Prvá pomoc pri otrave

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Otrava antikoagulantom

Poslaťod Borderka » Uto 09.12.2008 16:09

Našla som niečo k zvracaniu, ale myslím, že by na to mohol byť aj nejaký určitý spôsob.

´´Zvracanie

Dospelé psy vracajú často pri obyčajnom prekyslení žalúdka, ale aj v prípade, že sa krátko po nakŕmení prudko pohybujú. Dôvodom môže byť aj podráždenie žalúdočnej sliznice nevhodnou potravou alebo prehltnutým cudzím predmetom, stres, alergia alebo úraz. Preto vývratky starostlivo prezrite, a ak sa v nich objaví nadbytok hlienov, krv, sýtožltá pena alebo tmavočervená zrazenina, ihneď vyhľadajte veterinára. Aj kŕčovité alebo dlhotrvajúce vracanie si vyžaduje návštevu lekára.

Osobne pri zvracaní sa snažím svojho psa ukľudňovať hladkaním bruška a tíšením hlasom. Zvracanie prebehne rýchlejšie. Ale záleží to od povahy psa, či chce mať spoločnosť v tejto chúlostivej chvíli. ´´


A k tomu Kanavitu.
K1 je aj injekčná pichá sa do svalu alebo zriedená myslím, že glugozovým roztokom do žily. A je aj taká, ktorá sa podáva orálne.
Ale pozor. K1 spôsobuje zrážanie krvi a ak ste si neni istý či je pes otráveny treba si to asi radšej rozmyslieť. V mojom prípade som sa pítala dvoch vetov či K1 neublíži môjmu psovi ak otravu nepožil. Dostala som dve rozdielne odpovede:
´´Nie. Určite mu nič nebude. Môžu sa len prejaviť vedľajšie účinky.´´
a druhá:
´´K1 môže urobiť krvné zrazeniny ak nepožil otravu teda antikoagulat, ktorý zabraňuje zrážaniu krvi, vieš si asi predstaviť čo sa deje v tele ak chceš normálne zrážajúcu sa krv ´´zraziť ešte viac´´. V tom dobrom prípade bude len malátny a spomalený v tom horšom prípade môžu byť krvné zrazeniny veľmi nebezpečné!!!Ja by som mu dala radšej menšiu dávku K1 a ak sa začne prejavovať otrava radšej mu podám určitú dávku znovu.´´


Podľa môjho názoru asi nieje dobré podávať K1 len tak preventívne, ak sme si neni istý. Je tu teda riziko...
Borderka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Re: Otrava antikoagulantom

Poslaťod Whip it » Uto 09.12.2008 16:12

ta slana voda by mala fungovat, tiez som sa o tom dopocula od veta
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Otrava antikoagulantom

Poslaťod Basha » Uto 09.12.2008 22:03

Pri otrave antikoagulantami treba sledovat hlavne do tych 4-5 dni po, ci sa neobjavi nejaky krvavy vytok, napr.z nosu, ust, analneho otvoru atď. Lebo psovi najprv nemusi byt moc nic, kym sa mu neminu koagulacne faktory /na tie prave zle posobia antikoagulacne rodenticidy, takze koagulacne faktory, ako keby sa neuplatnuju/. Ale snad to bude v poriadku, drzim palce :ahoj:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Otrava antikoagulantom

Poslaťod Rauke » Štv 11.12.2008 10:06

asi by bolo dobre spojit tuto temu s touto:

viewtopic.php?f=26&t=3801
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Otrava antikoagulantom

Poslaťod Borderka » Pon 22.12.2008 10:00

Náš hafan vyzerá byť úplne zdravý!!! :jupi: :jupi: :jupi:
Som naozaj šťastná! :ahoj:
Borderka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Re: Otrava antikoagulantom

Poslaťod janas » Pon 22.12.2008 22:08

:lol: No to je super, nech je zdravučký :ahoj:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: Otrava antikoagulantom

Poslaťod Basha » Pon 22.12.2008 23:33

Ja uz len teda doplnim,ze to vracanie treba vyvolat najneskor do tych 4 hodin po prijati otravy, potom by mohlo dojst k poraneniam :ahoj: A super, ze je vsetko ok :lol:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Otrava antikoagulantom

Poslaťod drobcek1706 » Štv 07.05.2009 13:37

dobry den plosim vaas moj eps zozral otravu pre potkany .... co mam robit nevladze chpdit kriva na jednu labku zacina na zadnee .. vracia ,ma hnacky.. je nevladny enche zrat co mam robit plosim rychlo potreujem pomoct ma len 8 mesiacov
drobcek1706
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Otrava antikoagulantom

Poslaťod skacenka » Štv 07.05.2009 13:39

drobcek1706 píše:dobry den plosim vaas moj eps zozral otravu pre potkany .... co mam robit nevladze chpdit kriva na jednu labku zacina na zadnee .. vracia ,ma hnacky.. je nevladny enche zrat co mam robit plosim rychlo potreujem pomoct ma len 8 mesiacov



Namiesto vypisovania do každej témy treba bežať k veterinárovi!
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Otrava antikoagulantom

Poslaťod Amaguk » Štv 07.05.2009 13:39

Drobcek, nema vyznam to sem davat do neviem kolkych tem. psikovi pomozes jedine tak, ze s nim v momente pobezis k veterinarovi. Takze nestracaj cas pisanim na forum, toto sa cez net riesit neda :vykricnik:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Otrava antikoagulantom

Poslaťod Argulline » Štv 14.05.2009 16:07

Môj kocúrik na to pred 6 rokmi zomrel.. je to veľmi nepríjemné.. :plac:
Bol vonkajší, a tak sme ho videli raz denne.. bol nekastrovaný, takže na jar sa vždy pobil.. bývame v rodinnej oblasti (skoro ako dedina) a tak otrevu na myši a potkany rozdávajú po domoch.. aj keď vy si ju nezoberiete, nezabránite tomu aby si otravu na povalu nedali susedia..
Kocúrik mal misku na balkóne, (aby mu tam nechodil jesť pes..) a dostať sa tam mohol tak že vyskočil na strechu, no keď sa mu začala otrava prejavovať (o čom sme vôbec nevedeli) tak nevedel vyskočiť z balkóna na strechu, a tak sme si mysleli že je taký vypasený a práve dojedol..
časom sa to zlepŠilo tak sme to vypustili z hlavy..
Raz tam už vôbec nevedel vyskočiť a tak sme to brali vážnejšie, navyše mal ranku na brušku tak sme mysleli že ho vysprchujeme a ošetríme.. ale rany nebolo! nevideli sme žiadnu ranu.. ako bol v sprche mal aj tak červenú srsť, tak sme teda zašli k veterinárovi so strašným strachom.. a veterinár vyhlásil že je to jednoznačne otrava na potkany.. :plac:
Príznaky povedal takéto:
pĺznutie bruška, následné krvácanie (nedá sa identifikovať odkiaľ), a veterinár to usúdil aj keď sa mu pozrel do úst ale to už neviem ako.. asi k príznakom patrí aj menšia schopnosť pohybu.. respktívne u nášho to tak bolo..
liečba:
veterinár povedal že už môže byť otrávený cca 8 dní .
bol na infúzkach ďalšie 2 dni ale vôbec sa to nezlepšovalo, práve naopak už sa ani nehýbal, a tak sme mu to
uľahčili.. :plac: na doporučenie veterinára..
:plac: :plac: :plac: :plac:
Argulline
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3
Bydlisko: Bratislava - Rusovce

Re: OTRAVA

Poslaťod eviitta » Pon 10.08.2009 18:26

Ja sa momentalne bojim so svojim psom chodit uz aj von...Zevraj je vonku porosypana nejaka otrava,a uz s toho zomreli niektori psy.Neviem ,ci to je naozaj pravda,ale myslim ze na tom nieco bude...Len jedno fakt nechapem...Tych ludi,co to robia...Je to az neuveritelne aky vedia byt niektori ludia......ved ten pes za nic nemoze...


ČIM VIAC SPOZNAVAM LUDI,TYM VIAC SI VAZIM PSOV....
Daj psikovi trochu lasky a domov a on ti da navzdy cele svoje srdce...
eviitta
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: OTRAVA

Poslaťod zeane » Pon 10.08.2009 23:57

:oo: benjamina? jedovatý? Aj Bo už ožúvala benjamína (v robote mu dokonca pila z misky na vodu a nedala si povedať že má svoju misku) - nebol to ten panašovaný (varieta Hawaii :angel: ), ale aj tak - ništ jej nebolo. Na druhú stranu - ktovie čo obsahuje to panašovanie...
Svokrine jazyky, diffenbachie, v podstate všetko brečtanoidné a cibuľoidné je jedovaté. OK by mali byť vraj ibiše (čínske a iné izbové "ruže"), pozor na vianočnú "ružu, tá je 100% dosť prudko jedovatá.
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

otraveni psi

Poslaťod eviitta » Štv 13.08.2009 16:30

V Partizanskom uz zomrelo dost psov(neviem presne kolko) na otravu,lebo nejaky blbec,alebo blbci asi velmi "miluju" zvieratka a tak je po celom meste porozhadzovane jedlo s otravou.Je to nejaka silna otrava,lebo chvilu po tom ako ho pes zozerie dostane krce a zomrie.Veterinarka nam povedala ze je velmi mala,alebo skor ziadne sanca na zachranu.Ja mam tiez psa a bojim sa s nim vyjst von.Neviem ci niekto komu uz pes zahynul s tym nieco robi,alebo ci niekto podal trestne oznamenie.Pisala som do SLobody zvierat a odpisali,ze by sa malo apelovat aj na zivtotne prostredie,pretoze su ohrozene aj deti.a moze sa podat trestne oznamenie na neznameho pachatela.ale to musi podat asi ten co mu uz psa otravili(to neviem presne)
Myslim si ze by sa malo spojit viac psickarov,a nieco s tym zacat robit,alebo ja neviem......
Je neuveritelne co niektori ludia dokazu..........nemam slov...
Daj psikovi trochu lasky a domov a on ti da navzdy cele svoje srdce...
eviitta
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: otraveni psi

Poslaťod meraja » Štv 13.08.2009 18:16

Ak nemáte na nikho dôkazy nič nezmôžete.Takýchto :censored: ľudí je všade dosť a bohužiaľ veľa ľudí s tým nič nesraví.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby