryl :D

Poslaťod Slausa » Ned 11.03.2018 13:13

U nás to tak vyzerá asi len na metrovom páse pri bráne, kde chodí len pes. Teraz je to ešte aj rozmajznuté od auta, prešmyklo, tak sú koľaje do dvora. Brat to ešte šikovne zasypal pilinami, takže taraz je katastrofa na druhú. Ale on sa do leta pekne zobudí
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Úprava trávnika =pes ho cely rozryl :D

Poslaťod wer » Ned 11.03.2018 13:22

V zime by sa moc nemalo chodit po travniku, hlavne ked je mokro...

Ten pes tam sedi ako take neviniatko :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Úprava trávnika =pes ho cely rozryl :D

Poslaťod Simon-NO » Ned 11.03.2018 13:25

Hej no také to "ja som to určite nebol, tak nerozumiem prečo si ma pri tom fotíš"

Offtopic: zastrihávate vašim psiskam pazúry?
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Úprava trávnika =pes ho cely rozryl :D

Poslaťod Slausa » Ned 11.03.2018 13:49

Wer, vysvetli nadržanému psovi, ktorý celý deň hopsa popri plote :lol:

Simon, nestrihám, brúsi si o chodník
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483


Späť na Ostatné