Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod Nisus » Ned 18.12.2016 18:26

Pýtaj oftalmologické vyšetrenie na PRA/CAT (progresívna atrofia/katarakta). Ja som ho dávala robiť pred rokmi, vtedy stálo tuším okolo 25 eur. Teraz na klubovke do 40 tuším. A prebieha tak, že sa nakvapkajú kvapky psíkovi do očí, počká sa 20 minút približne, dá sa mu taká akoby gumená šošovka do oka, ktorá má ,,káblik" a doktor pozerá do kukátka a vyšetruje očko :lol:
Takto nejak: http://veterinanitra.sk/wp-content/uplo ... skopia.jpg
Potom sa mu ešte takým prístrojom (vyzerá to ako tučný teplomer) meria očný tlak.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod pigie » Ned 18.12.2016 18:28

Ocny tlak mi u huga merali skor takou pistolkou, ktora mu tlkla do oka takym piestikom :heh: Inak, aj Hugovi davali do oci nejake fluorescencne kvapky vtedy, ale nie umelu sosovku. Ale tak, ja som bola tiez spokojna, ze vsetko v normale, len nam starne :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod moschino » Ned 18.12.2016 19:14

Ako ak by mal slepnut na starobu, tak zvladneme nejako. Radsej slepy pes, ale inak zdravy. Len ze ak je nejaka sanca to sponalit alebo nieco, tak chcen skusit
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod Nisus » Ned 18.12.2016 23:41

Tu je inak výborný článok o tom, čo sa ako robí :smile: http://veterinanitra.sk/klinicke-oftalm ... enie-psov/
Aspoň budeš vedieť, na čo sa pripraviť a čo sa z toho môžeš dozvedieť, ak tam s ním pôjdeš.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod moschino » Pon 19.12.2016 7:18

Dakujem, Nisus :smile:
Pockat, aj Zubricky by ho teda mohol vysetrit? K nemu som chodila este v NR, on je fajn
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod moschino » Uto 20.12.2016 14:24

Vo štvrtok sme objednaní k Zubrickému do NR
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod moschino » Str 28.12.2016 18:37

Tak sme boli. Vraj nema sedy zakal, ale casom je mozne, ze mat bude. Na svoj vek ma oci pekne, vraj trochu hustejsie neviem co a casom sa moze zhorsit, ale teraz este uplne ok. Tak super :smile:
Dostal nejaky krem do oka, je to len nejaka vyziva oka. Dovaza tie kremy z Kanady, ze tu ich ani nedostat bezne kupit. Tak ma teraz dvojmesacnu kúru ocnej vyzivy
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

trenie si oci

Poslaťod anrom » Pon 02.01.2017 20:54

Nas pes si skoro denne trie oci. Bud labkami, alebo o podlozku, na ktorej lezi. Nema inak nijake vytoky, slzenie, ci podobne.
Je to uz dlhsiu dobu, chcela by som poznat pricinu.. Citala som, ze to moze byt alergia, napr.na nejaku potravinu, ktora sa prejavuje svrbenim oci, ci to moze robit z nudy, resp. ide o tzv. zlozvyk. Co si myslite?
anrom
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod renqa » Str 08.03.2017 17:52

Mame 8 mesacnu sucku a od malicka ma problemy s ockami, velmi jej slzia. Veterinar zistil folikularny zapal tretieho viecka, dostali sme spersadex kvapky, ale nepomohlo, odporucil nam operaciu zoskrabanie folikul a preplach slzovodov. Neviem ci ist do toho, mate niekto skusenost?
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod Vikiki22 » Str 08.03.2017 20:07

Určite. Nie je to žiadna závažná operácia, ja osobne som pri tom bola 2x a psom to pomohlo.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod Lindchen » Štv 09.03.2017 8:54

Arisko má tiež také zakalenejšie očičko, nevyzerá, že by nevidel. Každopádne vďaka za info. Tu sa človek vždy dočíta odpoveď aj na otázku, ktorú si len myslel :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod AgiKokre » Štv 09.11.2017 16:48

Potrebujem poradiť :(
Americký kokeršpaniel, fena, 5 rokov.
Zakalené pravé očko, vyšetrena na klinike. Nasadené antibiotiká na 10 dní, kvapky Unitropic, kvapky Tobradex a kortikoidi Dermipred.
Boli sme už aj na kontrole dnes je to 9 deň od začiatku liečby. Meral sa tlak v oku prvý krát bol znížený pod minimum, po 7 dňoch liečby bol tlak premeraný, trochu sa zvýšil ale stale je pod hranicou minima. Tlak prvé meranie p. oko 9-10mmHG a l. oko 16mmHG. Opakované meranie pravé oko 12mmHG.
Shimerov test 18mm
Fluorecs. neg.
Šošovka kalná
Pupil rexlex v norme
Oko sa zdá byť subjektívne väčšie
USG: šošovka nie je luxovaná, rozmery p. oka- 1,66x198cm l. oko 1,58x 1,97cm
Glukóza glukomerom 3,8mm ol/l
Katarakta šošovky
Doporučené vyšetrenie na špecialoz. pracovisku
:plac: :plac: :plac:
Nestretol sa s tým niekto?
Skúsenosti s klinikou v Trnave alebo v Brne?
A čo výmena šošovky, počul o tom niekto niečo?
:otaznik: :plac:
AgiKokre
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Bydlisko: prievidza

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod lucik » Pia 10.11.2017 6:08

skusenost v TT blba, v Brne na Jaggy ociara nemaju, boli sme u MVDr. Trnkovej v Brne, ta bola super, ale co sa tyka operacii, resp. zlozitejsich problemov, tak MVDr. Beranek v Pardubiciach je top.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod Buchťa » Pia 10.11.2017 8:00

Tlak do 20 je v normě.

Doporučuji dr. Trnková - Brno (je nejblíže SR) a je fakt dobrá, patří k top očařúm v SR. Zavolala bych jí (dnes ordinuje) a k tomu poslala výsledky emailem.
Pan doktor Beránek - Pardubice a dr. Gbelec - Praha.

Offtopic: Psala jsem to, jak je to nejblíže od SR.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Oči - slzenie, zápal, hnisanie, opuchnutie

Poslaťod clupko » Pon 01.04.2019 8:40

bud som moc dobre nehladala, alebo na fore nie je ani jedina zmienka o ocnom parazite Thelazia callipaeda, "orientalny cerv". vraj od r. 2016 su uz aj na slovensku, a teda v sobotu vytiahli 3 dospele jedince Averymu z laveho oka :ua:
posledny asi mesiac mu jedno oko viac slzilo, ale kedze som ho nevidela si to skrabat alebo suchat, velmi som tomu neprikladala vyznam - asi podrazdene od prachu a pod. ale uz to trvalo moc dlho, a navyse som si vsimla, ze mu teraz kazde oko odraza na inu farbu (ked v tme zasvietite do oci, normalne jeho oci maju zeleny odraz, lave oko ma teraz modry odraz). tak sme sli na vet, a nasli sa thelazie. 3 kusy vybrali, dostal advocate a davame atb a kortikoidove kvapky (tobradex). este stale mu to oko trochu slzi, uvidime casom. ak to neprejde, o 2 tyzdne ideme na kontrolu a pripadne vybratie dalsich parazitov.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby