Ochorenia obličiek

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Poca » Uto 21.07.2015 16:00

Ja dávam srvátku alebo psiu konzervu.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod lucik » Uto 21.07.2015 16:01

kamoška hovorila, že dávala kúsky mäsa.. no viem si predstaviť aké nervy by chytila pri lovení mäsa - viac vody by vyšpliechala ako vypila :heh:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Lindchen » Uto 21.07.2015 16:02

Môj kultivovane vychlípe, asi to má v povahe :heh: . On celkovo vôbec nešpliecha vodu, ani z papuľky mu nekvapká pri odchode od misky :oo: . Všetko oblíže, až potom odíde. Pedant :pusa: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod lucik » Uto 21.07.2015 16:11

no moje vycákajú vodu na pol izby pri pití.. každá jedna.. potom pol bytu zacákajú, keď odídu s mokrou tlamkou od misky..
a to nehovorím o tom, že majú misky na stojanoch, keby boli na zemi, tak sa v tom ešte aj vyčvachtajú packami, vyhrabú vodu, ľahnú si do toho... a tak :heh:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod hugo :) » Str 22.07.2015 18:10

teda dievčatá, zdá sa že ste držali palce veľmi silno, a neviem či aj pes môže mať anjela strážneho ale ak ho hugo má, ťahá nadčasy :smile: výsledky: CREA z 171 na 115, BUN z 14,81 na 5,54 a ešte pankreas (ak som správne pochopila ten sa skrýva za VLIP) z 16,70 na 6,60 :smile: z výsledkov to vyzerá na akútne zlyhanie... lekár sa nedokázal diviť, vraj počas torzie stratil vyše troch litrov krvi, potom problémy s pankreasom, teraz obličky a všetko sa pekne dáva do poriadku. veď som ich pochválila že tam robia divy :smile: len si musí dávať bacha lebo takto dostane paničku na psychiatriu aj mizinu :ua:
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Elis » Str 22.07.2015 18:17

Hugo, parada. Drzte se dal :ahoj:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod hugo :) » Str 22.07.2015 21:22

elis, ďakujeme :smile: no keď ho pochválim, stane sa niečo... dnes ráno jesť nechcel, zvyčajne zvykáva okolo 10-11, tak sa nečudujem... kvôli tomu neskôr ani nedostal, lebo sme šli na krv, aby neskreslilo výsledky. a napriek hladovke večer ništ :ua: tak som mu dala jedlo do izby a teraz, dobre že nie v noci počuejm mľaskanie :lol: spakoval všetko čo tam mal (zatiaľ renal granule kým sa rozkukám čo môže a čo nie) jak som ho vystískala :lol: Offtopic: asi sem budem chodievať sťažovať sa na neho, vtedy vždy spraví niečo príjemné a ja sa cítim ako mrcha že aká som na neho zlá :ha:
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod pigie » Str 22.07.2015 21:27

Tak to je super a v tomto teple malokomu chuti. Drzim palce aj nadalej!
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Bad » Štv 23.07.2015 5:16

Hugo, držím palce i pěsti, až mám přerušený krevní oběh :lol: , je to mlaďoch, tak to dá!

hugo :) píše:asi sem budem chodievať sťažovať sa na neho, vtedy vždy spraví niečo príjemné a ja sa cítim ako mrcha že aká som na neho zlá

asi zvolím tvoji taktiku, já naopak chválím a po každé pochvale přijde studená sprcha :pac:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod pigie » Štv 23.07.2015 6:55

Offtopic: Aj ja mam zdrbavaciu taktiku a funguje, opacne to funguje tiez, takze radsej zdrbavat :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Elis » Štv 23.07.2015 8:59

hugo :) píše: a teraz, dobre že nie v noci


holky taky vecereli grancle z rana az kolem pulnoci :pac:
vedro uz bylo nesnesitelne i v dome. nevim, jak prezivaji lidi v panelacich...

ale v kazdem pripade -dobre zpravy, kdyz mu chutna. a je jedno kdy :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod hugo :) » Štv 23.07.2015 9:18

Offtopic: aj u nás doma je tiež chladnejšie ako vonku, predsa len polmetrové steny storočného domu majú výhodu :smile:
ja jedine zdrbávam, chváliť ho moc nemám za čo, odkedy bol naposledy (pred 1,5-2 mesiacmi) napadnutý, preventívne chce zabiť všetko psoidné, no u veta sa na dve výnimky držal (za tie dni sa tam obrátilo vyše 20 psíkov) dokonca nás chválili že si nechá od lekárov robiť čokoľvek. jedine hlavu som mu držala keďže mal náhubok, aby od šťastia nedodrúzgal vetov dozelena :ach:

dostala som tip na prasličku ako dobrú podporu obličiek, asi budeme spolu chlípať, keďže časté prechody z klímy do tepla a späť ani mne nerobia dobre. príliš kreatívna nechcem byť, ešte má tabletky z kliniky, potom sa kuknem aj na bio-prípravky, doplnky. Offtopic: je mi jasné že sa mu to môže vrátiť, ale som šťastná aj za ten čas čo sme teraz dostali :smile:
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod ivana1 » Pon 27.07.2015 18:50

lucik píše:len chcem pripomenúť, že ak Vám psík dostatočne nepije, resp. chcete, aby pil viac, pomáha cvrknúť trošku mlieka do misky s vodou..
nezo :kak: sa? Mlieko im normálka nedávam, tak preto sa pýtam. Potrebujem, aby Hoshiko viacej pila. Ak na ňu ponadávam, párx sa napije, ale inak skoro vôbec - ani v tých horúčavách... Sa jej zase vrátia tie blbé ľadvinové výsledky...

Elis píše:vedro uz bylo nesnesitelne i v dome. nevim, jak prezivaji lidi v panelacich...
Offtopic: Tak minulý týždeň stál za to... a u nás pod strechou - ešte stále je hic - teraz som zatvorila kvôli búrke a dažďu, sú otvorené len vetračky - a už sa potím ako somár v kufri... :ach: a to je dnes chladno docela...
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod lucik » Uto 28.07.2015 12:33

Ivi určite nie, teda moje ani náznakom, ani mäkkšie nekadili.. do cca 2l vody som cvrkla asi poldeci mlieka, fakt len máličko, urobilo to obláčik, zafarbilo vodu, trištvrťku vylúchala Arika na šup, zvyšok dorazili labrošky (som ich tam pustila až keď Ari dopila, lebo by jej to vypili, keby všetky 3 naraz chlípali) :heh:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ochorenia obličiek

Poslaťod Elis » Str 29.07.2015 14:36

HUgo -jak je ? lepsi se to? ted je vsude takovych ledvinovych potizi -az hruza. Jestli fakt ta vedra?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby