Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Margita » Ned 10.01.2016 18:48

Lofas píše:a aj ked si mylsim že to hlavne čo psovi treba je dať mu pcoit že ho mate radi, pohladkať pohrať sa s nim dať mu najesť atd.. či už bude ťahať sanky alebo behať so mnou, je druhorade snad,
[b]:

:lol: az take jednoduche to nie je,skoda :heh: a ver tomu,ze huske pohladenie a pocit stacit ze ho mas rad nebude a ani to ze ho nakrmis,nie je prenho problem si podhrabat plot odbehnut si do lesa a nieco si ulovit a za 2-3dni sa vratit domov po pohladenie :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Cathy » Ned 10.01.2016 18:49

Alebo sa nevrátiť :joint:
Cathy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 222

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Margita » Ned 10.01.2016 18:51

Lofas píše:tieto štetniatka predávali akurat den pred vianocami.. tak si myslim že furt lepšie ako by skončil u nejakej rodiny na byte ako darček pre decka.. a keby všetko trhal tak by skončil bity, týrany, alebo niekde v utulku :)
:vykricnik: :smile:

a furt lepsie ako u niekoho kto nema o vychove takehoto psa ani paru,a chce ho vychovavat pohladenim a laskou,takto z neho vyrastie akurat jeden nevychovany psisko,co bude zdrhat a lovit a skor ci neskor ho niekto streli...?
v prvom rade treba zmenit myslenie :no:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Lofas » Ned 10.01.2016 18:56

dik, pekne ste ma dojebali, :smile: asi si niektorí neprečitali ani cely príspevok..napisal som že chcem tomu psovi venovať dostatok času, a čo bude treba, ale to si asi nikto nevšimol.. tak nič idem radšej čitať profily a rady ako sa tu pytať.. ked dostanem len kritiku, miesto nejakych užitočnych rád :ahoj:
majte sa pekne zatial :)
Lofas
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Margita » Ned 10.01.2016 18:59

ziadne dojebavacky,len pochopitelne ked strelis nejaky nezmysel,tak nanho upozornime :heh: a asi len tych nezmyslov bolo trosku viac :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Bad » Ned 10.01.2016 19:11

Lofas píše:skor vtedy som zistil že mu hrozne vadí ked sa k nemu približim ked žerie, často som mu chcel pridať do mysky, napr tam mal maso nasypané ktoré som mu prave dal.. šiel som vedla pre cestoviny ktoré som mu chcel primiešať a havo nervy jak keby chcel mať obed zo mna :D

buď mu přidávej - tedy dej mu malou porci, až dojí,přihoď, až dojí přihoď.........seď u něj, nebo poblíž, neodcházej,nepřicházej.....zatím
nebo ho krm jenom z ruky

Lofas píše:chcem sa spytať ako zvyšiť tu dôslednosť.. aby posluchol vzdy a nemusel som sa opakovať..

pracuj se stopovačkou
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Lofas » Ned 10.01.2016 19:42

ano možno to bol nezmysel , pre vás, ja som napisal taky moj pohlad na situáciu., HNED V PRVOM PRISPEVKU SOMNAPISAL ŽE NIESOM SKUSENY.. preto ocenim každu radu :)

Bad: dakujem s tym jedlom to chápem :) určite skusim od zajtra :)
Lofas
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 10.01.2016 20:05

Cathy, Margita, píšete, ako keby ste vy vždy všetko vedeli. Namiesto takýchto zbytočných príspevkov ste mu radšej mohli poradiť. Myslím, že je toto zrovna jedna z mála nováčikov, ktorí sa aspoň chcú snažiť.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod kellee » Ned 10.01.2016 20:13

Offtopic: uz to tu niekto spominal najlepsie je hned kazdeho do.... namiesto poradenia
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod vavrena » Ned 10.01.2016 20:48

Offtopic: Ale ako fakt, toto naozaj nebolo na mieste :ach: .

Lofas (inak ten nick, to ako vážne - významovo? :joint: ) - s tým kŕmením - presne ako popisuje Bad. :yes:

Privolanie - je tu aj samostatná téma, začni s tým, že neprivolávaj šteniatko vtedy, keď vieš, že nepríde - keď sa samo zabáva a hrá. Práve naopak, privolávaj ho k činnosti - na prechádzke kratučký šprint, doma k miske, k hračke.. nelákaj ho tými vecami, ale dostane ich za odmenu - docieliš tým, že bude prichádzať zvedavý, že čo bude nasledovať. Odmena by mala byť niečo lepšie, než čo práve vykonáva, preto ti teraz na dvore nepríde, keď sa hrá. Také malé šteňa si musí vybudovať reflex na povel "poďsem", ono ešte nevie, čo to znamená, chvíľočku to potrvá. Povel by mal byť radostný, vzbudiť presne to nadšenie na beh k majiteľovi. A keď jemne podrastie, pripni mu šnúru-stopovačku, aby si si zaistil privolanie v každej situácii, o práci s ňou tiež téma na fóre je.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod hruska » Ned 10.01.2016 20:51

Offtopic: toto patri do desiatky madarskych slov, ktore poznam :heh:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod vavrena » Ned 10.01.2016 20:55

Offtopic: Cenzúru na maďarské nadávky nemáme :heh:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Nisus » Ned 10.01.2016 22:02

Offtopic: Ako sa zdá, tak ani na slovenské :lol:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Lofas » Pon 11.01.2016 0:37

dakujem konečne za dobre rady, ja si to fakt vážim. vedel som že vela ludí prekruti očami, ked tu niekto napíše že si kupil huskyho a vie o nom asi len že ten pes musi mať vela pohybu a treba mu davať fyzicky zabrať. ale niesom zas žiaden hlupak, viem sa naučiť, čo to vymyslieť, a viem si nechať aj poradiť.. preto sa pytam, sice často vyzniem za retarda, ked sa opytam primitívnu blbosť., ale je mi to jedno, lebo možno ma traja vysmeju, a jeden mi poradí, a ja budem zas o krok ďalej,! :)

btw Lofas - ako nick , vznikol ešte pred vela rokmi, niekedy v puberte ked bežali prvé hry.. nevedel som aky nick, tak som zo srandynapisal toto.. tam somspoznal ludí z celej SR/CR, a potom prišlo cvičenie, a rozne dalšie fora, kde pod nim vystupuje,m :D hej viem že to znamena "konsky kok..." :D ale šak je to iba for fun :) nič za tym nehladajte :D
Lofas
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod kellee » Pon 11.01.2016 8:03

dakujem konečne za dobre rady, ja si to fakt vážim. vedel som že vela ludí prekruti očami, ked tu niekto napíše že si kupil huskyho a vie o nom asi len že ten pes musi mať vela pohybu a treba mu davať fyzicky zabrať. ale niesom zas žiaden hlupak, viem sa naučiť, čo to vymyslieť, a viem si nechať aj poradiť.. preto sa pytam, sice často vyzniem za retarda, ked sa opytam primitívnu blbosť., ale je mi to jedno, lebo možno ma traja vysmeju, a jeden mi poradí, a ja budem zas o krok ďalej,! :)


kto sa opyta jesprostý 5 minút, kto sa neopýta je sprostý celý život. :smile:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI