Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Bebis » Str 15.04.2015 20:48

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1579528442324576&set=a.1579523545658399.1073741882.100008023058355&type=1&theater&__mref=message_bubble
Dňa 15.4.2015 Košice-okolie, v skorých ranných hodinách sa našiel tento pes maďarskej vyžli ako vyžiera odpadky pri obchode. Na pohľad veľmi zúbožený a starý. Veľmi rád prijal pozvanie do auta smile emoticon PES MÁ ČIP!!! Volá sa Badi a narodil sa v auguste 2013!!!Majiteľ je z obce Košúty pri Galante! Vraj psa v roku 2014 daroval nejakej rodine na Záhorie. Nemá na nich žiaden kontakt ani žiadne meno. Zo zákona vyplýva, že sa nález musí vrátiť majiteľovi, avšak ten si psa odmietol prevziať, nemá o neho záujem vôbec a vzdal sa ho v môj prospech. Dobrovoľne mi ho daroval. Psa si teda nechávame a bude po zotavení ponúknutý na adopciu. Aktuálne je v karanténe nakoľko má infekčný zápal horných dýchacích ciest, bakteriálnu infekciu kože, zápal očí, hnačku a mohli by sme pokračovať ďalej...očkovaný bol len raz v živote, keď bol šteňa, proti psinke.Len pre zaujímavosť by som rada vypátrala kto bol posledný "majiteľ" tohto psa. Chcela by som vedieť, či má o neho záujem, poprípade ako sa mohol tento mladý 2 ročný pes dostať do takéhoto dezolatného stavu?! V prípade ak sa mi ozvete a budete chcieť psa naspäť, upozorujem vás že budete musieť uhradiť všetky veterinárne náklady, ja osobne si dopodrobna prešetrím, ako sa stala z tohto psa troska a keď sa zistí že to bolo kvôli zanedbaniu starostlivosti z vašej strany, na základe lekárskych správ na vás podám trestné oznámenie a dám návrh na zákaz chovu zvierat. Takže si to dobre premyslite a poprípade ma kontaktujte na tel čísle 948 439 969

Obrázok
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Silvuch » Str 15.04.2015 21:57

Bebis. To je tvoja záhrada? Taká mega?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Bebis » Str 15.04.2015 22:08

to na fotke s tortou? ano, teda rodicov, ale vidiet je tu len kus pred domom, za nim je este viac miesta :smile: nechapem, ako ja odtialto budem moct odist niekam na VS :plac: (ale silnu dufam, ze ma vezmu :heh: )

erik1979 píše:Dobry den.kupili sme si s priatelkou psika madarskej vizli.veeelmi sa tesime.poradite nieco?

vitaj Erik, čo ťa zaujíma? :ahoj:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod erik1979 » Štv 16.04.2015 16:00

Dakujem za privitanie.Velmi sa na vizlicku tesime.budeme ho mat o mesiac.kupili sme psa s papiermi.a co ma zaujma?vsetkooo.bohuzial byvam zatial v byte tym nechcem povedat ze psik nebude mat vybech.typujem ze minimalne 3 hod.denne.planujeme snim chodit aj na cvicak.potrbujem vseobecne rady.zhanam aj knihu o vizli len ju nikde nemaju.neviete mi poradit kde ju kupim?
Dakujem erik
erik1979
Okoloidúci
 
Príspevky: 6
Bydlisko: bratislava-raca

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Bebis » Štv 16.04.2015 16:43

odkiaľ je psík? tipujem Royal de Hunter? :lol:

tu knihu ani nekupuj, sú to vyhodené peniaze... nie ja tam nič, čo by si nenašiel niekde na webe (aj tu, na fóre napríklad :smile: )
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod erik1979 » Štv 16.04.2015 16:57

Ano odtial z Dlhej nad Vahom poznas?a nejake rady.ako a kedy s vycvikom a podobne... :no:
erik1979
Okoloidúci
 
Príspevky: 6
Bydlisko: bratislava-raca

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Bebis » Štv 16.04.2015 17:39

osobne veľmi nie, len sú jediní, čo majú na SR vrh s odberom cca o mesiac :lol:
chovateľka ti určite poradí čo a ako s výcvikom, cvičák je fajn, určite odporúčam, zvyčajne sa chodí od cca troch mesiacov, keď má už šteňa všetky očkovania :smile:

super kniha je podľa mna Všestranný ohař - Knoll a Báča :yes: :jop:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod erik1979 » Štv 16.04.2015 18:16

To je nejake stare vydanie nie.neviem to najst kde kupit a samostatna kniha o vizli.bereme si aj tyzden dovolenky zo zaciatku aby nebol sam.rady na zaciatok pls... a boli sme pozriet steniatka su krasne aj mama bona
erik1979
Okoloidúci
 
Príspevky: 6
Bydlisko: bratislava-raca

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Margita » Štv 16.04.2015 18:28

v maji bude uz celkom teplo,tak hlavne ked ho donesiete rada cislo jedna-nebudte z neho uplne namako a nechajte ho zit :lol: nevlacte ho po celej rodine blizkej a vzdialenej aby ste ho ukazali,nech sa udomacni a hlavne klud a ziaden stres
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod erik1979 » Štv 16.04.2015 18:41

Jasneee nebojte to vobec nezamyslam.le sa tesime nedavno nam zomrel psik tak preto ta radost aby uz bol doma...
erik1979
Okoloidúci
 
Príspevky: 6
Bydlisko: bratislava-raca

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Margita » Štv 16.04.2015 18:45

tak nie ste teda nejake psickarske panny
ked ste uz psa mali,tak uz videt epriblizne co a ako,a ak mas zaujem potom o nejaky vycvik,skusky a tak ,tak najlepsie s chovatelom to prebrat,som pozerala ze s nimi aj pracuju,tak ti budu vediet poradit a pomoct ako ho pripravit a tak
chovatel je taky rodic,alebo aspon by nim mal byt
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod erik1979 » Štv 16.04.2015 18:58

Supeeer dakunem zarady :jop:
erik1979
Okoloidúci
 
Príspevky: 6
Bydlisko: bratislava-raca

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Bebis » Uto 21.07.2015 20:07

Aha, vidíš tie husi za mnou? vidíš? tak vidíš? :pusa:
11032458_1032829870068344_1873451785483508191_n.jpg
11403152_1032829170068414_2643269968419072115_n.jpg
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Bebis » Pia 30.10.2015 23:53

http://zvierata.bazos.sk/inzerat/54327278/madarska-vyzla.php
Darujem 5 ročného psa maďarskú výžlu s papierami veľmi dobrá povaha, mierumilovná z rodinných dôvodov
0907172774
Topoľčany
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod MartinL1 » Pia 04.12.2015 22:08

Ahojte, vedeli by ste nám prosím Vás poradiť a odporučiť chovnú stanicu Maďarskej vyžly. Radi by sme krásnu papierovú Maďarsku vyžlu, fenku :jop:

Ďakujeme Vám.
MartinL1
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI