Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Lindchen » Uto 02.08.2016 8:51

Ja zas odpoviem na druhú otázku, že rodinní príslušníci môžu odchovať vrh na manželku, no manželka musí byť uvedená ako chovateľ. Tiež to to manželovi nezarátava do odchovaných vrhov, ak by chcel byť rozhodca a pod. Tiež celá právna zodpovednosť je na manželke, t.j. majiteľke CHS.
Inou možnosťou je, že si manžel založí vlastnú.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Tasha » Uto 02.08.2016 9:39

Ďakujem Vám.
Vraj v ČR má jedna pani z klubu dve chs. Ale nemám to overené. Je to len počuté, takže naozaj neviem. Manžel nemá zatiaľ ambície na posudzovateľa, to mi prenecháva :lol:
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Lindchen » Uto 02.08.2016 9:44

Akože dva názvy CHS a na oboch je uvedená ako majiteľka? Buď chyba v systéme alebo neviem, chová na meno za slobodna a na druhé za vydata? :nwm: Možno chová na sestru a majú rovnaké priezvisko, ktovie. Podľa poriadku to možné nie je.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Kača » Štv 11.08.2016 13:43

Ku Tashe: Manžel môže pokojne chovať na manželku, a hoci sa mu to nezaráta do "jeho vrhov", v budúcnosti si môže robiť aj aprobáciu, keďže tam sa to týka aj najbližších rodinných príslušníkov - tí, ktorí sa "aktívne zúčastňovali chovu" aj napriek tomu, že chovka nebola písaná na nich.

Inak dve CHS mať nikto nemôže, jedine že tú druhú bude mať napísanú na niekoho iného. Ale robí sa aj to. Najmä ak niekto dostane zákaz chovať na tej jednej, spraví druhú na rodinného príslušníka. Alebo pokiaľ máš obmedzenia na suku, robíš vrh raz na tú a raz na tú chovku. Podvodníci si nájdu cestičky všade - a keby som nevedela o konkrétnych prípadoch, ani by mi nenapadli také možnosti.
Celkovo ku konkrétnemu majiteľovi CHS sa verejne nedopátraš nikde, pokiaľ viem.

A neviem ako je to teraz, ale pred rokmi, keď som napr. žiadala o CHS ja, sa musela posielať aj kópia občianskeho (samozrejme, určité veci si začierniť mohol). Asi aj trvalé bydlisko musíš mať v krajine kde žiadaš - ako vraví Viki. Taktiež vrhy, ktoré odchovávaš pod svojou chovkou - hoci aj nie ty konkrétne - musia byť na území Tvojej krajiny. Ďalšia vec, ktorú aj tak ľudia porušujú.
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: SKJ a chovateľské kluby

Poslaťod dugy » Str 17.08.2016 9:16

možno offtopic
Offtopic: Ak teda chcem CHS ... založiť tak mám žiadať SKJ alebo konkretny klub ?? a ak chcem preveriť či daný názov nie je obsadený na koho sa obratiť ?
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: SKJ a chovateľské kluby

Poslaťod martin_s » Str 17.08.2016 9:26

dugy píše:možno offtopic
Offtopic: Ak teda chcem CHS ... založiť tak mám žiadať SKJ alebo konkretny klub ?? a ak chcem preveriť či daný názov nie je obsadený na koho sa obratiť ?

Offtopic: Je tu o tom tema ak sa nemylim... Ale staci si pozriet stranku SKJ a hned vies... http://www.skj.sk/phpmenu.php?s=8001
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: SKJ a chovateľské kluby

Poslaťod Vikiki22 » Str 17.08.2016 9:28

Tu máš všetko, čo sa založenia ch.st. týka: viewtopic.php?f=30&t=1575 A ak si chceš preveriť názov ch.st., tak je najlepšie skúsiť na stránke FCI: http://fci.be/en/affixes/
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: SKJ a chovateľské kluby

Poslaťod dugy » Štv 18.08.2016 6:15

ďakujeeeeem :ach:

a poprosím teda o presunutie do spravnej sekcie alebo :lock:

//Presunuté príspevky. Vikiki22
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: SKJ a chovateľské kluby

Poslaťod dugy » Štv 18.08.2016 7:00

[quote="Vikiki22"][/quote]

ďakujem VIKI
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Tasha » Str 31.08.2016 20:08

Asi nie uplne do tejto temy - len neviem kam.
A ako to bude ked chovatel z CR vystupi tam u nich z klubu,prejde k nam do klubu. Uz odchoval volaco v CR. Moze chovat na slovensky klub? Steniatka by mali potom exportne preukazy.???
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Nisus » Str 31.08.2016 20:18

Myslím, že musí mať trvalý pobyt na Slovensku, aby mohol chovať pod slovenským klubom. Alebo prepísať psov na niekoho, kto chová v slovenskom klube a je občanom SR.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Vikiki22 » Uto 12.03.2019 10:12

Vedel by mi niekto pomôcť? Potrebovala by som zmeniť adresu CHS (plemeno pod SPZ). Nikde som ale nenašla, ako postupovať pri tom, príp. aký je poplatok (ÚKK má 5€, ale SPZ?). Mám napísať len jednoduchú žiadosť? :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod MisheliQ » Str 12.06.2019 13:19

Viki neviem či si našla, ale SKJ má uvedenú sumu 5 € pri zmene adresy majiteľa CHS, prevode majiteľa, novom potvrdení CHS. A na SKJ je aj formulár Žiadosť o zmenu v chovateľskej stanici

Ja hľadám cenu za vydanie PP pri zápise šteniat cez SPZ. Z roku 2009 (zdroj) je tam cena 7 €, ale pre chránenie názvu chs je tam cena 35 €, pritom v žiadosti je cena 40 €. ÚKK udáva cenu za vydanie PP 10 €, SKJ som sa zatiaľ nedopátrala.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod Vikiki22 » Štv 13.06.2019 12:05

Áno, našla som to, doriešila. Vďaka, MisheliQ. :ahoj:
V SPZ si pýtajú za vydanie PP 7 €, vybavovala som pred cca mesiacom. Na SKJ sa ani nedopátraš. PP idú buď cez SPZ alebo ÚKK.
Za chránenie názvu CHS je cena 40 €.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Chovateľská stanica - názov, čo všetko potrebujem k tomu

Poslaťod MisheliQ » Štv 13.06.2019 12:31

Dík Vikiki :jop: A tých 7 € to je aj za zápis šteniat? Alebo inak sa spýtam, keď posielam prihlášku na zápis šteniat, čo všetko platím a koľko?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo