Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod calwen » Štv 26.11.2015 14:58

Myslim ze by to mohol byt aterom, zahnisane "lozko" chlpov alebo ako to nazvat. Emma mala take na nohe, nechala som to tak a vybrali sme to pri prilezitosti kastracie :yes:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 26.11.2015 15:09

aha aha. no moze byt. ja som mu to studovala len trochu ale priznam sa, u veta mi bolo povedane, ze to robieva a ze to staci len vytlacit a max.dezinfekcia. no mne sa to nepaci, ze sa to stale plni. to jedine mi na tom vadi.

edit: a mam pocit, ze si to aj hryzie, je to na strane, kde sa casko okusuje - nevidno to vykusanymi chlpmi, ale vsimam si, ze to miesto si hryzie castejsie. napr.si olizuje nohy a vykusuje si blato alebo ihlicie z chlpov a potom toto miesto.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod calwen » Štv 26.11.2015 15:18

To by mohlo byt to iste, ako asi jedine riesenie je vybrat to ale uspavat ho kvoli "hluposti"...leda ze by ste kvoli niecomu inemu a spojit to...
Inak ono sa to vraj lubi robit znova. Nastastie Emma mala len toto jedno a odvtedy, klop-klop, pokoj :jop:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod krista » Ned 29.11.2015 13:19

Help... dnes som objavila na krku,v oblasti hrtana toto....je to červené,opuchnuté.... preposlane veterináke ktorá má (len z fotky) podozrenie na alergickú reakciu,tak odporučila kortikoid ( mam len Zodac) a octový obklad...OK... otázka moja ale je iná....môže to mať súvis s tým že pes je malátny,ledva chodí,zatvárajú sa mu oči počas venču...zaspi posediačky....ok je po 14 tke,ale pred dvomi tyždňami chodil normálne,bol čulý.... za ten čas nemohol zostarnuť roky....
Prílohy
zdur 1.jpg
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod pigie » Ned 20.12.2015 20:09

Tak mudra huba u Huga 0 bodov :plac: Kvasinky sa este viac rozprasili :plac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod pigie » Pon 04.01.2016 15:54

Hotspoty... Zaujimava info pre mna. Pes vonku na mraze - hotspot sa stiahne v priebehu par hodin. Pes pride do tepla domu - hotspot sa zase rozmokva... To s tym chladenim hotspotu v lete potom bude dobry napad... Vtedy sa zjavne na kozi tie kvasinky nepremnozuju, ked je chladno :nwm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Barbor » Pon 04.01.2016 15:57

:yes: :yes: určite
len ako psa v lete chladiť? prikladať studeny obklad podla mna nefunguje tak ako mráz :nwm:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod pigie » Pon 04.01.2016 16:00

V lete je problem, ze je vysoka vlhkost vzduchu este aj... V zime je suchy... Ked som sa pokusala v lete chladit, tak na tom samozrejme kondenzovala voda a bolo to kontraproduktivne... Musim nieco vymysliet :ha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Bad » Pon 04.01.2016 16:01

pigie píše:V zime je suchy

tohle je ono :yes:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod pigie » Pon 04.01.2016 16:04

No, ale napriek tomu, moj pes ma v zime hotspot... To uz si proste so mna robi srandu :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Bad » Uto 05.01.2016 7:07

Jak tak brouzdám na netu pro inspiraci co na Badyho v podstatě neustálý průjem, tak jsem narazila na gel enterozoo, který je doporučován i na kožní problémy....nemáte s tím někdo zkušenost a to na cokoliv? dokonce uvádí i příznivý vliv na kreatinin a močovinu
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Lindchen » Uto 05.01.2016 7:41

Pred pár dňami som písala, že si Arisiak rozrazil ňufáčik, tesne pri nosnej dierke, lebo narazil do dverí. Rozprávali sme sa o tom s priateľom a ten tvrdí, že sa naňho vyslovene pozeral a že žiadnu zrážku s ničím nevidel. Možno sa šuchol teda, neviem. No, každopádne, dnes po 5 dňoch sme tam našli "pupáčik", akoby vyrážku, skrátka nie to, čo by človek čakal po poškriabaní - chrastu alebo jazvičku. Pred krvácaním ani počas krvácania tam na 100% nič nebolo, čiže to muselo vzniknúť buď ako následok poranenia alebo ako zhoda okolností. Mám s tým ísť k vetovi? Nechcem robiť paniku, no nie je najmladší, ktovie, čo to môže byť za potvoru...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod kellee » Uto 05.01.2016 9:00

Bad píše:Jak tak brouzdám na netu pro inspiraci co na Badyho v podstatě neustálý průjem, tak jsem narazila na gel enterozoo, který je doporučován i na kožní problémy....nemáte s tím někdo zkušenost a to na cokoliv? dokonce uvádí i příznivý vliv na kreatinin a močovinu


my sme vybrali jedno balenie kvoli alergii nevedno z coho, uz po par dnoch zmizla reakcia ale dobral cele balenie a uz sa to nevratilo
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod Bad » Uto 05.01.2016 9:03

kellee, a to jsi měla jaké balení? na jaké kg psa?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Kožné problémy, ekzémy, zápaly, parazity, plesne..

Poslaťod kellee » Uto 05.01.2016 10:02

Bad píše:kellee, a to jsi měla jaké balení? na jaké kg psa?



100g balenie v tube a davkovanie tam je 1-3x denne 10g- tam pisu ze kopcovita kavova lyzicka. ja som davala rano a vecer do krmenia
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby