Pražský krysařík (nFCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Pražský krysařík (nFCI)

Poslaťod Jana 1 » Pon 09.12.2013 19:56

ahojte
chcem sa spýtať či je toto plemeno vhodné k 5 a 2 ročnému dietatu,viem že pes je taký ako si ho vychováte,ale predsa....
pred tým dávnejšie sme mali hladkosrstého pinča a to bol dobrý nervák,ale vtedy som nema deti, tak neviem porovnať, tieto menšie rasy ako pinče čivavy sú trochu nervoznejšie, asi pred 2 mesiacmi nám zrazilo auto 7,5 ročného rod. ridgebacka :-( a ked už tak asi menšie plemeno zvolím
neviem sa rozhodnúť medzi krysaríkom,pinčom a čivavou,chlpaté velmi nechcem,alebo ešte nejakého malého útulkáča...
ked niekto poradí,odporučí tak dakujem
RR sme mali s PP,ale neštandard,množitelov podporovať nechcem,ale papiere zase nepotrebujem, i ked istota je istota
Jana
Jana 1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 138
Bydlisko: Plešivec

Re: Pražský krysařík (nFCI)

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 09.12.2013 20:06

Vyskúšajte dať vašu otázku aj sem viewtopic.php?f=3&t=3331&start=6930
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Pražský krysařík (nFCI)

Poslaťod Izzy » Sob 08.02.2014 12:37

Neviem ci sem este niekto chodi ale potrebujem poradit moja fenocka ma 2 mesiace vazi 960g pani od ktorej sme ju kupili tvrdila,ze je to trpaslici pinc ale ja si myslim, ze je to krysarik prosim pomozte mi to posudit
Prílohy
DSCI0841.JPG
DSCI0781.JPG
DSCI0860.JPG
IMAG0198.jpg
DSCI0820.JPG
Izzy
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Pražský krysařík (nFCI)

Poslaťod Vikiki22 » Sob 08.02.2014 14:50

Na 2 mesačné šteňa sa to dá veľmi ťažko posúdiť. Keď nemá preukaz pôvodu, môže z toho vyrásť čokoľvek. A nemusí to byť ani pinč ani krysiarik. Mali ste na to myslieť predom.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pražský krysařík (nFCI)

Poslaťod Izzy » Sob 08.02.2014 18:17

No mne je v podstate jedno co z roho vyrastie videla som jej rodicov ale len na foto teda jej matku aj nazivo ale niesom taky odbornik
Izzy
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Pražský krysařík (nFCI)

Poslaťod moschino » Sob 08.02.2014 19:10

a tatko mohol byť kľudne kríženec od susedov :ach:
uvidí sa, čo z toho vyrastie, hlavne nech je to aspoň zdravé...
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pražský krysařík (nFCI)

Poslaťod clupko » Uto 09.12.2014 9:34

vedeli by ste mi poradit nejaku overenu chovatelsku stanicu krysarikov, idealne priamo v prahe a okoli? pripadne na koho sa obratit s tymto dotazom?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Pražský krysařík (nFCI)

Poslaťod Mayaa » Str 10.12.2014 18:24

V ČR môžeme odporučiť chovateľskú stanicu OD PRINCEZNY KAČENKY (len je mimo Prahy). Chovateľka pracuje s hendikepovanými detičkami a profesionálne sa so svojimi psíkmi už dlhé roky venuje canisterapii. :jop:
Zvykne chodievať na výstavy i na Slovensko, tak si prípadne možno dohodnúť stretnutie i tu a "krysky" okuknúť. :smile:
Pred dvoma týždňami sme sa zrovna stretli na Duocacib v Nitre, kde jednu svoju fenku i vystavovala, a uspeli veľmi pekne - v sobotu dokončili slovenský šampionát a v nedeľu ho ešte potvrdili BOBíkom navyše. :king:

Obrázok
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Pražský krysařík (nFCI)

Poslaťod clupko » Štv 11.12.2014 12:15

dakujem, Mayaa :smile:
nehladam pre seba, ale pre jednu pani z Prahy (byva vacsinu roka v Londyne), ktora sa v tom tiez velmi nevyzna, tak ma poprosila o radu. strasne ma potesilo, ze chce psika s PP, tak zistujem, co sa da, aj ked to nie je moja parketa.
uz som jej info o tejto ChS poslala, ale keby mal este niekto nejake rady, budem len rada :poklona:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami


Re: Pražský krysařík (nFCI)

Poslaťod Mayaa » Štv 11.12.2014 22:09

clupko píše:dakujem, Mayaa :smile:
nehladam pre seba, ale pre jednu pani z Prahy (byva vacsinu roka v Londyne), ktora sa v tom tiez velmi nevyzna, tak ma poprosila o radu. strasne ma potesilo, ze chce psika s PP, tak zistujem, co sa da, aj ked to nie je moja parketa.
uz som jej info o tejto ChS poslala, ale keby mal este niekto nejake rady, budem len rada :poklona:

Za máličko :smile: U Andrei sú veľkou výhodou vyrovnané povahy, inak by s nimi nemohla pracovať. Veľmi sa mi páči aké sú jej fenky nebojácne a šteniatka vyrastajú vo svorke spolu s kokríkmi a mačkami, takže super socializácia, podľa mňa veľmi osožná pre malé plemeno. Nech sa pani Andrei pokojne popýta, ona jej prípadne odporučí i ďalších chovateľov, neviem totiž ako je to s čakaním na šteniatko, vrhy u tohto plemena sú len málopočetné.

:aaa:
Obrázok
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Pražský krysařík (nFCI)

Poslaťod Mayaa » Štv 11.12.2014 23:33

Tak som sa pýtala aký je momentálny šteniatkovský stav :smile: a zrovna teraz má dve hnedé šteniatka - psíkov po feňulke v spoluvlastníctve v Prahe!! Majú 4 týždne.

Obrázok

Obrázok

A táto je neskutočná :hi:
Obrázok
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Pražský krysařík (nFCI)

Poslaťod usagi » Sob 10.10.2015 9:00

Má niekto skúsenosti s lysinkami pod ušami? Dá sa s tým niečo urobiť? Odpozorovali ste vplyv stravy na tento problém?
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Pražský krysařík (nFCI)

Poslaťod usagi » Sob 10.10.2015 9:00

Má niekto skúsenosti s lysinkami pod ušami? Dá sa s tým niečo urobiť? Odpozorovali ste vplyv stravy na tento problém?
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Pražský krysařík (nFCI)

Poslaťod Vikiki22 » Uto 30.04.2019 1:59

Kopírujem z FB stránky ČMKU:
Právě přišla výborná zpráva ze zasedání FCI. Chodský pes a Pražský krysařík byli prozatímně uznání prezidiem FCI. Moc gratulujeme chvatelům, majitelům těchto plemen a děkujeme všem, kteří se podíleli na celém náročném procesu.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI