Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Elis » Štv 04.01.2018 13:22

Donfantastiko píše: ze maleho necham cca 2 tyzdne udomacnit


nespechej na nic. nech ho, at se s vámi zjije. az si bude jistejsi, nebude ty psy resit tolika.
vyhledavani psu za kazdou cenu - aby si zvyknul - sebou nese riziko, ze to neukočírujete, něco se mu stane a tim si potvrdi, ze je dobře, když na ty psy utoci...

ten bernak -pokud potrebujes, je to hodny rodinny pes, budou se vidat casteji - tak na neutralni uzemi urcite prvne.
Idealni vzit je na prochazku. a nenutit do hry -tj. nestat nekoukat at si to vyresi sami.
Ale jit a usměrňovat je.

DiamonD píše: a dosť sme to aj podcenili a presne už ako šteňa začal do psov dorážať a hneď do bitky. Nikdy sa nezmenil nevyšiel ani s fenou ani so šteňaťom...


tak ono je klidne mozne, ze i kdyby "jste nic nepodcenili" stejne se jako dospely nebude kamarádit se psy.
me se teda nekamaradi druha fena od stenete takhle. a to psy potkavala.
umi je ignorovat, vyvenčím téměř s kymkoliv -ale kamarady ma dva-tri? a i na ty umi byt hnusna.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Elis » Štv 04.01.2018 13:40

wer píše:no co ja viem... pes na neho stekal, tak odpovedal. :nwm: zjavne to stena bolo v dost velkom strese .


ano - prilis mnoho zaziku najednou pro stenatko.

Offtopic: ale tak zase vim co mam doma :lol: Spratecek v sedmi týdnech mel penu u huby jak se vytacel na psa za plotem. a zadny stres z nového domova za sebou nemela. ani spatne zkusennosti jak se rado traduje. proste Spratecek to je od mala.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod wer » Štv 04.01.2018 13:50

Offtopic: ale ja vychadzam z toho, ze napisal, ze to stena bolo vystresovane, ze sa nevedelo napit... to mi nepride ako sebaisty a toboz agresivny pes...
ja som si paxa priviezla v 3 mesiacoch z dediny, z kotca, podla mna za branami zahrady nikdy nebol a rovno do petrzalky do bytu, k dalsiemu psovi, ktoreho prvykrat videl. napriek tomu, ze v aute pregrcal dve hodiny, ani na pol sekundy nezavahal - do vytahu vpochodoval ako prvy, byt pobehal okamzite cely, ako som otvorila dvere, s hore chvostom. potom hned putoval do vane a to mu bolo tiez fuk... neriesil vonku auta, ludi, nic... a na psikov bol jak cert, pokial na neho nejaky zastekal a zo strachu to nebolo :heh: ale to sa mi zda ako iny pripad... podla mna tento psik od toho psa cuval, moje steniatko normalne slo do psa a hned kusat... :prd:

podla mna to chce teraz najma cas a klud a postupne ho zoznamovat so vsetkym. netvrdim, ze bude milovat vsetkych psov, ale to, ze stena steka na druheho velkeho stekajuceho psa este neznamena, ze je to agresor. a je chyba mu dat taku nalepku hned (ja uz vidim tie praktiky slavne - podmanit si ho, potrestat ho, ukazuat mu, kto je tu panom a pod - to je cesta do pekla)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Elis » Štv 04.01.2018 14:11

wer píše:ze stena steka na druheho velkeho stekajuceho psa este neznamena, ze je to agresor. a je chyba mu dat taku nalepku hned


však jo. není to zadny agresor ....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod wer » Štv 04.01.2018 14:29

ono to nie je uplne stastne spojenie - neskuseny psovod a taky pes... :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod raky » Štv 04.01.2018 19:49

wer píše:ono to nie je uplne stastne spojenie - neskuseny psovod a taky pes... :angel:


wer neviem či pánovi pomôže Tvoje vyjadrenie... odpoveď asi čaká a hlavne potřebuje inú... :joint:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod wer » Štv 04.01.2018 19:59

Nepyta sa dalej, napisala som, cakam na vyjadrenie, kludne napisem aj viac :heh: ale dobre vies, ze je to cez net len take hadanie...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod raky » Štv 04.01.2018 22:03

to máš pravdu...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod cherrysmile » Uto 27.03.2018 12:10

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ako to je so zvykaním šteniatka CC na vonok v koterci a na dvore.Doma máme Amstaffa ktorý je vnútri a už by sme do domu druhého psa nezvádli:-)
Chcela by som sa opýtať či má niekto skúsenosti ako šteniatko pomaly naučiť na pobyt vonku a ako postupovať + ako zoznámiť nové šteniatko so psíkom ktorého máme doma. Aby na seba nežiarlili a podobne.
Mám z toho des ako ho naučiť byť vonku(najma ked je to šteniatko a kukne na vás očkami a šup s ním nachvílu do domu:-) a aby sa tam cítil príjemne a bezpečne a bol tam rád.

Ďakujem. :jop:
cherrysmile
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod eliste » Str 18.07.2018 20:06

ahojte, planujem si priniest 3,5 mesacne stendo od zahranicnej chovatelky. nema vsak podkus a uz zacalo aj prezubovat. chovatelka tvrci, ze podkus sa vytvara az do 6teho mesiaca a ze teda zvieratko ma cas. vie mi niekto od kanakov povedat, ci je to naozaj pravda? je mi jasne, ze spodna celust rastie podstatne dlhsie ako horna a ze je teda mozne, ze sa podkus dotiahne az vo vyssom veku. len ma zarazila info, ze sa stenuchy predavaju ako "vystavne" bez predkusu. nikde na nete som o tom ziadne info nenasla
eliste
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Elis » Str 18.07.2018 21:44

eliste píše:nema vsak podkus a uz zacalo aj prezubovat


standard u CC je predkus ( zkracena horni celist, delší spodni ) a ne podkus?
a pry ano, pry se muze ta spodni celist dotáhnout do predkusu později.
rikaji to.
u mych fen se ale zkus nezmenil.

a vlastne klestovy zkus je snad taky standartni a ani nuzky nejsou vylučující?
co ma stene ted?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 23.07.2018 15:43

Listujem si časopis a zrazu rozhovor o CC so skúškami z výkonu. Čítam a vidím mená CC Eliška a Kačenka. Že aké známe... :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Elis » Pon 23.07.2018 21:34

:hi: :hi:
Elik je slavny a Kacenka se přiživila :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Elis » Sob 23.03.2019 21:51

pochvalim se i tady :angel:
Prílohy
canecorso.jpg
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Cane corso / Cane Corso Italiano (FCI)

Poslaťod Elis » Uto 16.04.2019 15:58

Tak tri bratri z toho nakonec jsou :lol:
Prílohy
received_314186255923052.jpeg
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI