Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod Michal0181 » Pia 17.04.2015 13:17

Baby, čím chránite vaše zlatíčka proti kliešťom. Som absolútne proti obojkom, nielen kvôli tomu, že bude vnútri, ale hlavne kvôli srsti na krku.
Michal0181
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod Margita » Pia 17.04.2015 13:23

a co robi obojok so srstou na krku?
ved west ma drsnu srst,tam ako moze mu obojok znicit srst?
al etak na vyber mas este spot ony,alebo tie kadejake privesky,ja som doteram davala obojky kiltix alebo scalibor ale su dvaja a okusuju si krk,tak som im dala spot on Fypryst,a zatial v pohode
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod Michal0181 » Pia 17.04.2015 13:30

No podľa môjho názoru ten obojok zákonite musí urobiť krúžok na krku, a keď chcem psíka vo výstavnej kondícii, tam žiadna stopa po obojku nesmie byť. Ale ďakujem za typ na ten spot-on, kuknem si recenzie. U nás je dosť kliešťov a teraz pred tromi týždňami som pochoval psíka. Zobrala ho babézia za šesť dní. :plac:
Michal0181
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Pia 17.04.2015 17:23

Nemám osvedčený prípravok.
Obojok srsť na krku môže zničiť, minimálne sa spraví ten odtlačok od obojku na srsti alebo môže tiež polámať srsť. Aronovi jeho obojok polámal srsť, keď mu ho mamka nechala týždeň na krku bez toho, aby mu ho doma dala dole (lebo mal problémy zvyknúť si na obojok).
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod Michal0181 » Sob 18.04.2015 7:41

MisheliQ píše:Nemám osvedčený prípravok.
Obojok srsť na krku môže zničiť, minimálne sa spraví ten odtlačok od obojku na srsti alebo môže tiež polámať srsť. Aronovi jeho obojok polámal srsť, keď mu ho mamka nechala týždeň na krku bez toho, aby mu ho doma dala dole (lebo mal problémy zvyknúť si na obojok).

NO... myslel som si. Logika mi to hovorila. Tak asi iba skúšať, aj tak neexistuje nič, čo by zabránilo kliešťovi sa pricucnúť. Otázka je, koľko času potrebuje účinná látka na jeho usmrtenie po prisatí. Rozmýšľam ešte nad Advantix. Neviem prečo, je mi sympatické balenie. :ach:
Prílohy
advantix-spot-on-1x1ml-pro-psy-4-10kg-1-pipeta.jpg
advantix-spot-on-1x1ml-pro-psy-4-10kg-1-pipeta.jpg (38.08 KiB) Zobrazené 8892 krát
Michal0181
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod renqa » Sob 06.06.2015 11:07

Ja používam už roky scalibor a nemá nič so srsťou na krku. A kliešte nemávame, iba tak 1-2 za celú sezónu a aj to už len ku koncu, keďže scalibor už vtedy nemá taký účinok. A to mám psa s kožnými problémami, takže často kúpem a kožu má celkovo náchylnejšiu ako zdravý pes.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Pon 08.06.2015 13:29

Hej lebo je rozdiel ked je srst trimovana a tvrda a ked je strihana a makka :))
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod Michal0181 » Pon 08.06.2015 13:56

MisheliQ píše:Hej lebo je rozdiel ked je srst trimovana a tvrda a ked je strihana a makka :))

Tak tak!!! :jop: A zas sa budem opakovať, ale logika mi dáva, že obojok srsť láme na krku. No a kto by chcel vidieť psíka na výstave s krúžkom po obojku. :no:
Michal0181
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod renqa » Pon 08.06.2015 14:12

Môj pes má srsť drsnú, má to geneticky dané a nemá ju mäkkú ani po strihaní aj keď to už nie je to, čo to bývalo. A používala som scalibor aj keď bol trimovaný a nemal nič. Napísala som len svoju skúsenosť ale hold logika nepustí. :heh:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod Michal0181 » Pon 08.06.2015 15:07

renqa píše:Môj pes má srsť drsnú, má to geneticky dané a nemá ju mäkkú ani po strihaní aj keď to už nie je to, čo to bývalo. A používala som scalibor aj keď bol trimovaný a nemal nič. Napísala som len svoju skúsenosť ale hold logika nepustí. :heh:

Prosím neurážajte sa! :aaa: Naozaj nie som typ človeka, čo vyrypuje, alebo si robí z druhých srandu. Hlavne ďakujem za názor. Tak budeme kamoši, či? :nwm:
Michal0181
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod renqa » Pon 08.06.2015 15:24

ale ved ja sa neurážam... ja som len trošku chcela obhájiť tie zatracované obojky, keďže mám konkrétne so scaliborom veľmi dobrú skúsenosť. skúšali sme aj tie prírodné obojky, aj pipety (frontline, effipro, fypryst - tie mali účinok tak 2-3 týždne), aj sprej Arpalit, ale s ničím som nebola tak spokojná ako so scaliborom. Proste pre mňa scalibor no.1. Nemám síce výstavného psa, ale len takého bastardíka bez PP, ale kliešte ani blšky tiež mať nechceme, takže sme fakt už toho vyskúšali veľa a moja skúsenosť zatiaľ bola najlepšia s obojkom scalibor. :jop: A hlavne mám pokoj na celú sezónu od marca do septembra.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Pon 08.06.2015 20:39

No ked to ty vravis tak to tak bude :lol: vsak logika
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod Margita » Pon 08.06.2015 21:22

renqa píše:Môj pes má srsť drsnú, má to geneticky dané a nemá ju mäkkú ani po strihaní

nechcem sa vam sem montovat ale toto bohuzial nie je mozne,aby mal po strihani drsnu srst,fakt to mozne nie je,a geneticky to dane mat moze a aj ma,ale realne uz nie,kedze je strihany
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod renqa » Uto 09.06.2015 8:17

Tak akože ked ma dlhšiu srsť tak ho zvyknem kus doma posklbat, tak možno preto mu to nejako extrémne nemäkkne. Ja som ho kvôli tomu nechcela veľmi aní kúpať ale nedalo sa to už bez toho zvládať, tak som si povedala že mi je to jedno, len nech sa krpec cíti lepšie. A verte že ked ho kúpem tak by som radšej brala tu mäkkú srsť lebo toto sa nedá ani namocit. :lol:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod Iwka » Ned 09.08.2015 22:52

Ahojte westikari,
po 100 rokoch som späť :) Mňa len zaujíma, aj vaši majú také dlhé nervové vlákno v pazúroch? Lebo Meggda má na môj vkus strašne dlhé pazúre, ale vždy odstrihnúť môžeme len kúsok, lebo ďalej je už živé.
Tak ma zaujímalo, či to je bežnejšie, alebo zas musí mať niečo iné :D
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI