Veterinárna škola

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Veterinárna škola

Poslaťod mart.ina » Pia 05.08.2016 20:13

Skus hladat pod nazvom Seznamovak vfu. Urcite najdes aj nieco z predoslych tokov, uz boli asi 4 rocniky. A je to sranda. Ja ked som nastupovala to este nebolo, ale bola som potom jeden rok ako organizator a sranda bola. Treba to tam brat sportovo, trosku si starsi studenti tobia srandu s prvakom, ale v dobrom.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Veterinárna škola

Poslaťod mart.ina » Sob 06.08.2016 7:32

Tak uz je na fb event seznamovak 2016, bude to 16-18.9.. Len na mobile neviem pridat link.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Veterinárna škola

Poslaťod esster » Str 10.08.2016 11:50

Baby vďaka za info, vyzerá to super :smile: ale aj tak by som bola rada keby bol september ešte veľmi daleko :heh:
Boh nám dal v podobe psa skutočného priateľa, lebo vedel, že jemu rovného medzi ľuďmi nenájdeme.
esster
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: NM

Re: Veterinárna škola

Poslaťod MisheliQ » Str 21.09.2016 10:17

VÝZVA ABSOLVENTOM NAŠEJ UNIVERZITY!
Vyplnením dotazníka zhodnoťte prosím štúdium a uplatnenie,
pomôžete nám skvalitniť vzdelávací proces. ĎAKUJEME!
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... A/viewform
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Veterinárna škola

Poslaťod Tiaali » Sob 24.09.2016 16:53

len kopírujem, ale ponuka zaujímavá

Ahojte fb friends. Hľadám do diplomovky šteniatka, najlepšie vo veku 2-3 mesiace. Šteniatkam by sa raz mesačne až do veku 1 roka urobilo echokardiografické vyšetrenie srdca(ULTRAZVUK) na UVLF v Košiciach.Vyšetrenie je absolútne nebolestivé. Bolo by samozrejme zadarmo. Veľmi by ste mi pomohli ak by ste o takomto šteniatku vedeli. Viac v správe.


https://www.facebook.com/brigitatseries
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Veterinárna škola

Poslaťod kives » Ned 25.09.2016 18:12

šupla som na stenu, držím palce. aký je názov práce?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Veterinárna škola

Poslaťod katarina » Str 28.09.2016 19:22

Ahojte,

študuje niekto, alebo poznáte niekoho, kto študuje na VFU v Brne odbor Ochrana zvierat a welfare?
http://fvhe.vfu.cz/pro-uchazece/bc-prez ... popis.html

Budem si tento rok dávať prihlášku na veterinu (+hygienu), no rozmýšľam aj nad nejakým Bc odborom a tento ma dosť zaujal. Avšak popis a uplatnenie na stránke je jedno a realita môže byť druhé. Dosť ma to láka, ale som trochu skeptická, keďže tento rok ešte len vyšli prví absolventi z Bc programu a Mgr program má teda prvý ročník. :nwm: Ani MVDr Jiří Žák z Ústavu ochrany, welfare a etologie mi z tohto dôvodu nevedel dať konkrétnu odpoveď. No aspoň by ma zaujímalo, aký pocit majú, ako to vidia študenti, ale aj názor ostatných na odbor, ktorý doteraz neexistoval.
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Re: Veterinárna škola

Poslaťod Blackmetla » Pia 30.09.2016 15:07

katarina píše:Ahojte,

študuje niekto, alebo poznáte niekoho, kto študuje na VFU v Brne odbor Ochrana zvierat a welfare?
http://fvhe.vfu.cz/pro-uchazece/bc-prez ... popis.html

Budem si tento rok dávať prihlášku na veterinu (+hygienu), no rozmýšľam aj nad nejakým Bc odborom a tento ma dosť zaujal. Avšak popis a uplatnenie na stránke je jedno a realita môže byť druhé. Dosť ma to láka, ale som trochu skeptická, keďže tento rok ešte len vyšli prví absolventi z Bc programu a Mgr program má teda prvý ročník. :nwm: Ani MVDr Jiří Žák z Ústavu ochrany, welfare a etologie mi z tohto dôvodu nevedel dať konkrétnu odpoveď. No aspoň by ma zaujímalo, aký pocit majú, ako to vidia študenti, ale aj názor ostatných na odbor, ktorý doteraz neexistoval.


Podľa mňa je to fajn odbor pre človeka, ktorý už má nejakú tú neziskovku/pracuje so zvieratami etc, Ale pre mladého človeka, ktorý to ide študovať hneď po gympli je to doť neperspektívne. Bavila som sa s pár ľuďmi z toho odboru a ako tam píšu tie uplatnenia tak na 90% týchto pozícií chcú veterinárov. Takže skôr odporúčam sa zamerať na magisterský program vet. hygienu a ekológiu. :smile:
Blackmetla
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16
Bydlisko: Skalica/Brno

Veterinárna škola

Poslaťod Aurora » Ned 20.11.2016 21:33

Ahojte, viem, že je to trošku od veci téma, no študujem na Univerzite veterinárskeho lekárstva v KE a rozmýšľala som nad prestupom na VFU v Brne. Neviem však, čo môžem očakávať. Nemáte s tým náhodou niekto skúsenosti alebo aspoň ako to chodí, ak by som chcela prestúpiť? Chcela by som prestúpiť až nasledujúci akademický rok. :ach:
Aurora
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Veterinárna škola

Poslaťod Tiaali » Ned 20.11.2016 22:40

Ahoj, skúsenosti z minulého ak. roka- nič také ako prestup nie je, ak chceš študovať na VFU treba si dať normálne prihlášku, ísť na prijímačky a až po prijatí si dať žiadosť o uznanie skúšok. Z mojej skúsenosti by som radšej s uznaním dôležitých skúšok ako anatómia atď nerátala, záleží od vedúcich katedry, či uznajú sylaby z Košíc za dostatočné a to sa stáva vraj málokedy. Čiže treba rátať s tým, že zrejme by si musela absolvovať opäť všetky predmety.
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: škola

Poslaťod Aurora » Ned 20.11.2016 22:52

no neviem ja by som do brna neisiel lebo ucit sa z ceskych knih nemusi byt velka vyhra.. lebo vela slov maju takych ze mozte to pochopit inac alebo neviete co to je..[/quote]

ále prosím ťa, keď človek chce sa naučí aj z českých kníh... a navyše už dlho funguje kamarát google. Keď nerozumieš - vygoogliš :ach:
Aurora
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Veterinárna škola

Poslaťod MisheliQ » Ned 20.11.2016 22:56

Skus tam ist v ramci erazmu a popytas sa na to osobne :) nepoznam nikoho kto by prestupil z uvlf na vfu, len poznam par ludi, ktori aa rozhodli radsej studovat na vfu a skusali to dovtedy dokym sa im nepodarili prijimacky a poznam par ludi, ktori prestupili z vfu na uvlf.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Veterinárna škola

Poslaťod Aurora » Ned 20.11.2016 23:00

Tiaali píše:Ahoj, skúsenosti z minulého ak. roka- nič také ako prestup nie je, ak chceš študovať na VFU treba si dať normálne prihlášku, ísť na prijímačky a až po prijatí si dať žiadosť o uznanie skúšok. Z mojej skúsenosti by som radšej s uznaním dôležitých skúšok ako anatómia atď nerátala, záleží od vedúcich katedry, či uznajú sylaby z Košíc za dostatočné a to sa stáva vraj málokedy. Čiže treba rátať s tým, že zrejme by si musela absolvovať opäť všetky predmety.


Ďakujem. Tiež si študovala v KE? Áno, tak som to aj myslela, zle som sa vyjadrila. Čiže mi zrejme neuznajú skúšky, takže pekne odznova. Tebe ich neuznali? Už dlhšie nad tým uvažujem, no stále sa neviem rozhodnúť... ale čím ďalej, tým viac ma to tam ťahá - neviem, či tomu mám veriť, ale povrávajú sa o Košiciach nie zrovna najlepšie reči a aj ohľadom praktickej stránky som od študentov počula veľa šťažností, alebo teda skôr na jej chýbajúcu existenciu :D
Aurora
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Veterinárna škola

Poslaťod Aurora » Ned 20.11.2016 23:03

MisheliQ píše:Skus tam ist v ramci erazmu a popytas sa na to osobne :) nepoznam nikoho kto by prestupil z uvlf na vfu, len poznam par ludi, ktori aa rozhodli radsej studovat na vfu a skusali to dovtedy dokym sa im nepodarili prijimacky a poznam par ludi, ktori prestupili z vfu na uvlf.


Aj ja poznám jedno dievča, čo prišlo z vfu, no ona zo zdravotných príčin, prerušila štvrtý ročník a prišla sem s tým, že aby jej uznali skúšky. Aj uznali - zopár, ale musí opakovať tretí aj štvrtý ročník.
Aurora
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Veterinárna škola

Poslaťod MisheliQ » Ned 20.11.2016 23:15

Vela veci sa na uvlf zmenilo a meni. Nova rektorka, vedenie. Nova nemocnica pre male zvierata. Aktivita roznych studentskych klubov. Neviem kolkatacka si, ale od letneho semestra tretiaku, ked bude klinicka propedeutika, s nou pridu aj tie prakticke veci. :))
Ale ak citis, ze vfu je lepsie, tak tam chod. Ak si si nie ista, skus tam ist najskor cez erazmus, na rok. Spoluziacka bola a totalne si to tam zamilovala.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné