Cestovanie MHD, SAD atď.

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod maira6 » Pon 04.01.2016 22:32

ja neviem, ale ja som psa zatiaľ nenosila nikdy. Okrem prvej prechádzky, keď bola zima a malo to menej ako rok a na ceste naspäť som videla, že to nevládze. Všade musí po vlastných, tak ako aj ja...

Ja pri nastupovaní mám toľko starosti sama zo sebou, že psa prosto neriešim, ten musí držať tak maximálne krok a hubu.... :ha: Ale je to už o dosť lepšie, čo sa týka samotnej cesty. Lebo pri prvých výletoch MHD, tak to som mala problém to malé šidlo udržať, ale teraz už vie, že ideme, kľudne postoji a potom aj kľudne vystúpi.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod aNeMiC » Pon 04.01.2016 22:47

ja som psa bola nútená nosiť, lebo keď sme začínali chodiť busom mala len dva mesiace a taký malý psík po schodoch no neviem, neviem + vlakom ju nosím ešte doteraz (iba nahor), ale tak vlak často nevyužívame :smile: ALE AKO MU VYSVETLIŤ, ŽE NEMÁ NA VÝBER? iba ísť normálne? Ako ste to spravili vy? Ja tiež samotnú cestu neriešim, to je kľudna - minule zaspala. To som jej vysvetlila, že v buse sa bordel nerobí.
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod maira6 » Pon 04.01.2016 22:56

aNeMiC, ja som to neriešila a možno aj preto to pes neriešil. Jednoducho som nastúpila a pes išiel so mnou. Ani ma nenapadlo sa s tým trápiť. A ak pred schodíkom zaváhala, tak som ju jednoducho vodítkom potiahla a už som sa tým nezaoberala. Mňa viac trápilo, aby v buse niekoho neobťažovala, hlavne ak je veľa ľudí. Ale už ani to nehrozí, resp. väčšinou je bus prázdny, tak to mám výhodu.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod aNeMiC » Pon 04.01.2016 23:15

Takže keď to tak čítam, tak celým riešením problému je neriešiť to? Áno? :heh: Tak keď sa mi tam pes opre o zem hlavou a nechce sa pohnúť, tak to nemám riešiť? :smile: ako mne je to jedno vodítkom cuknem a ideme, ide mi hlavne o ten pohľad ľudí na mňa ... raz mi kvôli tomu šofér chcel dať lístok len von z autobusu a to som chcela len 7km. Pohode cuknem vodítkom a idem, ale tak vždy to nejde len mávnuť rukou.
maira6, ja som ju nosila nie kvôli váhaniu ale kvôli vývinu :smile: u nás bývaj bus vždy plný hlavne tie poobedňajšie ale tak aj keď okolo Afyi ide slon ona si to nevšimne. Akurát minule sme boli normálne v buse, sme museli stáť a otvorili sa dvere a ona mi skoro vybehla von, keby ju nedržím :ha:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod aNeMiC » Uto 05.01.2016 17:35

Ok, dnes sme boli od nás do ZA busom (20 km) a nástup niečo na štýl ako písala včera elfinka, že jedným skokom dnu a omlátila človeka pred nami, lebo keď idem na prvý schod tak ona vybehla tentokrát priamo hore ale cestou zaspala ... potom som ju musela budiť :pac:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod elfinka » Uto 05.01.2016 18:55

Tak to mas asi teda uz vyriesene - uz ju len trosku spomalit :heh:
Ale inak - so stenatom malym som kaslala na nejake razne riesenia aj na nejake presviedcacky. Proste vzdy pred autobusom som skusila ci nastupi, ak este nie tak siel dnu na rukach. Jedneho dna si uz trufol nastupit sam, nebolo treba ani klikat ani cukat voditkom ani ho nikam tahat. Bolo v tom samozrejme dolezite, ze ako rastol tak to bola pre neho menej narocna prekazka fyzicky.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod aNeMiC » Uto 05.01.2016 20:02

Ona neváha pred nástupom ona len ako ma následuje a vstúpi na prvý schod tak vyrazí vpred ako torpédo :heh: fakt už len spomaliť... aspoň sa na náhubok vykašľala no nosiť na rukách inak už realne nie je, má 12 kg (čo nie je nejak moc) ale trepe sa... ešte nornálne hej ale pri chôdzi to už nejde :hmm:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod kellee » Pon 29.02.2016 11:55

Ahojte, chcem sa opytat, potrebovala by som s Alexkom sem tam chodit z nasej dediny do mesta. cesta busom trva cca 30minut. Premyslala som nad vlakom, kedze tu mame aj stanicu, ale ked som vlakom naposledy sla ako dieta, pytam sa ako to funguje. Listok si kupim vo vlaku? tu u nas sa neda, je to pidi dedina. a ako beru psa vo vlaku?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod Vikiki22 » Pon 29.02.2016 12:18

Ak sa nedá kúpiť lístok na stanici, tak kupuješ vo vlaku u sprievodcu. Kupuješ pre seba i psa (cena je polovičná oproti obyčajnému lístku). Pes musí mať náhubok a vodítko. A to je vše.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod kellee » Pon 29.02.2016 12:30

Vikiki22 píše:Ak sa nedá kúpiť lístok na stanici, tak kupuješ vo vlaku u sprievodcu. Kupuješ pre seba i psa (cena je polovičná oproti obyčajnému lístku). Pes musí mať náhubok a vodítko. A to je vše.


vdaka a on si ma ten sprievodca najde cimam hladat ja?
vlak mi pride jednoduchsi, v tom bude je to o hubu, lebo od mojej zastavky chodia studenti a to je katastrofa, preto premyslam nad tym vlakom, hoci je kus dalej
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod Vikiki22 » Pon 29.02.2016 12:32

Sprievodca chodí po vlaku, on si ťa nájde a keď príde k vám, tak si normálne vypýtaš.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod kellee » Pon 29.02.2016 12:33

super, vdaka
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod miša.a.blesk » Sob 18.06.2016 8:52

No mám jednu fenku (10 r, Kríženec NO), a tá ma z cestovania autom, vlakom, MHD veľký stres. Pokiaľ nie je vybehaná robí hlúposti (skáče, kňúka atď.) Plánujem s ňou ísť cez leto do okolia Zvolena (cesta vlakom 4 hodiny plus nejaké prestupy). Dalo by sa to s ňou zvládnuť?
Psy sú láska na celý život...
miša.a.blesk
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 127
Bydlisko: na konci sveta

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod wer » Sob 18.06.2016 20:17

To musis ty vediet :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Cestovanie MHD, SAD atď.

Poslaťod Shel-chan » Ned 19.06.2016 14:13

v tomto stave skôr nie. nauč ju najprv spôsobne čakať (kým sedíš v reštaurácii, v parku), potom ju ber na kratšie trasy (pár zastávok, akurát kým sa spôsobne zloží a čaká, potom odmena, ďalšiu zastávku sa viesť, pak prechádzka), potom až skúšajte dlhšie cesty, inak to bude na nervy aj pre teba aj pre psa

Sent from my BlackBerry Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné