Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Whip it » Štv 09.10.2008 22:44

Tweety píše:keby niektorý agresívny barfáci začali krotiť svoje emócie asi by sa lepšie diskutovalo...názorov je milíón, ale ani názory ani pravdy nie sú doležitejšie ako ľudia na to by sa malo pamatať.


Amaguk píše:co alebo koho konkretne mas na mysli? lebo inac dost nerozumiem ucelu tvojho prispevku...


pridavam sa. ako si to myslela?
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Tobin » Pia 10.10.2008 9:44

Lucifer píše:
Aris píše:Ten môj pako(pes) ide do záhrady bojuje s cibulou potom ju vytrhne a zožere. Takže mu to mám zobrať???

Ako casto takto "zahradnici" s cibulou? Nam teta Sehnerovic pravila v Prahe, ze pes by musel zjest naraz 7kg cibule, aby sa otravil... :no:

Mme. Sehner nema opravnenie na taketo nepodlozene vyhlasenia. Je iste, ze cibula moze sposobit anemiu, to je jedina istota, ale minimalne mnozstvo skomzumovanej cibule, ktore moze sposobit problemy, zname nie je; rozhodne je to u kazdeho psa - a to dokonca nezavisle na velkosti - rozne. Hrozba anemie sa zvysuje pri pravidelnej, teda opakovanej konzumacii. Cibula skodi aj malym detom...
Osobne sa na "zakazane" krmivo pozeram tak, ze nemam najmensi dovod davat psovi nieco, o com je zname a je zdovodnene, ze by mu potencialne mohlo uskodit. Existuje obrovske mnozstvo potravin, ktore su pre psa OK a obsahuju vsetko, co pes potrebuje, tak naco spekulovat?
Lidicky, povedzte: Naco davat psovi cibulu, surove zemiaky, hrozno.... Co take obsahuju, ze sa to neda nahradit "bezpecnym" krmenim????
Problem je, ak si pes obera sam hrozno, sam si vytrhne cibulu, babicka mi ho nacpe cokoladou..... Vie sa, co je na tom potencialne skodlive a je vecou kazdeho, ako sa s tym vysporiada, ci to aj nadalej dovoli, alebo nie.
Je vsak vrcholne nezodpovedne polemizovat stylom "blbost, moj pes take zere furt a nic mu neni" :plac: . Jednemu nemusi, druhemu moze.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Aris » Pia 17.10.2008 18:32

Lucifer píše:
Aris píše:Ten môj pako(pes) ide do záhrady bojuje s cibulou potom ju vytrhne a zožere. Takže mu to mám zobrať???

Ako casto takto "zahradnici" s cibulou? Nam teta Sehnerovic pravila v Prahe, ze pes by musel zjest naraz 7kg cibule, aby sa otravil... :no:


Asi tak 1-2 krát do týždna teraz našťastie pôjdeme už vytrhávať cibulu.
Ja tu fakt neviem čomu mám a čomu nemám veriť :nwm:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Nykkyta » Uto 28.10.2008 13:10

Neviem, ci sa to hodi do tejto temy, ale nic lepsieho som nenasla :)
Znama mi dala recept, ktory vari psom cez zimu na zvysenie, alebo udrzanie imunity. obsahuje vsak niektore ingrediencie, ktore su tu spomynane ako nebezpecne pre psov.
Uvarit kapustu s masom, vela cibule a cesnaku. to podavat raz do tyzdna. psy sa sice nestazuju a celkom im to chuti, ale neviem, do akej miery som im teraz uskodila. Je pravda, ze raz do tyzdna im to nevarime. Mozno tak raz do mesiaca
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Nykkyta » Uto 28.10.2008 13:12

Este k tej cokolade.
Nykkyta raz zozrala cele vrecko cokoladovych figuriek aj s alobalom. Okrem bitky a zvlastnych aluminiovych vykalov to nemalo nastastie ziadne nasledky. Ale bala som sa o nu riadne, pazravec jeden pazravy.
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Tobin » Uto 28.10.2008 13:48

Nykkyta píše:...........Znama mi dala recept, ktory vari psom cez zimu na zvysenie, alebo udrzanie imunity. .........
Uvarit kapustu s masom, vela cibule a cesnaku.

Na "zvysenie/udrzanie imunity" proti comu? Pes dostane zimnu srst, stravu treba na zimu upravit tak, aby mal v strave viac tukov (energia na vyrobu tepla; na rozdiel od leta, kedy si pes vyraba energiu na pohyb zo sacharidov, ktore si, nota bene, sam vyraba). Fertig.
Strasneeeee!!!! :nie: Varit! Kapustu s masom! Cibula.... Jedine OK je tam cesnek. Zly recept... Skodlivy.
Nykkyta píše:Este k tej cokolade. Nykkyta raz zozrala cele vrecko cokoladovych figuriek aj s alobalom. Okrem bitky a zvlastnych aluminiovych vykalov to nemalo nastastie ziadne nasledky. Ale bala som sa o nu riadne, pazravec jeden pazravy.

Na rozdiel od cibule, ktora surova/varena pri pravidelnom podavani anemiu pozitivne sposobuje (nielen psom, aj malym detom!), s cokoladou sa psi organizmus vysporiadat dokaze, zavisi to na organizme konkretneho psa - cokolada je POTENCIALNE toxicka. Ja to skusat nebudem :ha:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Amaguk » Uto 28.10.2008 13:56

aj kapusta je ok :no: :no: :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Tobin » Uto 28.10.2008 14:08

Aka? Kvasena, ci surova hlavkova?
Surova je OK, ak sa nedaju hluby. Kvasena - neviem, asi OK, vseobecne fermentovana zeleninka by mohla byt OK, keby nebola v nej sol, ocot...), no pochybujem, ze by psiskam chutila, chute su vsak rozne.
Varena nie je ok ani kvasena (zas tie ingrediencie, sol sa nevyvari....), ani surova - obidve su uvarene pre psa viacmenej bezcenne, balast...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Whip it » Uto 28.10.2008 14:12

ja kapustu nedavam surovu, ani nevidim nejaky ucel. No a kvasenu dostanu domacu aj to svatecne a len maly chuchvalec, ked robime kapustnicu/strapacky a chuti im to.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Tobin » Uto 28.10.2008 14:15

No, kapusta obsahuje selen.... ale inak v nej nie je nic, co by nemala aj ina zeleninka... Tob miluje zavinace... obcas zhresime a dostane :plac: , ale nad tou kapustickou z nich omrdza rypak
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Amaguk » Uto 28.10.2008 14:15

kvasenu niektori psi uplne miluju, ale samo, ze vsetko z mierou, akje moc slana, da sa preplachnut
varena kapusta nie je bezcenna ani pre psa ani pre cloveka - organicka sira, ktorej je kapusta skvely zdroj, sa nenici, ani dobre rozpustna vlaknina, s precistujucim ucinkom na traviaci trakt (aj preto sa odporuca na posilnenie imunity)
okrem toho, kapusta je jedna z tych zelenin, kde sa najnovsie prislo na to, ze varenim sa obsah vitaminu C v nej zvysuje :no:
takze kapusta je :jop: v akomkolvek "skupenstve" aj pre nas aj pre nasich pesov, celkovo je kapusta jedna z najzdravsich zelenin vobec

okrem toho je lacna a v nasich podmienkach dostupna celorocne :no:

plus, nesmieme opomenut jej protirakovinove ucinky. viac tu: http://www.whfoods.com/genpage.php?tnam ... ce&dbid=19
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Tobin » Uto 28.10.2008 14:27

Ach jaj, tie limitovane moznosti pisomneho prejavu...
Jasne, ze nie je bezcenna (skor som mal napisat 'nadbytocna'...), iba z toho pohladu som to tak napisal, ze ak peso dostava v primeranej miere ostatnu, bezne aj v domacnosti pouzivanu zeleninu, ze je zbytocne kupovat nieco "extra" pre psa, co potrebuje, ma aj tak... (hoci ja mam v chladnicke aj cviklu a zazvor, co sa bezne u mna nekonzumuje :ua: )
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Amaguk » Uto 28.10.2008 14:34

ono, u nas je to tak, ze vacsinou peso dostane to co sa prave vari pre nas, takze ked je kapusta, dava sa kapusta, napr. cinsku lubi vzdy, ked sa robi vyvar dostane korenovu zeleninu, etc. etc...
u nas je prave ta kapusta,kel a pod. bezne v domacnosti sa vyskytujuca a pouzivana zelenina, najma v zime, ked napr. paradajky maju cenu zlata :pac:

takze u nas isto nie je nicim nadbytocna :no: :no: :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod lucik » Uto 28.10.2008 15:32

nieco som asi presvihla aleboco.. preco skodia psovi surove zemiaky? a varene neskodia? odhliadnuc od toho, ze ich nestravi a takmer cele vykadi..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Mackie » Uto 28.10.2008 16:00

Offtopic: u nas su paradajky zamarazene na kila a nasi robia pretlak - cista paradajkova stava, takze mame aj v zime dostatok
ja by som kapustu zaradila k nevhodnym kvoli tomu, ze ked spite v jednej izbe so psom a klietku ma pri vasej hlave (aj ked izolovanu super zavesom) a je zima a v noci nevetrate, tak to nie je na "pocuch" prijemne :lol:
ale varena kapusta (alebo kysla?) sa podava na upravenie travenia po zapche napriklad
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava