Hrčka na koži

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Hrčka na koži

Poslaťod Radis » Ned 12.06.2016 21:52

Ahojte, môj 3r. Ridgeback má malú hrčku na slabine. Najskôr potom ako som sa mu odtiaľ snažil vyškrabnúť hlavičku kliešťa. Viď fotky.. Určite pôjdem k veterinárovi ale chcem sa spýtať aj tu, čo si myslíte že to asi je. Ďakujem.
Prílohy
20160612_222203-1.jpg
Radis
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Hrčka na hlave

Poslaťod Ninqua » Str 27.07.2016 19:50

Môj pes plemena shi-tzu má na hlave takú malú hrčku keď prejdem rukou je to mierny kopček ta hrcka neni vyrastena z hlavy ale dá sa tak posúvať neviete čo by to mohlo byť veľmi sa o neho bojím vopred ďakujem.
Ninqua
Nováčik
 
Príspevky: 25

Re: Hrčka na hlave

Poslaťod dugy » Štv 28.07.2016 8:03

Ninqua píše:Môj pes plemena shi-tzu má na hlave takú malú hrčku keď prejdem rukou je to mierny kopček ta hrcka neni vyrastena z hlavy ale dá sa tak posúvať neviete čo by to mohlo byť veľmi sa o neho bojím vopred ďakujem.


Môže isť o absces aj čokoľvek iné .. najlepšie spravíš ak navštíviš VET lekára .. my máme podobný problém no máme to na krku :D .. takže zatiaľ sme na antibiotikach a dúfame že zaberú :D ... môže to byť osina... uštipnutie hmyzom .. trieska čokoľvek ... navštív svojho VET a máš na istotu ... keď tak ti dá masť alebo dačo :jop:
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Hrčka na koži

Poslaťod Kitamkami » Sob 30.07.2016 15:38

Dugy a co je vaša hrčka ze ju riešite antibiotikami?

Ninqua, dúfam, že k veterinarovi si už isla. Hrčka na hlave môže znamenať doslova milión veci. Ak ho to vôbec neboli, ani keď to stláčas, a je to psík stredného a vyššieho veku, tak to najskôr bude asi tukový nádor. Ale ak to boli, má to iné zafarbenie alebo nemá srsť, tak to môže byť niečo vážnejšie. Veterinár by mal do toho pichnúť ihlu, aspirovat z toho bunky alebo tekutinu a zistiť či už voľným okom (absces) alebo pod mikroskopom, o aký druh sa jedna a zvoliť terapiu.

Nepchajte si psíky antibiotikami za každú vec, ktorá nie je spravne zdiagnostikovana :ua:
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Hrčka na koži

Poslaťod majjuna25 » Str 07.09.2016 22:51

Ahojte,

nahmatala som fenke (7,5r.,kastrovaná) hrču v koži pod krkom, taká visiaca voľná koža, volám to druhá brada ( :lol: ). Hrčka je veľká cca 2-3cm, pohyblivá, normálne ju v koži gúľam prstami. Nezdá sa, že by ju dotyk bolel. Vcelku často jej šahám na tú "bradu" a nikdy som si nič podozrivé nevšimla.... Tak neviem, ako dlho to tam má, tipujem pár dní, týždeň, dva týždne.....?
Je mi jasné, že nadiaľku sa diagnóza stanoviť nedá, ale mám otázku...ako akútne mám bežať na veterinu? Ideálne čo najskôr či dáku dobu sledovať......? :ua:

Inokedy by som bežala hneď/čo najskôr, len po všetkých tohtoročných výdavkoch za psy,ktoré boli a ktoré mám ešte pred sebou, mi ďalšie väčšie výdavky jaksi nevychádzajú... ale asi je blbosť čakať s tým ešte...tak mesiac? :ua:

Offtopic: Prípadne ma preraďte do inej témy, nenašla som nejakú vhodnejšiu, hoci teda u nás to nie je hrčka NA koži, ale V koži , tak asi som tu trocha mimo :lol:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Hrčka na koži

Poslaťod Kitamkami » Štv 08.09.2016 3:57

Čau Majjuna,
Úprimne povedané, to co opisujes, znie ako tukový nádorcek. Samozrejme, ruku do ohňa za to nedam bez Vyšetrenia! Tukové nádory sú nezhubne a neškodné (jedine ak vyrastajú do väčších rozmerov a začínajú tlačiť na organy alebo sú tazke). Väčšinou sa objavujú u psov od stredného veku a hlavne vtedy, ak majú na sebe trosku viac tuku :smile:, ale môžu aj u štíhlych psov. Je to také zhromaždenie tukových buniek. Je to nebolestive, da sa voľne pohybovat a vždy su zarastené chlpami. Ak musíš čakať aj mesiac, malo by to byt v pohode, ale vždy radím sledovať, či sa to nezvacsuje, nemení to tvar alebo farbu. Keď pôjdeš na vyšetrenie, veterinár by mal hrčku aspirovat ihlou (dostane odtiaľ bunky) a potom sa na ne pozrie pod mikroskopom, a podla toho ti bude vedieť povedať, čo to je. Držím palce! :no:
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Hrčka na koži

Poslaťod pigie » Štv 08.09.2016 6:28

Kitamkami - sa mi velmi paci ako vzdy popises postup, clovek aspon vie, co moze ocakavat pri vysetreni a pripravit sa na to . :yes: :poklona:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hrčka na koži

Poslaťod Slausa » Štv 08.09.2016 8:36

Roky má na stehne zvnútra takúto hrčku už pár rokov, je to tiež asi 2-3 cm. Vet povedal, že pokiaľ sa to nejak extra nemení a nevadí, že nevyberat.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Hrčka na koži

Poslaťod majjuna25 » Štv 08.09.2016 14:34

Kitamkami, ďakujem pekne za odpoveď :smile: už som kľudnejšia, včera ma nález mierne (dosť...) znervóznil. Zatiaľ počkám a uvidím, možno predsalen vyrazím na veterinu aspoň to i s naším vetom ešte prekonzultovať a dohodnúť sa, čo ďalej. Možno dotykom zistí, že netreba sa s ďalšími vyšetreniami ponáhľať a budem to nejakú dobu len sledovať.
:yes: :smile: Najradšej by som počkala, nech sa to vyšetrí s niečím ďalším a nemusí sa prispávať viackrát, tento rok si to už párkrát užila... :smile:

Slausa, díky :smile: Snáď aj u nás to bude takto.
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Hrčka na koži

Poslaťod Sunny » Štv 08.09.2016 14:50

To vyšetrenie - napichnutie ihlou sa robí len tak, bez prispania :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Hrčka na koži

Poslaťod Buchťa » Štv 08.09.2016 15:28

Maji, není potřeba uspávat. Sunny má pravdu. Jen se do té hrčky píchne jehlička, trošinku se vytáhne "vnitřek" a hotovo.
Jako kdyby se očkovala :) .
I Bo to loni podstoupila a byla to chvilinka.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Hrčka na koži

Poslaťod majjuna25 » Štv 08.09.2016 15:47

Sunny, u normálnych psov určite, ale tá moja hysterka to bez násilia alebo prispatia nedá. Krátky vpich ihlou ako očkovanie - na ZEMI (nie na stole=panika) prežije, hoci občas robí potom desný cirkus (hodí sa o zem, vreští a váľa sa z boka nabok :pac: ). Ak by ale odber vzorky bol na dlhšie a je potrebné, aby sa pes fakt nepohol, tak to ako silne pochybujem, že zvládne, je to desná trúba :prd: a po tom, čo sme tento rok chodili na veterinu ako na hodiny klavíra, má z veterinárov a zo stola ešte väčšiu paniku :ua:

Edit: Buchti, aha, to je krátky proces? tak to potom by RUby snáď nejak prežila. Pls a napíšeš mi, čo si zato platila, do SS, nech mám aspoň orientačnú predstavu? ďalšie výdavky ma desia.
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Hrčka na koži

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 08.09.2016 15:55

Majka, ja som za odobratie vzorky plus jej pozretie platila 15 eur, ak si dobre pamatam. Ale zas, zalezi na tom, kam pojdes.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Hrčka na koži

Poslaťod majjuna25 » Štv 08.09.2016 15:59

áno? to znie super, mala som horšiu predstavu :lol: díky moc, tak ja tam s Ruby radšej zbehnem čo najskôr :smile:

Edit: tak už som objednaná, zajtra ideme, nech to mám z krku a nemusím to sledovať :lol:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Hrčka na koži

Poslaťod Buchťa » Štv 08.09.2016 16:16

majjuna25 píše:
Edit: Buchti, aha, to je krátky proces? tak to potom by RUby snáď nejak prežila. Pls a napíšeš mi, čo si zato platila, do SS, nech mám aspoň orientačnú predstavu? ďalšie výdavky ma desia.


Majjunko, opravdu to byla rychlovečka. Takovou hrčku měla Bo na zádech, několik let. Jen již přeci není nejmladší, tak jsem loni Mikiho poprosila. Bo stála, tenká jehlička, vpich a hotovo. Možná, že očkování je ještě horší :hi: .
A zcela upřímně = už si nepamatuji, co to stálo. Bylo to v rámci kompletní prohlídky včetně krve.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Ďalší

Späť na Choroby