Bikejoring / kolobezka/ korčule a pes

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod AlicaGGG » Uto 23.12.2014 17:18

kristova noho, to co je za pocasie? normalne musim pozerat na teplomer pred tym, ako zbalim bike do auta, aby som si neuvarila psa... katastrofa...
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Cathy » Sob 07.03.2015 22:06

Ahojte, dneska som vzala Brunča na korčule, neťahal, len klusal vedľa. Ale ako je to so zákonom?? našla som toto :

Cyklisti smú jazdiť len jednotlivo za sebou; to neplatí pri jazde po cestičke pre cyklistov, kde smú jazdiť dvaja cyklisti vedľa seba, ak tým neobmedzujú a neohrozujú ostatných účastníkov cestnej premávky. Cyklista nesmie jazdiť bez držania riadidiel, držať sa iného vozidla, viesť počas jazdy druhý bicykel, ručný vozík, psa ani iné zviera a voziť predmety, ktoré by sťažovali vedenie bicykla alebo ohrozovali iných účastníkov cestnej premávky. Pri jazde musí mať cyklista nohy na pedáloch. Za zníženej viditeľnosti musí mať cyklista jazdiaci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev.

1. Ako je to s korculami? Jasne, ze s nim nepojdem na hlavnu cestu, ale mozu mi nieco :fizel: na bocnych ulickach ?

2. A s bikom? Nemame tu nic polne, iba pri rieke a to je daleko. Dostal niekto realne pokutu za to ze mal psa priviazaneho na bicykli a nemal to na tej tycke?

Mozno hlupe otazky, snazila som sa pozriet aspon 10 stranok dozadu, neviem ci sa to davnejsie nespominalo, ale neviem ci sa medzitym aj nemenili zakony. Temu isto docitam :smile:

Dakujem za odpovede :ahoj:
Cathy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 222

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod CraObs » Pon 09.03.2015 7:15

viesť psa podla mňa znamená že držíš v ruke vodítko, ak bude priviazaný tak v pohode.. takže policajti ti nemajú prečo nadávať.. ale teda so psom ťahať po betóne nič moc :prd: a inde (mimo ciest) sú ti policajti už fakt ukradnutý :ha:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Poca » Pon 09.03.2015 10:54

Mna zastavovali aj ked bol pes priviazany o bike. Ale aka pokuta to neviem, lebo sme zdrhli.
A praveze mimo miest je to zaujimave, lebo ty ides po asfalte a pes moze ist po trave vedla, takze tiez ma zaujima ake su sankcie.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Cathy » Pon 09.03.2015 11:29

Ja chcem chodiť pri rieku len sa tam musím nejako dostať. A si nemyslím že pes nezvládne 1km po betóne.. na korculiach nechcem aby ťahal, tam len kklusa vedľa mňa.
A ďakujem za odpoveď :jop:
Cathy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 222

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod CraObs » Pon 09.03.2015 12:02

tak Ness zvláda jazdu navolno normálne pri mne, aj na bikemaratóne som s ňou bol.. Zaira je neriadená strela tá ma na konci výjazdu aspoň 5x tolko nalietané, takže keď treba ísť vela po civilizácií tak je na vodítku a bike alebo kolobežku si potlačím :nwm:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Silvuch » Uto 21.04.2015 8:48

Kde je problem v biku, ked brzdim odusu oboma naraz a zadne koleso sa dostava do smyku do strany a tym neudrzim stabilitu..
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod CraObs » Uto 21.04.2015 9:02

v hlave :ha:
keby si držala bike dokonalo rovno tak aj zablokovaním zadného kolesa by si šla stále v jednej čiare, ak sa prevažuješ na jednu stranu zadné koleso ti uteká na tú druhú..
brzdenie šmykom je mimo to neefektívne :no: keď chceš rýchlo zastaviť brzdi prednou, na nej je tak 80% efektívnej brzdnej sily :nwm:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Silvuch » Uto 21.04.2015 10:03

neee. to je za tahu psom.. Idem, pes ma taha a ja pribrzdim a ma to hadze do strany.. co mam brzdit prednou? sak sa pretocim.. pomoooooc. Sa prizabijem.
ci mam brzdit system ABS?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod CraObs » Uto 21.04.2015 10:18

no tak pes ťa prevažuje niekam.. buď ho nemáš pripnutého presne v ose, alebo nebeží v ose a už to je :smile:
a nepretočíš, musíš preniesť váhu dozadu (kludne si skoro sadnúť na zadné koleso), ale teda brzdiť trochu s citom, nie v plnom zábere :nwm: .. zadným kolesom toho proste moc nepobrdzíš obzvlášť ak je už v šmyku, ale hej ABS štýl by bolo lepšie ale to na biku je tak trochu zložité..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Shel-chan » Pia 08.05.2015 0:15

Ludia ako privazujete psa k biku? Existuje na to nejaky inteligentny system, najlepsie mimo riadidla?
(Ta PVC trubka vyzera byt ok napad... :prd: )

Ja ani neviem, kde je tu v Nitre nejaka normalna neasfaltovana cesta, takze sme sa zatial mimo parku ani nedostali...

Alica, a jakze "na to je prilis mala a lahka"? A Shaymin je co? :heh:
On nechcel tahat nikdy... aj v PPC naposledy pisali, ze vam na trekoch seltia tahat nebude... ale houby - bude... len ju to treba najprv naucit...
My sme si par trekov odtrpeli s tym, ze som mu klikala za kazde potiahnutie - co bolo vtipne, lebo ani na voditku nikdy netahal, a ked aj, tak bol skorigovany... ale ako raz zacal tahat, tak uz neprestal, a ten hrozny sialenecky vyraz, ked taha bike alebo korcule... som minule myslela ze sa zabijem na tych korculiach jaku rychlost nahodil...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Yrra » Ned 11.10.2015 15:18

Nie je spojenie korčule a pes trochu odveci ohľadom toho, že pes si na tvrdom povrchu odpečie kĺby? No offence, len sa pýtam. :angel:
Yrra
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24
Bydlisko: Snina

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Soni a Ivka » Ned 11.10.2015 17:20

Ahojte :D s mojim psom som to skúšala už x krát a vždy zozačiatku ide pekne a keď začnem brzdiť alebo len odrazu začne mi kusať a brechať na korčule ... Ako ho to odnaučiť ?
Soni a Ivka
Snoopy
 
Príspevky: 103

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod elfinka » Str 28.10.2015 10:51

Tento tyzden snad dojde kolobezka, a teraz riesim problem kam priviazat psa. Je uplne blby napad mat psa priviazaneho o seba na sedaku? Vzhladom na jeho ovladatelnost sa mi moc nechce riesit to, ze budem nahanat zdrhajuceho psa aj s kolobezkou za sebou, aj ked to by aspon konecne trosku zaposiloval :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: korčule(bicykel) a pes

Poslaťod Sunny » Str 28.10.2015 10:55

Ja mávam Trix zatiaľ takto o seba, presne kvôli ovládateľnosti, keby niečo :yes: - hodím kolobežku na zem a psa si nejako usmerním. Chce to ale dobrý sedák, aby si neprišla o kríže (teda ak ťahá, ak neťahá je to jedno).
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy