Pes a prednison

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Pes a prednison

Poslaťod sarach » Pia 16.10.2015 21:00

My berieme Prednison 20mg. 2tbl 2x denne. Postupne to však znížime, ale až o niekoľko týždňov. Na včerajšej kontrole sme dopadli tak, že biele krvinky, ktorých sme mali málo, máme teraz ok, hemoglobín je tiež v norme, a bilirubín tiež. Len červené sa nám ešte znížili. :ua: Takže pokračujeme 2 týždne v rovnakom užívaní, plus máme antibiotiká proti zápalu a nejaký doplnok výživy s obsahom železa.
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Pes a prednison

Poslaťod renetke1 » Str 04.11.2015 12:31

Ahojte ja mam westika lilinku 9 rocnu . Je alergicka na kuracie maso -HLAVNE . 5 ROKOU ZIJE NA PREDNISONE. davame jej denne 1/4ku k jej vahe 4.5 kg . Akonahle prestane brat prednison zacne sa skrabat , nozicky si hryzie a nufak si sucha. Ma aj parazity a pliesne na labkach nedzi prstami co liecime chlorexidermom. Taktiez v zime sa jej spravia chrasty na usku a ma hnedy vytok z ociek. Bojujeme s tym cely jej zivot. Pred nesiacom sme jej objavili malicku hrcku na brusku. Musi ist na operaciu treba vybrat maternicu a celu mliecnu zlazu. Aj napriek takmer celozivotnemz bratiu prednisonu na pecen v poriadku . Chvala bohu!operacie sa velmi bojim ; drzte palce

Odoslané z SM-N910F pomocou Tapatalku
renetke1
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: Pes a prednison

Poslaťod Dusty milacik » Pon 30.11.2015 13:22

Mám Pekinca, ktorý od malička má problémi s klbmi chronického charakteru. Ako 1,5 ročnému mu operovali zadnú labku mal vyklbenie v jablčka. Ked mal 2,5 roka mu vyskočila platnička - prežil náhlu operáciu chrbtice. Zo všetkého vyšiel v poriadku, behal a skákal. Jasné, že to neboli lacné operácie.Teraz v 5 rokoch mi prestal chodiť na zadné labky /ako po porážke/, ťahal sa len po zadku a mal bolesti. Operáciu už som nechcela. Veterinár mi povedal, že hrozí vozíček na zadné labky. Skúsili sme nesteroidné protizápalové lieky pre psov - no bez efektu. Posledná možnosť bola Prednison tbl sú steroidné. Tie nás zachránili, začali sme užívať 10mg denne - 3 týždne, už po troch dnoch užívania prešiel 2-3 kroky bez toho aby spadol. Potom postupne 5mg a teraz sme na 2,5 mg obden asi to bude musieť užívať do konca života. Môžem povedať, že je to posledná nádej. Nebojte sa, že po Prednisone priberie - ked budete mať pod kontrolou krmenie psíka. Je pravda, že pri vyšších dávkach by zjedol všetko čo vidí aj pije viacej. Teraz pri tých nízkych ho nemusím ani obmedzovať, uplne je v pohode. Behá, chodí. Dokonca sa mu podarí aj skočiť do postele, čo sa hnevám, no nedá sa to ustriehnuť. Nosím ho po schodoch hore - dole, šanujem, nechodíme na dlhé prechádzky len okolo bytovky. Okrem týchto banálnych obmedzení funguje ako pred tým. Samozrejme pri Prednisone dávam psíkovi aj Famotidin 2x1/4 - to je na žalúdok, Lagosu 1/2tbl na pečen aby sa nepoškodila a musí byť aj klbová výživa pre psov. Dajte svojmu miláčikovi šancu!!!! My sme zatial 3 mesiace od problémov v pohode. Som šťastná.
Dusty milacik
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pes a prednison

Poslaťod renqa » Sob 12.12.2015 13:57

My sme dostali na tie kvasinky medzi prstami kvapky orilan. Je to viac-menej do uší ale používa sa to aj normálne na kožu. Zistila som, že obsahujú prednisolon a mikonazol. Zaberajú krásne. Asi dva tri dni som mu ich natierala dva krát denne, teraz natieram už len raz. Môžem to normálne vysadiť? Nie je to ako s tabletkami? Že treba vysadzovať pomaly?
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Pes a prednison

Poslaťod RudoCH » Pia 08.12.2017 18:50

Dobry den,asi 6 mesiacov dozadu moj pes dostal zapal zuvacich svalov (myozitida).Nepodarilo sa nam to zastavit a moj pes prisiel takmer o vsetky svaly na hlave.Nemohol dokonca otvorit ani papulu.Nasadili sme prednison ktory som mu postupne znizoval a teraz sme na davke 2.5mg na den a pes je uplne v poriadku az na tie svaly na hlave.Veterinar odporucil pre istotu prednison podavat uz stale a to mi teraz vrta v hlave.Blizi sa cas ockovania a moj veterinar povedal aby sme prednison vysadili tyzden pred ockovanim a pockali tyzden po takze by bol mimo dva tyzdne bez prednisonu.Chcel by som sa teda opytat ci je to dobry napad psa odstavit na dva tyzdne ked prekonal nieco taketo.Vopred dakujem za radu...
RudoCH
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Pes a prednison

Poslaťod renetke1 » Sob 09.12.2017 22:27

Dohry večer.moj psík westik bol na prednisone 4 roky . Mal ťažký kozenu alergiu ,ktorú sme nakoniec prekonali vhodnou stravou .prednison pomáha kým ho bare,ako náhle prestane ,pes sa dostane do pôvodného stavu .moj nazor je ,ak očkovania nie ne nutne ,ja by som ho vynechala . Psík sa nedá očkovať,alebo sa neodporúča očkovať kým bere tabletky .vo vasom pripade by som ich nevysadila . Nie som odbornik ,ale vravim z vlastnej skusenosti
renetke1
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: Pes a prednison

Poslaťod Sunny » Pon 11.12.2017 10:39

Hlavne sa neda prednison vysadit len tak, za tyzden, to treba velmi pomaly a postupne znizovat davky. Mne prave doktor vysadil Prednison moc rychlo a teda davala som sa z toho dokopy pol roka...
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Pes a prednison

Poslaťod jana137 » Pon 11.12.2017 13:04

RudoCH píše:Dobry den,asi 6 mesiacov dozadu moj pes dostal zapal zuvacich svalov (myozitida).Nepodarilo sa nam to zastavit a moj pes prisiel takmer o vsetky svaly na hlave.Nemohol dokonca otvorit ani papulu.Nasadili sme prednison ktory som mu postupne znizoval a teraz sme na davke 2.5mg na den a pes je uplne v poriadku az na tie svaly na hlave.Veterinar odporucil pre istotu prednison podavat uz stale a to mi teraz vrta v hlave.Blizi sa cas ockovania a moj veterinar povedal aby sme prednison vysadili tyzden pred ockovanim a pockali tyzden po takze by bol mimo dva tyzdne bez prednisonu.Chcel by som sa teda opytat ci je to dobry napad psa odstavit na dva tyzdne ked prekonal nieco taketo.Vopred dakujem za radu...


Moja fena koncom leta prekonala myozitidu, nam dal veterinar medrol (ucinna latka metylprednizol) tiez prisla o svaly na hlave .. cca v polke oktobra brala pol tablety denne (tj 8mg) a vysadili sme naraz (tiez povodne na dva tyzdne ale po dohode s veterinarom som jej ich viac nedala), lebo zacala mat problemy s kozou (mala otlaky, ktore jej praskali, raz narazila do tycky bokom a praskla jej koza na 5cm) brala potom vitaminy na srst, teraz jej uz davam len lososovy olej do krmiva a myslim ze je kondickou a spravanim na tom tak ako pred chorobou akurat tu srst ma este supinatu, ale uz sa to lepsi...
Teda byt tebou tak ja by som vysadila..
jana137
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Pes a prednison

Poslaťod Margita » Pon 11.12.2017 15:41

Môj pes berie tiež prednison ,Ockovat by sa mal v marci a keďže sa Ockovat môžu len zdravé psy a pes co berie prednison zdravy asi nebude
Zatiaľ som Na tom tak že ockovat nebudem,zakon nezakon ,budem sa
spoliehať Na kolektívnu imunitu a akurát si pozriem ako je to s besnotou Na svk

A pri dg ktoru môj pes má by som ja prednison nevysadila nikdy, prednison nelieci len potláča príznaky,ani nechcem vedieť ako na tom pes bude po dvoch týždnoch,pravdepodobne o dosť horšie a takého psa ockovat..ale tak keď veterinar povedal
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pes a prednison

Poslaťod Kitamkami » Štv 14.12.2017 21:50

Margita píše:Môj pes berie tiež prednison ,Ockovat by sa mal v marci a keďže sa Ockovat môžu len zdravé psy a pes co berie prednison zdravy asi nebude
Zatiaľ som Na tom tak že ockovat nebudem,zakon nezakon ,budem sa
spoliehať Na kolektívnu imunitu a akurát si pozriem ako je to s besnotou Na svk

A pri dg ktoru môj pes má by som ja prednison nevysadila nikdy, prednison nelieci len potláča príznaky,ani nechcem vedieť ako na tom pes bude po dvoch týždnoch,pravdepodobne o dosť horšie a takého psa ockovat..ale tak keď veterinar povedal


Margita, aka je diagnoza tvojho psa? Rozmyslala si nad titrami namiesto ockovania? Pretoze, ak bol ockovay v minulosti, je pravdepodobne ze imunita mu drzi, zakon ani neporusujes a nemusis ho ockovat. Absolutne suhlasim s tym, neockovat psy co nie su zdrave. Ale takisto, vela psov je na prednisone zbytocne, kvoli "old school" doktorom.
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Pes a prednison

Poslaťod Margita » Štv 14.12.2017 21:53

...ale ved ockovanie proti besnote je povinne nie?
Prílohy
22405864_10210295600809442_8289903049542629861_n.jpg
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pes a prednison

Poslaťod Kitamkami » Štv 14.12.2017 21:55

och, tak to ma fakt mrzi :(
neockovala by som Margita. Pri rakovine nevies nikdy co ju moze vyprovokovat. Nezijem na SK, ale pri mojich pacientoch vzdy napisem list na urad, ze udelujem vynimku z vaznych zdravotnych dovodov.
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Pes a prednison

Poslaťod Margita » Štv 14.12.2017 21:58

Offtopic: a zase revem...je vesely,nema bolesti,je ako predtym,ale uz o tom viem,a je to take obrovske...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pes a prednison

Poslaťod Kitamkami » Štv 14.12.2017 22:01

prepac, to som fakt nehcela :plac: velmi ma to mrzi. Ako je psik stary?
Neviem ake su moznosti na SK, ale neskusala si konzultaciu s onkologom?
Kitamkami
Snoopy
 
Príspevky: 101

Re: Pes a prednison

Poslaťod Margita » Štv 14.12.2017 22:06

5 rokov,boli sme u jedneho najlepsieho neurologa aky tu je a jedninanajschodnejsia a naprijatelnejsia moznost je paliativna liecba...obcas ma to tak prepadne,ze co bude ,ked tu nebude...snazim sa na to nemysliet
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby