Pôrod

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Pôrod

Poslaťod Renata » Pon 29.02.2016 8:00

veeeelka gratulka :smile: uzite si to, nech je to zdrave a super panickov zelam a na NO super pomer, chlapci su ziadanejsi :hi: aj nieco ostava?
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Pôrod

Poslaťod Nyssa » Pon 29.02.2016 8:20

Ak by bolo miesto na ďalšieho psa a bolo to na mne, tak ostane určite malý "Avenger", keďže ak si ten život a miesto pri mamine vybojuje, bude to malý hrdina :hi: (to je ten posledný narodený)
Q by nechal jedinú sučku, ako pokračovateľku rodu :smile:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Pôrod

Poslaťod Renata » Pon 29.02.2016 9:01

Nyssa píše:malý "Avenger", keďže ak si ten život a miesto pri mamine vybojuje

vybojuje, s takym menom ? tss, lavou zadnou :hi:
no a je teda miesto na dalsieho, ci? kolko vy teraz vlastne toho vo stvorke mate Q 2 ks ty 2 ks? ci?
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Pôrod

Poslaťod Nyssa » Pon 29.02.2016 9:22

Offtopic: miesto žiaľ, momentálne nie je, nakoľko dosť pendlujeme medzi Tatrami a TO a kvôli tomu máme stop stav. Keby už sme mali niečo svoje, tak sa jeden stratí, len to by boli vlastne dvaja, lebo môj Avi a Q sučina :heh:
ja už mám len Apola, takže kamoš by sa mu zišiel, len to by som bola asi z domu vyhodená už :aaa:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Pôrod

Poslaťod Elis » Pon 29.02.2016 9:28

držela jsem palce - bylo to dlouhe...
ale zvladli jste to :yes: - moc gratuluju!
Prckum i mamine hodne zdravi a uzijte si je :ahoj:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Pôrod

Poslaťod Nyssa » Pon 29.02.2016 9:33

no ja musím smeknúť dolu klobúk pred Quintim, zvládol to úúúplne sám napriek tomu, že boli aj s Quintou obaja prvorodiči :pusa:
a až mu závidím, že si malé užíva. ale už len týždeň a čaká aj mňa s nimi snáď týždňová materská :jupi:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Pôrod

Poslaťod Elis » Pon 29.02.2016 10:03

od 14ti dnu jsou stenda nejlepší :no:

Offtopic: na me ted FB chrli vzpomínky na moje stenata "před rokem" - tak jsem takova dojmuta :hi:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Pôrod

Poslaťod Nyssa » Pon 29.02.2016 12:49

môj malý Avenger :love: :love: :hi:
Prílohy
avi 1.jpg
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Pôrod fenky

Poslaťod Tina_Beny » Uto 01.03.2016 7:33

Dobrý deň, mám fenku labradora a každú chvíľu čakáme príchod šteniatok. Kedže fenka je prvorodička a ja tiež :) nemám skúsenosti v tejto oblasti. Čítala som už mnoho na internete, ale chcela by som poradiť od Vás, od skúsených psíčkarov. Ako zistím, že už je ten správny čas a šteniatka sa hlásia na svet? Ako sa starať o fenku počas pôrodu? Ďakujem Vám za rady.
Tina_Beny
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Pôrod

Poslaťod MisheliQ » Uto 18.06.2019 13:58

skôr pre vet. lekárov: Odhad gestačného veku šteniat a termínu pôrodu pomocou ultrazvuku

Gestačný vek (GA) +/- 3 dni
menej ako 40 dní
a) GA = (6 x priemer gestačného vaku) + 20
b) GA = (3 x dĺžka crown rump*) + 27
* meraná od hornej časti hlavy (koruny) až po spodok zadku (chrbtice).

viac ako 40 dní
c) GA = (15 x priemer hlavy) + 20,
d) GA = (7 x priemer tela) + 29,
e) GA = (6 x priemer hlavy) + (3 x priemer tela) + 30

Výpočet dni pred pôrodom = 65 - GA. Je to 65 +/- 1 dní od vzniku LH vlny u sučky počas estra (ruji).
zdroj
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Pôrod

Poslaťod jakut » Sob 25.04.2020 3:12

Ako inak, počkali sme si na noc, večer zase začala byť nekľudná, teplota už bola pod 37 a chodila hore dolu, len do bedne nie, hoci pred tým tam drichmala furt. O pol 12 som ju tam zavrela a 00 01 z nej doslova vypadlo prvé šteniatko, druhé bolo 00 07, 00 25, 00 38, 00 47 normálne sme nestíhali :heh: potom si dala hodinku pauzu a 01 40 vytlačila predposledné a o 02 01 bolo posledné. Dúfam, ešte čakám na placentu, ak ju medzitým nezožrala, lebo dva vaky prekusovala sama. Šikovnica. Takže je ich 7, 5 sučiek a 2 psíci, všetko šedé. Bola už cikať, na sekundu a vypila polku misky. Jesť ešte nejedla
Tak nám držte palce, nech má dosť mlieka :)
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Pôrod

Poslaťod Shel-chan » Sob 25.04.2020 3:55

to znie že to išlo ako po masle, super :jop: držím palce!
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Pôrod

Poslaťod Elis » Sob 25.04.2020 5:36

Gratuluji k prckum i k takhle paradnimu porodu :jop:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Pôrod

Poslaťod jakut » Sob 25.04.2020 20:00

Ďakujeme, našťastie šlo to už potom hladko. Teraz už len strážime aby pila , jedla a chodila vonku sa vyvenčiť, lebo panika hneď keď sa ma od nich čo i len pohnúť. Dovolí nám obom teda manipulovať, ale obozretne. Zbytok svorky ma paniku z nej. Držím ich mimo, ale vysadavaju pred tými dverami, akokeby tam bol minimálne vagón piškót. :heh:
Prílohy
IMG_20200425_204951.jpg
IMG_20200425_205808.jpg
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Pôrod

Poslaťod Slausa » Sob 25.04.2020 20:06

Male gulicky :love: Zaujimave, ze teraz ake cierne a vyblebnu
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo