Alergia

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Alergia

Poslaťod Kitamkami » Uto 01.11.2016 6:37

zuzkabluzka, na ten problem je najlepsie vybrat Omega 3, konkretne eicosapentaenoic acid (EPA) a docosahexaenoic acid (DHA). Milion studii dokazalo ze omega 6 PODPORUJU zapal, kym Omega 3 - hlavne EPA a DHA maju protizapalove ucinky. Funguju vyborne pri kozi, artritide, cievnych aj crevnych ochoreniach. ak mas dobru anglictinu, mozem ti poslat par vybornych clankov v detailoch vysvetlujuce vsetky procesy.
Z pripravkov, ktore si povyberala, by som vybrala Dermanorm olej. Ale nepoznam to z vlastnej skusenosti, len co pozeram na zlozenie. Ja osobne pouzivam Welactin, najuzasnejsi pripravok na svete :jop:. Netusim, da sa to zohnat na Slovensku? ak ano, to by som odporucala!
Dufam, ze som trosku pomohla. Mrzi ma, ze s mojou limitovanou znalostou slovenskych vyrobkov a liekov mi vsetko trva, lebo si ich musim vyhladat a pozriet co obsahuju.
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Alergia

Poslaťod zuzkabluzka » Uto 01.11.2016 18:07

Ďakujem za odpoveď. Menovaný prípravok sa nedá zohnať na Slovensku, krpcovi teda objednám kvalitnejší lososový olej. Som zvedavá, aký to bude mať efekt. :smile:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Alergia

Poslaťod allesandra » Ned 22.01.2017 13:46

Ahojte, liečite niekto psika cyklosporinom? ma niekto skusenost?
allesandra
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Alergia

Poslaťod katkariinka » Ned 22.01.2017 15:48

Allesandra, moja sucka je uz par mesiacov na equorali a zatial spokojnosť. Co ta zaujima?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Alergia

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 22.01.2017 17:34

Exclusion Horse & Potato vyskúšané, pes mi to nechcel žrať. Jedine to dával s krásne smradľavou konskou konzervou.
Teraz máme Orijen 6 fish, no čo sa týka suchej kože, veľmi posun nevidím, zato prd celkom pribral (to má na svedomí aj menej pohybu kvôli mojim problémom).
Objednané Royal Canin (po prvýkrát v živote :lol: ) Sensitivity Control. Minimálne má menej tuku a očakávam aj výhody veterinárnej diéty.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Alergia

Poslaťod allesandra » Ned 22.01.2017 21:09

katkariinka : pisala som v sukromnej sprave
allesandra
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Alergia

Poslaťod Kitamkami » Str 08.02.2017 18:10

zuzkabluzka píše:Exclusion Horse & Potato vyskúšané, pes mi to nechcel žrať. Jedine to dával s krásne smradľavou konskou konzervou.
Teraz máme Orijen 6 fish, no čo sa týka suchej kože, veľmi posun nevidím, zato prd celkom pribral (to má na svedomí aj menej pohybu kvôli mojim problémom).
Objednané Royal Canin (po prvýkrát v živote :lol: ) Sensitivity Control. Minimálne má menej tuku a očakávam aj výhody veterinárnej diéty.


zuzkabluzka, tak ako, nejaka zmena? zaujima ma to velmi!
Orijen fish je velmi silne krmivo. Skvele ale nie kazdy pes ho dokaze zuzitkovat. Tvoj len pribral ale moj z toho mal tolko kyseliny ze dostal zapal pazeraka
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Alergia

Poslaťod Kitamkami » Str 08.02.2017 18:14

allesandra píše:katkariinka : pisala som v sukromnej sprave


Allesandra, co sukromnicis, aj nas zaujima :lol:
cyclosporin je imunosupresant, tzn potlaca autoimunitu (ked telo atakuje svoje vlaste bunky) a pouziva sa primarne pri atopickej dermatitide.
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Alergia

Poslaťod zuzkabluzka » Str 08.02.2017 19:38

Kitamkami píše:zuzkabluzka, tak ako, nejaka zmena? zaujima ma to velmi!
Orijen fish je velmi silne krmivo. Skvele ale nie kazdy pes ho dokaze zuzitkovat. Tvoj len pribral ale moj z toho mal tolko kyseliny ze dostal zapal pazeraka


Royal Canin Sensitivity Control - najprv sa nevedel dožrať, teraz už žerie tak bežne, ale aspoň žerie (zatiaľ), inak:
- :kak: normálne pevné, dokonca "drží", aj keď dostane viac pamlskov pri cvičení, takže v tejto oblasti superspokojnosť,
- plyny nemá (čo máva(l) z nevhodných granúl alebo inej nevhodnej stravy),
- váha ide pomaly dole.
Čo sa týka svrbivosti, zatiaľ posúdiť veľmi neviem, niekedy sa mi zdá, že lepšie, inokedy, že nie. Dostáva aj pamlsky (tie sa vždy snažím našiť na alergiu) a vonku bojujeme s vyžieraním, takže neviem, nakoľko je to z jedla, z prostredia, z niečoho iného. Ale občas sa "hryzie"/škriabe, aj keď vonku nezožerie nič. Vonkajšie parazity nemá.
Má vylízanú/vyhryzenú srsť od penisu k hrudnej kosti (takú čiarku cca 2cm x 10-12 cm - toto až takmer na kožu -, potom od konečníka smerom nižšie - srsť je len skrátená. :nwm:
Nemôže mať aj nejaký iný problém - napr. nejakú hormonálnu nerovnováhu alebo čo? Análky som kontrolovala pred dvoma mesiacmi. Koža je celkovo svrbivejšia, často sa váľa (škriabe si chrbát). Srsť má však peknú.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Alergia

Poslaťod katkariinka » Str 08.02.2017 20:46

Kitamkami píše:
allesandra píše:katkariinka : pisala som v sukromnej sprave


Allesandra, co sukromnicis, aj nas zaujima :lol:
cyclosporin je imunosupresant, tzn potlaca autoimunitu (ked telo atakuje svoje vlaste bunky) a pouziva sa primarne pri atopickej dermatitide.

Ponúkla mi na predaj lieky,, ,ktore im ostali. Takze nic zaujimave :D

Edit: a este mam otazku - ma cyklosporin vplyv aj na"nnormálnu" imunitu psa? Moze byt vplyvom liecby náchylnejší na infekcie napr?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Alergia

Poslaťod Kitamkami » Str 15.02.2017 3:32

Zuzkabluzka ,Pridavas mu do jedla tie omega 3 ako sme sa predtym bavili? Ake je to plemeno, a vek? Tento problem je stabilny alebo sa zhorsuje?
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Alergia

Poslaťod Kitamkami » Str 15.02.2017 3:33

Katkariinka, ano, bohuzial, ale toto je obavou hlavne pri dlhodobej liecbe.
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Alergia

Poslaťod katkariinka » Ned 19.02.2017 16:21

To si ma nepotešila. Prakticky je to teraz pre nás dlbodoba liecba. Este je moznost vyskusat "vakcinu" - ale je to dosť peňazí s neurčitym vysledkom (ak bu ale pomohla, financne sa to za rok-dva vráti).
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Alergia

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 19.02.2017 21:23

Kitamkami píše:Zuzkabluzka ,Pridavas mu do jedla tie omega 3 ako sme sa predtym bavili? Ake je to plemeno, a vek? Tento problem je stabilny alebo sa zhorsuje?

Nie, namiesto toho som mu kúpila tie rybie Orijeny, keďže sme potrebovali aj granule. A k 18 percentám tuku sa mi nechcelo pridávať aj rybí olej (ale máme doma).
Problém sa skôr zlepšuje, najprv to bolo megazlé, potom sme zistili problém s análkami. Po vyliečení sa svrbenie o zlepšilo, ale nezmizlo úplne. Snažím sa manévrovať so stravou, ale myslím, že tam môže byť aj nejaká alergia na prostredie. Resp. niečo úplne iné...
Má 5,5 roka a je pravdepodobne kríženec labradora.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Alergia

Poslaťod Juice_juli » Uto 07.03.2017 14:59

Ahojte psíčkari :ahoj:
Potrebujem pomoc... už som skutočne zúfalá. Mojaj ani nie dvojročnej fenke border kólie začala vypadávať šesť okolo očiek, má to začervenané, dokonca sa vyskytnú aj drobné ranko. Niesom si istá či to patri do tejto témy no už skutočne neviem čo a ako. Veterinár do nej pchal len lieky, dával mastičky no nevyslovil konkrétnu diagnózu a dané farmaceutiká neboli vôbec účinné. Prosím poraďte mi čo robiť. :plac: Obrázok
Juice_juli
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby